Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mandulagyulladásra Augmentin,...

Mandulagyulladásra Augmentin, attól hasmenés?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 és féléves. Pénteken belázasodott, a doki tüszős mandulagyulladást állapított meg. Augmentint kaptunk, de reggeli és esti bevétel után fél órával hasmenése van. Alig eszik a mai kajája 2 pici szelet kenyér közepe vajjal, egy szelet kalács, 3 kanál húsleves.. semmit nem akar enni, nagyon fájlalja a torkát. Inni azért iszik, de nem túl sokat. Ez s 3.nap..meddig fog még ez a rémálom tartani?
2014. jún. 30. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ment a hasam az augmentintől. Nekem azt mondta a doki, hogy egyek joghurtot miután beveszem a gyógyszert. Nekem bevált. Egy próbát megér!
2014. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a yoghurtot egyáltalán nem eszi meg, sajna :( probiotikumot kap, de az sem használ úgy néz ki.
2014. jún. 30. 20:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Mivel olyan erős antibiotikum, hogy elöli a segítő bélbaktériumokat is, ezért van hasmenés és ezért jók az erjesztéssel készült tejtermékek (mert tartalmaznak pl. tejsav baktériumokat). Pár nap alatt hat a gyógyszer, de nagyon sokat kell itatni a gyereket, hogy ne száradjon ki (pláne, hogy hasmenése is van). Tanítsd meg gargarizálni.
2014. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mennyi probiotikumot adsz neki? Nekünk ilyenkor napi akár 3 adagot is javasolt az orvos.
2014. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Két adag normafloret, de lehet jobb lenne valami más..prokid vagy laktív talán. Köszönöm a válaszokat. A gargarizálás jó lenne, de nem próbáltam még. Na, majd most. Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 30. 20:30
 6/12 anonim ***** válasza:

A mi gyerekorvosunk a Protexint vagy a Bonolact ProKid-et ajánlja, ami még bevált a Lactiv Kid.

Fájdalomcsillapítót nem kéne neki adni? (Augmentinnel nem tudom, hogy összeveszne -e, de gyerekorvos/patikus megmondja) Nekem felnőttként a gennyes torokgyulladásra is szokta ajánlani a fájdalomcsillapítást.

2014. jún. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha adsz mellette emelet adagban probiotikumot, akkor lehet, hogy a kisfiad kifejezetten erre hasmenéses. Nálunk is volt ilyen, fel is jegyezték, hogy ezt a fajtát nem lehet adni, mivel ez hasmenést vált ki a fiunknál, így kapott helyette azonos hatóanyagút, de más fajtát. És attól nem volt ilyen gond. Tehát ha másik fajtát kapott és mellé probiotikumot, akkor nem volt hasmenés, de ha ezt kapta, akkor hiába a probiotikum emelet adagnak, ment tőle a hasa.

És ha van otthon Tantum verde spray, akkor az nagyon hasznos lehet ilyenkor, ugyanis azon kívül, hogy fertőtlenít, gyulladást csökkent és fájdalmat enyhít. Ha fújsz neki be ebből a szájába, akkor talán könnyebben tudna enni-inni. Nálunk bevált. Befújtam és picivel utána sokkal jobban tud enni, inni a fiunk.

És akik a joghurtot ajánlották, azért azoknak elmondom, hogy antibiotikum előtt után közvetlenül abszolút nem ajánlott sem tejet, sem tejből készült tejterméket adni, ugyanis a tej csökkentheti az antibiotikum hatását, illetve aki eddig nem tudta, annak elmesélem, hogy nagyon jók az ilyen élőflórás joghurtot, viszont olyan kevés számban tartalmaznak jótékony baktériumot egy probiotikumhoz képest, hogy egy ilyen durva antibiotikum mellett az olyan, mint halottnak a csók. Szinte semmit nem ér. Max. ha napi szinten vagy 10 dobozzal bevágna az ember.

2014. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is most volt/van mandulagyulladása. 5 napig volt magas láza. Most már jobban van, de az antibiotikumot még kapja és neki is megy a hasa tőle.
2014. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekünk ilyenkor a ProKid probiotikum használ!
2014. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A prokid nálunk babakorban sz@rt sem ért, ezért ajánlották a normafloret. Antibiotikumot talán másodszor kap életében. Tantum verde spray, ricola cukorka és napi egy adag nurofent merek adni neki, láza már nincs. Nem eszik és ez itt a gond. Ki van a pocija az augmentintől. :-( köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 1. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!