Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok ötleteket adni mit...

Tudnátok ötleteket adni mit lehet csinálni egy 1. osztályos kislánnyal? (jó idő ill. rossz idő esetén)

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és az unokatestvérem rám bízná a kisgyerekét (most lesz 2.osztályos) amikor senki nem tudna rá vigyázni, mert mindenki dolgozna.

Beszédes, aktív kislány , múltkor például tollasoztunk nagyon jól játszott :) , de úgy gondolom mindig tollasozni unalmas lehet és ha rossz idő lenne akkor pedig kivitelezhetetlen is.

Nekem eddig ezek jutottak eszembe: - tollas -sétálni menni -rajzolni, színezni -mesét nézni -kutyát sétáltatni

-süteményt sütni -hajtogatni papírból, vagy valami kézműves dolgot készíteni az anyukájának.

Várom az ötleteiteket / Ötleteiket :)



2014. júl. 2. 11:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

9-es vagyok: ha van a közeletekben könyvtár, iratkozzatok be, diákoknak általában ingyenes vagy pár száz Forint.

Az első nap menjetek el, válasszon a gyerek könyveket, hogy mit fogtok együtt olvasni, nézegetni és utolsó nap meg vigyétek együtt vissza.

De nem csak mesekönyvekre gondolok, hanem pl. kreatív ötletek könyv, vagy van amiben otthoni játékötletek vannak, végigpróbálhatjátok mindegyiket vagy esetleg ha van valami ami nagyon érdekli a kislányt (pl. lovakról).

Ki lehetne még venni hangos könyveket, pl. hallgathatnátok mesét vagy gyerekdalokat kézműveskedés közben. DVD-t is lehet kivenni, ha van amit nagyon megnézne. Nem is muszáj mesének lennie, pl. egy jó természetfilm mindkettőtöknek érdekes lehet (ebben a korosztályban különösen rajonganak a gyerekek az állatokért.)

Sokszor ingyenes gyerekprogramok is vannak, akkor csak beszabadítod a többi gyerek közé és amíg játszik te is kezedbe vehetsz egy jó könyvet a sarokban.

Olvasgasd a helyi újságot, lesz-e valami program a faluban.

2014. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Fodrászost imádtam. Barlangost/sátrast játszani. Ha van elérhető távolságban valami jó hely, pl. állatkert, kalandpálya, strand, kirándulóhely, stb.
2014. júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!