Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 és fél éves. Fél egyedül a...

5 és fél éves. Fél egyedül a szobában. Hogy értessem meg vele hogy nem kell félni?

Figyelt kérdés

Azt mondja hogy a szellemektől és a szörnyektől. Szellemet max a Scooby Doo-ban látott, szörnyet meg a Szörny Rt-ben.

Mondtam neki hogy nem léteznek ilyen dolgok. Kérdeztem tőle mi az a szellem? Azt mondja óriási, benéz az ablakon, fehér lepedő van rajta a szeminél kivágva (klasszikus szellem figura).

Hiába mondom neki hogy ide nem jön be senki, meghogy ilyen rossz dolgok nem is léteznek. Még nappal is fél egyedül a szobájában.

Mivel tudnék neki segíteni?


2014. júl. 22. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez korral jár, majd elmúlik. Hagyd nyitva az ajtót, éjjelre legyen neki kis lámpája, amit maga tud kapcsolgatni.
2014. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem elmúlik. Csak az a baj hogy nem csak a sötétben fél, hanem fényes nappal ha egyedül van a szobában.
2014. júl. 22. 21:55
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Még felnőttként is félek néha egyedül, szerintem nem lehet megértetni vele, hogy nem kell félni, ez egy érzés, talán pszichológus meg tudja keresni mi az oka, de szerintem is természetes.
2014. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém wc-re nem mer menni egyedül.
2014. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az első írta, elfelejti idővel. Most valószínű benne van egy friss kép amitől fél, talán a szörny rt-be látta.

A lanyom nem látott még szörnyet mesében, csak az oviban meséltek neki róla, de igy is elképzelte es félt o is a szobajaba. Bent voltam vele míg elaludt, es éjjeli fény van nála. Nappal ha kérte, bekisértem a szobájába, aztán kijöttem mikor elkezdett játszani, addigra mar elfelejtette hogy félt.

De a szörny rt-t ezek után nem merem megnézetni vele.

2014. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Én is félek a sötétben, és amikor kicsi voltam is úgyhogy tudom milyen rossz, ezért akarom hogy Ő ne féljen.

A szörny rt-ben egyébként aranyos szörnyek vannak, vicces mese. :)

2014. júl. 22. 22:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Atya világ, miért fél a gyerekem? Szörny Rt. Szegény gyerek...


[link]

2014. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. A félelem nem ész kérdése. Magyarázhatsz bármit - ami szerintem jó dolog, mert igenis tudnia kell, hogy nem kell félni- így ugyan meg fogja érteni, de nem fogja átélni, mivel az eszével ő is tudja, hogy az mese. Égjen a lámpa, legyél vele, stb. Ez élettani folyamat, majd el fog múlni idővel.
2014. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
talán ne hagyd egyedül!
2014. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Eleve az én lánykámmal,5 és fél éve nem engedek neki olyan mesét nézni amiről egy kicsit is azt gondolom,hogy később félelmet okoz..Egyenlőre ne hagyd egyedül,esetleg legyen nála éjszakai fény.Nappal is szabadjon neki játszani a közeledben.Esetleg nem történt valami otthon(veszekedés ilyesmi ami okozhatja)és csak lódít,hogy a szellemektől?
2014. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!