Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyósom miért nem képes...

Anyósom miért nem képes megérteni, hogy torokműtött gyerekemet ne puszilgassa? Tul sok rossz dolgon vagyunk tul, nem kene ujra ezeket atelni, egy ujjabb betegseg miatt!

Figyelt kérdés

Intenzíven is volt az 5 eves lanyom altatasban 24 orat, aztan megint mutottek, megneztek szepen tisztul e neki a talyog. Mikor mar kikerult osztalyra, jottek anyosomek. Akkor is rászoltam, hogy nem kellene puszilgatni, foleg hogy pofatlanul a masik 8 eves unokajat is behozta, rajuk is szoltak. Szegeny lanyt is rendesen tolta oda, hogy "adjal neki puszit, hajolj oda!". O meg tudta, hog nem lenne szabad, de mit tudott volna tenni.

Aztan a parom is raszolt, hogy ne adjon puszit, mert doki is mondta!

(Anyosomnak az SZENT, ha valamit orvos mond! ) na de ekkor mar ugye tul voltunk a dolgon, peeersze hogy megfogadja!! / ha mi szolunk azt nem kellene elfogadni?! /

Aztan multheten csutortokon hazajottunk, hetfon felmentunk anyosomekhoz, csak fel orara, a haziorvoslatogatasunk elott.

Mar az ajtoba megallt, leguggolt es akkorakat cuppogott a (budos szajaval!) a lany arcan, hogy szerintem a szomszed is hallotta! Nezte, hogy en nezem e..... En csak noszogattam oket bejjebb, hogy hagy menjunk mar mi is be a babakocsival!


Azt tudni kell, hogy anyosom mindig ellenem csinal mindent, ez ugye latszik is, de ha parom ott van akkor csend van, mihelyst elmegy, okoskodik, tenyleg mindenbe beleszol!

Adjak most (!) porkoltet a gyereknek, mert az taplalo (!). De amit en adok, tok egeszseges dolgok, azok nem jok....


Hogyan legyek vele hatarozottabb? Nem megyunk fol hozzajuk ha nem muszaj, de ha megis , akkor valahogy le kene allitanom a hulyesegeit!!!

Legyszi segitsetek.

Koszonom!



2014. júl. 2. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk én ebben a konkrét helyzetben nem befelé mentem volna hanem haza.Engem nem lehet provokálni mert nem hagyom magam.Légyél határozott ha megmondasz valamit akkor abból ne engedj.
2014. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, ha mar a parom is mellettem all, tenyleg jo nagypofamnak kene lenni. Ami amugy van is, de veluk szemben probalnam magam visszafogni, mert hat ugye csak anyosomek. De a gyerek az elso es kesz.
2014. júl. 2. 09:02
 3/6 anonim ***** válasza:

én elég határozott személyiség vagyok alapból,úgyhogy szerecsém van,velem ezt nem merné megtenni.

Arra gondolj,hogy anya vagy,neked a gyerekedet kell megvédened,ez a te feladatod az életben,anyóstól,bacitól és minden mástól is.Állj ki magadért a gyereked éerdekében,te vagy nyerő helyzetben,ha nem teszik amit mondasz ne vidd egy pár hónapig a gyereket,gyorsan rá fognak jönni,hogy te vagy az új "fŐnök".

2014. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Határozott legyél! A gyerek a te felelősséged! Én már bunkó vagyok anyóssal, mert a szép szó nem használt. Ha nem érti meg szépen, akkor bizony felemelem a hangomat, és úgy mondom. Akkor ugyan megsértődik, de legalább eljut a tudatáig, amit kérek.
2014. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is legyel hatarozott, mondd meg neki kerek-perec. Ugyis o huzza a rovidebbet, m ha igy provokal - ami megjegzem eleg undorito a reszerol - akkor nem viszed hozza a gyereket, nem engeded neki latni sem es kesz. Aztan vessen magara.
2014. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Menőcsajszi72 ***** válasza:
Készíts róla videót és mutasd neg az orvosoknak!
2022. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!