Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól "nem kell...

Hány hónapos kortól "nem kell félni" a bölcső haláltól? És mikortól alhat a saját szobájában egyedül a baba?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:

egy éves kor felett is előfordulhat, szerintem 1,5 évesen már biztosan nem.

Légzésfigyelővel első perctől külön aludhat.

2010. jan. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elvileg 1 éves korig tart a csecsemőkor. Nekem így mondták még a csecsemősnővérek, addig előfordulhat bölcsőhalál. Gyakorlatilag már elég ritka, a lényeg, hogy ne tegyél semmilyen párnát/nagyobb plüssállatot,stb a baba feje környékére.

Az én fiam pár hetes kora óta hason alszik, mindig, sose volt probléma ezzel. Az első naptól fogva külön szobában aludt, igaz, volt légzésfigyelőnk. Mi kb fél éves koráig használtuk, utána már teljesen feleslegesnek tűnt.

2010. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mi is hason alszunk, pelenka van a feje alá téve, hogy ha büfizik ne a lepedő legyen olyan. Meg van egy kis morzsolós állatkája azzal szeret aludni. Eddig nem volt semmi probléma szerencsére.

Bár mostanában elkezdett picit horkolni, vagy csak a nozija van tele? Mindig kitisztítom neki lefekvés előtt.

2010. jan. 12. 10:56
 4/9 anonim ***** válasza:
A légzésfigyelőt 1éves korig ajánlott használni, de a bölcső halál 2-4hónap között a leggyakoribb. Lányom az első perctől külön szobában alszik. Légzésfigyelőnk csak 1-2hónapig volt. Ő is hason alszik születése óta,másként nem volt hajlandó elaludni :)
2010. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A horkolás lehet mástól is. Lányom is horkol és azt mondták valószinű nagyobb az orrmandulája és azért.

Előző voltam.

2010. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 1 éves korig kell tartani töle, de az én lányomnál már 8 hónaposan nem tudtuk használni a légzésfigyelöt, mert mindig lemászott róla, és beriasztott. Most egy éves és mi pont ma tettük az ágyát a saját szobájába át.
2010. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A bölcsőhalál nem ugyanaz, mikor valamit magárahúz, belegabajodik, és úgy megfullad. De egyébként valóban 1 éves korig fordulhat elő. Leggyakrabban 2 és 6 hónapos kor között. A lányunk első naptól külön szobában aludt, légzésfigyelőnkből pont ma fogyott ki az elem, azt mondtam, hogy akkor fejezzük be:-). 1 éves lesz.
2010. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na akkor én leszek az a kivétel aki 2 éves koráig használja majd a légzésfigyelőt ,az utazásokhoz pedig vettünk mobil légzésfigyelőt !
2010. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez az alvási aphnoeban való halál, csak aki aphnoes (éjszakai levegőkihagyó), az egészen kicsi korában bele szokott halni, de felnőttkorban is ugyanúgy következménnyel jár. Ha pici korában figyelted a légzését és nem hagyott ki, akkor valószínűleg semmi ilyen baja nincs.(Később élete folyamán is kialakulhat.)
2016. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!