Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17 hónapos csemeténk elkezdett...

17 hónapos csemeténk elkezdett válogatni a ruhák között, (ezt nem, azt igen), ez már a dackorszak lenne?

Figyelt kérdés
2014. jún. 28. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
17hónapos??????????Kislány??Nem semmi:)
2014. jún. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kislány igen. Az nem baj ha ő is választhat ruhát gondolom. Meddig lehet elmenni ebben?
2014. jún. 28. 22:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is kb annyi idősen kezdte. Annyit engedtem, hogy kettő ruhát vettem elő és abból Ő dönthetett.
2014. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, nekem még fogalmam sincs, az én kislányom még a pocakomban ficánkol. De nem gondoltam volna, hogy már ilyenkor kezdi. Szerintem attól függ, hogy épp csak akkor nincs kedve pár ruhát fellvenni vagy egyáltalán nem akarja azokat. Ha csak épp kedve válogatja én hagynám, de ha a megvett drága ruhákat egyáltalán nem akarja felvenni, akkor nem hagynám.
2014. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fiam most töltötte a 18. hónapot, és igaz, nem ruhában, de kajában elkezdett válogatni. Az rendben van, hogy nem ízlik valami és kiköpi, de kóstolás nélkül is válogat, hogy mit eszik meg és mit nem. És igen, másban is látszik, hogy előtérbe került az akarat. Amúgy unokahúgom szétszekálta az anyját a ruhaválogatással, és nála is az volt a megoldás, hogy csak kettőt vett elő, abból választhatott.
2014. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez jónak tűnik hogy kettő közül válasszon, nálunk ez zokninál már bevált. Így legalább olyan érzése lesz mintha ő választotta volna (az egyiket) :)

Köszi a válaszokat.

2014. jún. 29. 07:42
 7/10 anonim ***** válasza:

A lányom masfél évesen már erősen válogatott. :)

Le is van fényképezve, kb 16-17 hónapos korában, hogy áll a szekrényben, és válogatja a ruhákat. Persze utána át is kellett öltöztetni.

Nálunk is a kettőből választhat opció működik, és elég jól, mert lassan 3,5 éves, és még mindig működik. :)

2014. jún. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kislányom is ezt csinálta másfél éves korában. Általában ha mutattam neki 2-3 ruhát, akkor abból választott, és azt vette fel. Most már 2 és fél éves, és csomó ruhát nem hajlandó felvenni, ami neki nem tetszik (mert pl barna), és sokszor csak a szoknya felel meg neki. Egy darabig nagyon aranyos, ahogy válogat, egy idő után már idegesít, főleg ha kicsit sem sikerül közös nevezőre jutnunk. Szeptemberben ovis lesz, már előre félek :D
2014. jún. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pont másfél éves a kislányom, ő is ezt csinálja. Múltkor balhézott, hogy a szürke nadrágot nem akarja felvenni. Felkínáltam helyette egy rózsaszínt és semmi baja nem volt vele:-) A nyári sapiját kezdettől ő választhatja ki (a kettő közül), s akkor a fején is marad:-)

Sajnos ételben is válogatós lett:-(

2014. jún. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak 5 évesen kezdett válogatni a fiam, ha az időjárásnak és alkalomnak megfelelőt választ, akkor egyáltalán nem szólok bele, abban legyen, amiben jól érzi magát. Ha 17 hónaposan kezdte volna, akkor ugyanúgy hagytam volna, bár én is húzok affelé, hogy kettő közül kelljen választani ilyen picúrnak.
2014. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!