Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ekkora bűnt követtem el?

Kityike kérdése:

Tényleg ekkora bűnt követtem el?

Figyelt kérdés

Sztori: Tesom kisfia 3éves, rossz volt, ràszóltam, aztan, megint rászóltam, nem hasznalt... Ahogy hatat forditottam neki, odajött és egy jó nagyot ravagott a hatamra. Ezutan egyből racsaptam a fenekére egyet, ment a hiszti meg a siras persze, amugy el sem tslaltam rendesen. Lényeg, hogy az egész csalad szerint hatalmas bünt követtem el, merthogy mas gyereke és én ugyan mit képzelek magamról?!

Szerintetek is igazuk van?



#gyerek #nevelés #Rossz gyerk
2014. júl. 11. 03:11
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok az ütés híve, sőt ellenzem az ütést mint büntetést. De vegyétek figyelembe, h a kérdező már 2x rászólt a gyerekre, aki ezek után még jól hátba is vágta. Én elhiszem, h szülőként ti ezt mosolyogva tűrnétek, mert hát a ti gyereketek, annak a szaara is rózsa illatú, de más nem tömjénezi ennyire a gyereket, aki nem az övé. A suliban is ha a gyereked odacsap egy másik hátára, garantáltan úgy visszakapja, h a tüdeje leszakad. Szerintem ezt jobb neki idejekorán megtanítani, h nem csak ő tud csapni, más is tud.
2014. júl. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon nagy baj, hogy így vélekednek ilyen sokan. Gyereket (sem!!) ütünk meg soha, semmilyen körülmény között! Ha mégis véletlenül megtesszük, akkor ne legyünk már rá büszkék, hanem szégyelljük magunkat nagyon!

Az egyik legjelentősebb magyar gyerekpszichológus, Vekerdy Tamás véleménye:


"Az volt a tapasztalatom, hogy iszonyatosan agresszívak a magyar szülők, brutálisan vernek, de ezt letagadják, és rejtegetik, de ezt tartják a helyes megoldásnak. Svédországban a gyerekverést börtönnel sújtják, és szerintem helyesen teszik."

2014. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
66%
Jaj utolsó ne essél már túlzásokba,nem kell pszichológust idézni teljesen felesleges,úgy látszik nem jár emberek közé és nem látja mennyi neveletlen kölyök van,csak okoskodik.
2014. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
nem állandó verésről volt szó a kézre,fenékre csapás az nem verés
2014. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
36%

De kell! Mert nagyon sokan normálisnak hiszik, hogy megütünk gyereket. Mi az, hogy szokja csak, hogy őt is megüthetik??? Számomra ez hihetetlen!


A vert gyerek nem azért viselkedik jól, mert tudja, hogy nem szabad, hanem, mert fél. Ha a félelem megszűnik, újra erőszakossá válik.


A gyereket hagyni kell kibontakozni, meg kell ismerni a személyiségét. Nem szabad erőszakosan fejleszteni, az ugyanis pont, hogy megállítja a fejlődésben. A gyereknek példát kell mutatni, ha azt látja, hogy verni lehet, akkor ő is verni fog. Ilyen egyszerű. A gyerek csak addig fejlődik, amíg örömét leli abban, amit csinál.

2014. júl. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
39%
Mennyi marhaságot hordasz össze te jó ég,gondolom te is olyan szülő vagy,mint a játszóteres aki a nagy liberális elvvel letolja mit csinál a gyereke talán néha mondja,hogy ejnye-bejnye de legtöbbször azt sem kidüllesztett mellkassal büszke a gyerekére aki neveletlen,csúnyán beszél,ütögeti a másikat, a felnőtteknek is beszól és felesel.A gyerek egy növény ami magától majd szépen fejlődik, még rá szólni sem szabad,sőt az ezerszer elmondott dolgot ugyanúgy csinálja, és már semmi ne jön be akkor sem csinál semmit holott valószínűleg ha rácsapa fenekére vagy a kezére a gyerek rájön hol a határ,nem dehogy még a végén jót tenne neki. Annyi baromságot hordasz össze,hogy mindjárt rád szakad az ég,senki sem mondta,hogy kékre,zöldre kell verni a gyereket,vagy mindenért csapni,de igenis kell a sok magyarázat a következetesség mellett,hogy ha kell egy egy fenékre pacsi,nyilván nem minden gyereknél de soknál igen,mert kellenek a határok és a szabályok különben majd sírhatsz mikro a 15 éves gyereked szemen köp vagy fenyeget mert tudja,hogy bármit megtehet semmi nem történik esetleg anyja azt mondja ejnye-bejnye, és belőlük lesznek a tiszteletlen,életképtelen,beképzelt,udvariatlan emberek akik azt tesznek amit akarnak és hidd el nekem Ők lesznek nem azok akiknek rácsaptak gyerekkorukban a fenekükre.
2014. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
54%
*Ők lesznek agresszívak
2014. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
39%
Fenékre csapás, kis pofon, meglegyintés. Lehet eufemizálni, de a tényen nem változtat. Ez verés. Megalázó. Egy gyermeket, egy felnőttet, tinit, tök mindegy, nem ütünk meg.
2014. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

A megtörténteken változtatni sajnos már nem tudsz.

Amit másképp csinálhattál volna: ha nekem kellett volna 2* rászólni, akkor esetleg már jeleztem volna az édesanyjának, hogy "kérlek, tudnál segíteni/figyelni, mert..."- ha ezek után a pici ütöget/rugdos stb.- akkor nem ráverni kell (mitől is lenne ez akkor különb? :)), hanem megfogni a kezét, megállítani a cselekvésben (nem megszorítani, meg lefogni durván, csak megfogni a kezét, a szemébe nézni és elmagyarázni neki, hogy "nem szabad, nem szeretném, kérlek ne üss meg, mert nekem nem jó/fáj stb."- nem emelt hangon, nem ordibálva, nem indulatosan, hanem nyugodtan.


Ha ez sem használ, akkor bizony kicsit határozottabban szólni az édesanyjának, hogy oldja meg a helyzetet- aztán majd az anyuka belátása szerint cselekszik (remélhetőleg kiemeli a szituációból, pl. arrébb vezeti, felemeli, eltereli a figyelmét valamivel stb.)


Nekem is borzasztóan rosszul esett volna, ha a testvérem önhatalmúlag rendszabályozta volna a kisfiamat. Ilyen esetekben a minimum, amit elvárok, hogy szóljon, kérjen segítséget, jelezze a problémát stb. (az pedig részemről, szülő részéről alapvető, hogy figyelek a saját gyerekemre és ha látom, hogy olyat tesz, ami nem helyes, másokat ütöget vagy hiszti van, akkor közbelépek, én vagyok a felelős érte, hozzám tartozik, enyém a felelősség és a nevelés joga is).

2014. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Akkor még egy kis kiegészítés: Nekem is van egy kislanyom, akit folyton cseszeget az unokaöcsi, egy szot nem szoltam még ra soha... pedig volt mar komolyabb hond is. A 7. valaszoló kérdésére a valasz 25 éves vagyok.

És a verés ebben az esetben itt erős tulzas, racsaptam a fenekére.

2014. júl. 11. 10:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!