Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam tartózkodó a...

2 éves kisfiam tartózkodó a gyerekekkel, de miért? Ki lehet nevelni belőle ezt az érzést? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nemrég a játszin meg akarta puszilni egy kislány,ő meg elhúzódott. De nem ez az első eset,nemrég egy kisfiú megölelte és teljesen bepánikolt,látszott,hogy nagyon nem akarja a közelében tudni. Eljátszik más gyerekek mellett,de pl ha elvesznek tőle valamit,akkor csak néz,meg sem próbálja vissza szerezni,pedig itthon egy igazi kis diktátor,nagyon erős akarattal. Ha mászik fel a csúszdához és véletlen fent van egy másik kisgyerek (mert mondjuk a másik oldalról ő közben felment),akkor lemered,megáll és bíztatni kell,hogy menjen nyugodtan tovább. Okozhat ez gondot majd később? Minden másnap játszira megyünk,programozunk,találkozik gyerekekkel,mégis,mintha félne tőlük. Hogy segítsem őt át ezen? Nagyon nehéz anyaként ezt látni,mert tényleg azon vagyok,hogy jól érezze magát és ne csak velem. Most nagyrészt nekem kell játszanom vele a játszin is,hiába tus homokozni,hiába van rajta kívül 4-5 korabeli gyerek is a homokozóban,ő csak engem akar.
2014. júl. 1. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Életkori sajátosság, miért kellene kinevelni belőle? Teljesen természetes dolog. Korai még neki, ennyi az egész.
2014. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam,ne ilyen drasztikusan értsétek. Csak szeretnék segíteni neki,hogy könnyebben barátkozzon,merjen kezdeményezni a játékban,stb. Látok sok ilyen korú kisembert és a legtöbbjük nem ilyen kis félénk.
2014. júl. 1. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam kb. két éves korától félt a vele egykorú gyerekektől.(A csúszdázás, mászókázás szó szerint úgy zajlott, mint nálatok.) Ellenben a nagyobbakkal kiválóan eljátszogatott. Bölcsiben volt ez probléma, ahol ugye csak vele egykorúak voltak, ott a gondozónők egyméteres körzetéből nem volt hajlandó elmozdulni, és folyamatosan csacsogott nekik. Oviban változott a helyzet, az egyik kislánnyal "összeragadtak". Iskolát, osztályt is úgy választottunk, hogy együtt maradhassanak. Ma már vannak barátai, de a kislánnyal továbbra is elválaszthatatlanok.
2014. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én 2 évesen meg veri őket és igazi diktátor. Ha valamelyik gyerkőc nem azt csinálja amit az én fiam akar rgtön meg ütögeti! Na melyik a jobb? Én sem tudom egyenlőre kinevelni. Pedig már sok mindent megprobáltam.
2014. júl. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom szerintem ettől rosszabb volt 2évesen.Azon kivül hogy néha biztattam meg elmagyaráztam neki dolgokat nem tettem semmit csak vártam.Most 4éves,közösségbe még nem jár(ovi)viszont mostmár probál barátkozni a sajátos modján.
2014. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Várj még 1-2 évet, és el fog indulni benne
2015. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!