Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyáltalán nem eszik, mi a...

Egyáltalán nem eszik, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Lányom 6-ik éves. Soha nem volt jó evő. Pici korától nem eszik zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket. Nem szereti. Édességből is csak néha kicsi jégkrémet eszik. Nem sovány. 22 kg és 115 cm magas. Jár tornázni 2x hetente.

2 napja semmit nem eszik, azt mondja nem éhes. Az óvodában is panaszkodnak. Nem fáj semmije, nem gilisztás (tegnap ellenőrizték).

Mit gondoltok?



2014. júl. 10. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

". Pici korától nem eszik zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket. Nem szereti."


Neveles kerdese. Kisgyerek meg ilyesmiben nem dont, a szulon mulik.


Mit iszik? Tea, udito, cukros szarok? Csak vizet adj neki, egyetek egyutt, es egyaltalan semmilyen nassolas ne legyen ket foetkezes kozott.

2014. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én 6 éves lányom 120cm és 18kg, pedig rengeteget eszik, úgyhogy valamit a tiednek is ennie kell, különben miből hozta össze a tömegét?

Én soha nem erőltetek semmit, vannak napok-hetek, amikor tényleg kevesebbet esznek e gyerekek, az ivásra mindig figyelek, és ennyi.

Ha tényleg nullát eszik, akkor vizsgáltasd ki, mást erre nem lehet mondani.

2014. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igenis van ilyen kedves első.

Hiába neveltem ugyanúgy mindkettőt.Egyik nagyon jó evő másik csapnivalóan rossz.Nálunk reggelit ebédet meg kell enni és akkor lehet nasizni.

Kérdező ne erőltesd,ne ez legyen a központi téma,adj olyat amit szeret.Nasit kösd legalább rendes reggeli és ebéd evéséhez..

2014. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem ette meg pici korában sem a zöldséget és gyümölcsöt. Kiköpte. Most a tesó 8 hónapos, ő mindent eszik sorban. Nem nevelés kérdése!!!

Csak teát iszik, vagy vizet.

2-3 éves koráig ivott kakaót, azóta tejet nagyritkán tejeskávénak.

Nics evések közötti nassolás, főleg oviban!

Mindig együtt vacsorázunk, hétvégén ebédelünk is, csak ül és beszél...

2014. júl. 10. 14:11
 5/9 A kérdező kommentje:

Egész héten reggeli 0.

Napközben az utóbbi 2 napban nem evett az oviban. Vacsorára nagy veszekedés árán evett egy kicsit (húsleves, csirkehús, 2 kanál tészta és kész).

Azt mondja nem éhes.

2014. júl. 10. 14:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Vitatkoznék az elsővel. nekem 2 éves a fiam, 1 éves kora óta nem hajlandó nyers gyümölcsöt és zöldséget enni. Szerinted mit kellene csinálni vele? Kifeszíteni a száját és megtömni?
2014. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak is voltak ilyen időszakai... Már mindenfélét kitaláltam... Csináltam krémtúrót, mazsolás krémtúrót, (ezeket meg is ehettem, )banánturmixot (na, azzal sikerem volt - miután tettem bele vaníliás cukrot is), sajttálat (arról lelegelte a trappistát), végül a kifőtt tésztákban egyeztünk ki (bolognai spagetti, mákos tészta, grízes tészta.) Ezen kívül evett még hasábkrumplit, meg bolti túrós batyut. Aztán fokozatosan elkezdett mást is enni... Kitartást, tudom, hogy milyen a rosszul evő gyerek! Előbb - utóbb megtalálod, hogy mit enne. A két évvel idősebb nővérével sose volt baj, evett mindent, zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, stb. Úgyhogy tényleg nem nevelés kérdése sajnos...
2014. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kikopte, es?


az en lanyom is sok mindent kikopott, plane elsore az idegen izeknel, aztan addig probalkoztunk amig csak megette.


Kerdezonek: van kedvence a lanyodnak? (nem edesseg)


vegig kell probalni a kajakat, aztan figyelni hogy mi az amit szivesebben megeszik.

2014. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell leszólóan írni szegény kérdezőnek. (akinek nem inge ne vegye magára)

Borzasztó dolog egy rossz evő gyermek. Amikor a szülő már mindent megtett, de nem ér sikert...Én is ezt élem át, és én tényleg minden tőlem telhetőt megteszek. Ez szerintem adottság kérdése.

Kérdező, tanácsot sajnos nem tudok adni, csak bízni abban, hogy fog változni!!!

2014. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!