Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok ötleteket adni mit...

Tudnátok ötleteket adni mit lehet csinálni egy 1. osztályos kislánnyal? (jó idő ill. rossz idő esetén)

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és az unokatestvérem rám bízná a kisgyerekét (most lesz 2.osztályos) amikor senki nem tudna rá vigyázni, mert mindenki dolgozna.

Beszédes, aktív kislány , múltkor például tollasoztunk nagyon jól játszott :) , de úgy gondolom mindig tollasozni unalmas lehet és ha rossz idő lenne akkor pedig kivitelezhetetlen is.

Nekem eddig ezek jutottak eszembe: - tollas -sétálni menni -rajzolni, színezni -mesét nézni -kutyát sétáltatni

-süteményt sütni -hajtogatni papírból, vagy valami kézműves dolgot készíteni az anyukájának.

Várom az ötleteiteket / Ötleteiket :)



2014. júl. 2. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet társasozni. Malom, ki nevet a végén. A barkóba is jó játék lehet unalmas időkre, ha beszédes, akkor jó lehet a "látok egy.." játék is.

Ha olyan, akkor lehet vele kreatívkodni, fakanál babát gyártani, hasonlók.

2014. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ki nevet a végén -

Látok egy - játékokat elmagyaráznád :)

Még nem vigyáztam sosem kisgyerekre :)

2014. júl. 2. 11:54
 3/12 anonim ***** válasza:
A látok egy.. játék az olyasmi, mint a barkóba. Kinézel egy tárgyat, amit látsz. És mondod, hogy Látok egy pirosat.. Ha nem találja ki, mondasz még valamit róla. Mondjuk Látok egy pirosat, ami kerek. És akkor talán kitalálja, hogy az a labda.
2014. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha jó idő lesz,a játszótérre is elviheted (ha szereti),süthettek pizzát ebédre (akár ti gyúrjátok a tésztát,vagy vesztek kész tésztalapot és segíthet rárakni a paradicsomszószt,sajtot,stb).Nem tudom,hogy van-e udvarotok esetleg terasszal,mert oda rálehetne rakni sok rajzlapot-összeragasztva és festhetnétek nagyméretű képet.Ha szeret kézműveskedni,készíthettek só-liszt-gyurmát,abból figurákat,vagy medálokat,kisütni,kifesteni és kész is az ajándék.
2014. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3-mas ez nagyon jó játék :) Ez a barkóba változat jobb szerintem :) Köszi, hogy leírtad.
2014. júl. 2. 13:21
 6/12 A kérdező kommentje:

4-es ezek is szuper ötletek... hmm só-liszt gyurma eszembe sem jutott volna :)- és akkor még ki is lehet festeni temperával.

Játszótér nincs a közelben sajnos :)

De az udvar hatalmas, esetleg még bújócska.

Most olyan változékony az időjárás, sajnos a medencét felállítani nem igazán tudtuk ez miatt... pedig jó lett volna az is még.

De hosszú a nyár, remélem lesz is sok napsütéses idő és akkor még a medence is szóba jöhet.

2014. júl. 2. 13:26
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Látom gondosan törödsz vele,csinálod szívvel-lélekkel,inkáb csinálj a barátoddal,vagy valakivel te is gyereket!Esetleg a sütemény mellé eggy alkohol(És energiaital) mentes koktél is jól eshet!Vagy menjetek valami fürdőbe,strandra,esetleg jégkrém?
2014. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Még nem vigyáztam rá, csak amikor eljöttek hozzánk akkor tollasoztunk. :)

-inkáb csinálj a barátoddal,vagy valakivel te is gyereket!- Inkább nem :D Ha nem haragszol.

Strandra szerintem inkább anyukájával menjen, annyira nem érzem , hogy felelősségtudatos lennék egy kisgyerekkel szemben.

De a jégkrém EGY jó ötlet, és akkor már lehetne házi is.

2014. júl. 2. 14:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem majd azt is kérdezd meg előre az anyukájától hogy milyen mesét nézhet. Ha nem vagy hozzászokva a gyerekekhez 8 órában, akkor életmentő lehet egy fél óra amíg ő mesét néz te meg magadhoz tudsz térni:) Ha nem is nézhet tévét, lehet nyáron megenged az anyukája napi fél óra kilengést.
2014. júl. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez egy hasznos tanács :)

Esetleg még lenne valami ötleted, tanácsod ?

2014. júl. 2. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!