Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon csúnya veszekedést...

Nagyon csúnya veszekedést néztek végig a gyerekeink (köztünk, szülők közt), mi a legjobb nekik ezután? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mi már szerintem túl tettük magunkat rajta, őrült nagy hiba volt, hogy ott voltak, mikor ez zajlott, próbáltam a férjemnek mondani, de nem volt hajlandó csitulni. Vajon mi a legjobb a gyerekek szempontjából, ha újra felhozom és megbeszéljük (nem nagyon van mit..) vagy ha látják, hogy mi már "újra szeretjük egymást" és béke van, és akkor ők isfeldolgozzák magukban. (2 és 6 évesek)
2014. júl. 18. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Egy nyilvános, kölcsönös bocsánatkérés erejéig én felhoznám előttük, még ha kissé teátrális is. Nem az a baj, ha veszekedést látnak, hanem ha nem látják a megoldását is.
2014. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is felkellene hozni nekik ezt megint.


Mi is szoktunk veszekedni nagyritkán de látom a lányokon, hogy megijednek ilyenkor.

Ha ez ennyire extrém volt, akkor 4-en üljetek le és mondjátok el, hogy rosszuléreztétek magatokat, volt bajotok, és veszekedtetek. Tudjátok, hogy nem jól tettétek, de ez van, most béke van.

2014. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Én meg nem bolygatnám. Ha a gyerekben nyomot hagyott, előbb-utóbb kérdez, elszólja magát, és akkor ki lehet beszélni. Nyilván a 6 éves, a 2 éves nem tudja ezt szavakba önteni. De nem jobb lenne önmérsékletet tanusitani, s ijesztő, szorongató dolgokat nem a gyerekek elé vinni?
2014. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk mindig mondták utána a szülők, hogy apa, meg anya szeretik egymást, csak nem értettek egyet, meg dühösek voltak, de már megbeszélték és nekünk nem kell ezen aggódni. Ha ez egyszeri dolog, akkor engem ez gyerekként megnyugtatott volna, csak nálunk ez heti rendszerességgel volt egész gyerekkorunkban, egy idő után már gyerekként is tudtuk, hogy ez nem hétköznapi. Nekem jobb lett volna, ha nem látom...
2014. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg ez az élet része és nem f3eltétlenül baj ha a gyerekek ezt látják. persze nem verekedésig fajult balhét hanem erős szócsatát.

nyugodtan meg lehet nekik mondani, hogy szeretitek egymást, de van, hogy az emberek nem értenek egyet és veszekednek. gondolom már a nagy gyerekkel is keveredtél veszekedésben, így ő már azért tapasztalta, feltételezem már ő is kiabált veletek :)


mi ritkán veszekszünk, de a gyerek vigyorogva sasol, hogy végre nem ő tett rossz fát a tűzre, van, hogy bele is áll a közepébe és elmondja szerinte kinek van igaza.

szóval ha természetesen kezelitek akkor a gyerekekben sem félelem lesz hanem el tudják majd jó helyre tenni.

(persze a kultúrált határ betartása fontos, ha túlléptek azon akkor persze más a szitu)

2014. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Istenem, egy kétévessel parlamentáris keretek között kitárgyalni a problémát!?

Ráadásul "visszatérni" rá?A leghelyesebb, ha a légkör ismét megnyugtató, amiben jól érzi magát, nem frusztrálja semmi. A nagyobbikra is annyi tartozik, hogy mérgesek voltunk apával egymásra, ezért kiabáltunk, de téged mindketten szeretünk, s rád nem vagyunk mérgesek.

2014. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az eltussolás a megfelelő helyzetmegoldás.

A gyerekek a konfliktuskezelést is a családi mintákból tanulják meg. Ha nem látnak arra vonatkozóan mintát, hogy nézeteltérést hogyan kell RENDEZNI, akkor az lesz a minta, hogy söpörjük a szőnyeg alá, kezeljük tabuként.


Nem most lényeges ez, hanem 20-30 év múlva, amikor a saját párkapcsolatukban tudattalanul alkalmazzák ezt a mintát majd.

2014. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, de "négyen üljetek le, s beszéljétek meg" módon?Ebben az esetben a vagy azonnal reagálás a jó, jaj, most nagyon idegesek voltunk, nem fog többet előfordulni, vagy ha a gyermek /a 6 éves/ maga utal vissza valamilyen módon: apa is hogy kiabált a múltkor/, akkor érdemes annyiban "visszatérni" rá, hogy nem volt szép dolog tőlünk, meg is bántuk, meg is beszéltük, nem fogunk többet így kiabálni egymással, mert ez nem szép dolog.De nem rátok voltunk dühösek.
2014. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi 11 éve vagyunk együtt, sosem veszekedtünk, sőt, a férjem mindig azt mondta, hogy velem még veszekedni sem lehet. Én ugyanis mindig meghallgattam és amikor már lehiggadt, akkor megbeszéltem vele, sosem álltam le túlkiabálni. :)

DE! Mikor a második gyerkőcünk néhány hónapos volt, a nagy pedig 4 éves, egyszer mi is csúnyán összevesztünk (gondolom a hormonok miatt én is érzékenyebb voltam). A lényeg, hogy mindkét gyerek ott volt, látták, hallották. A kicsi szerintem még nem fogta fel mi történik, de a nagy igen! És bizony olyan mélyen érintette, hogy még nemrégiben is felhozta, pedig már lassan 2 éve történt! Már nem emlékszem, hogy utána egyből-e, vagy később, de én is elmondtam a fiamnak, hogy ilyen van, de ettől még szeretjük egymást. Sokáig nem is hozta fel, hanem közel 1 év(!) után beszélgettünk valamiről, talán veszekedésről, és akkor jött elő, hogy "de ti is veszekedtetek apával!". Nem is gondoltam, hogy így megmarad benne. Bár az akkor tényleg csúnya volt, olyan hévvel raktam be a kompótos tálkát a szekrénybe, hogy még alatta kettő is összetört... :S Szóval én a helyedben a naggyal mindenképp megbeszélném, hogy ilyen sajna van, de ettől még mindenki szereti a másikat és ha van valami kérdése ezzel kapcsolatban, akkor nyugodtan kérdezze meg. A kicsinek még valószínűleg elég annyi, ha azt látja, hogy anya apa szereti egymást és minden megy a megszokott nyugalomban tovább! :)

2014. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!