Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közel 4 éves gyermeked altatga...

Közel 4 éves gyermeked altatgatod e bármely módon vagy hogy zajlik az esti rutin? Nálatok hogy van mert nálunk most az a korszak van alig akar enni valamint és iszonyú válogatós lett

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 08:56
 1/8 A kérdező kommentje:
meg a mindene sirok hisztizek vagy földhöz verem magam ugy hisztizek korszak?
2014. jún. 24. 09:10
 2/8 anonim ***** válasza:

Este meseolvasás, puszi, villanykapcsolás, kijövök a szobájából, és elalszik magától.


Szerencsém van, mert nem válogatós. Egy dolgot nem eszik meg, a sóskát, amúgy mindent megeszik, baba korától kezdve.


Hiszti szempontjából most nyugi van, 3 éves kora körül inkább több volt a hiszti. Most már szavakkal meg tudom őt győzni, és "eltéríteni" mielőtt belekezdene a hisztijébe.

4 éves lányom van amúgy.

2014. jún. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyan 4 és fél, de így zajlik:

fél 7 körül vacsora, utána közös játék (gyurma, kirakó, semmi ugrálás vagy felpörgető ilyenkor már)

fél 8-kor fürdés

8-tól pizsiben mese a gyerekszobában, férjem is és én is elmondunk 1-1 mesét

utána villanyoltás, két rövid ének, amit születése óta minden este éneklünk

utána 5-10 percre odaülünk az ágya mellé (valamelyikünk), halkan beszélgetünk, duruzsolunk

kijövünk, és ált. 10 perc múlva már alszik.

3 éves kora óta nem alszik délután, így nagyon fontos, hogy éjjel kipihenje magát. 7-kor kel, 11 órát általában megalussza

Minél fáradtabb, annál macerásabbak az esték, általában nincs gond, de ha kimerült, vagy rossz napja volt az oviban, akkor megy az üvöltés nálunk is.

Kipróbáltam már a fenyegetőzést, kiabálást, sarokba állítást, egyik se vált be.

Csak akkor tudok rá hatni, ha egyszerűen ott hagyom. Pl. üvölt, hogy még egy (öt, hat......) mesét meg akar nézni, csimpaszkodik a lábamba stb. Ilyenkor simán lefejtem magamról, és átmegyek a másik szobába. Ha nincs közönség, hamar abbahagyja.

2014. jún. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

enyém is elmúlt 4 éves, de már 1 éve így néznek ki az estéink:

fürdés, vacsi (nem válogatós, de ha nem ízlik amit főztem, akkor kaphat szendvicset), kis játék, meseolvasás, puszi és kijövök. néha kijön még pisilni, de általában hamar elalszik.

hiszi már régóta nincs, olyan 3-3,5 éves korára "kinőtte", de akkor sem az a földhözvágós hisztik voltak, az csak 2,5 éves korában volt párszor, a dackorszak csúcsán.

most már mindent meg tudunk beszélni, kompromisszumot is sokszor kötünk.

2014. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mellé fekszem, úgy alszik el. Ezt valószínűleg elrontottuk, de ez van, örökre csak nem marad így. Az oviban természetesen elalszik magától. Kajában nem vészesen válogatós, nem állítom, hogy mindenevő, de azért sokmindent megeszik, és szerencsére a borsófőzelék és a spenót a kedvenc kajája. :)
2014. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, hisztizni ritkán szokott már, inkább nyafog, azt is akkor, ha fáradt.
2014. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fürdés után esti mese vagy csak beszélgetünk, aztán ki-ki saját ágyába és alvás. Válogatósság - merthogy az étvágya kitűnő - nálunk még másfél évesen kezdődött hirtelen és drasztikusan, ahhoz képest már sokat javult, bár még mindig macera az evés.
2014. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vacsizik kb negyed 8-kor, ez nagyon hosszadalmas, mert képes egy kiflit fél óráig rágcsálni, nagyon válógatós. Aztán fürdés, fogmosás, mese: maghallgatja a kicsijét, aztán kap külön meséket énekekekt, majd kikövök villanyoltás.

Szerencsére -remélem- már túl vagy a hiszti korszakon, most a nyafizós korszakba lépett:)

2014. jún. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!