Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 3 év körüli gyerek is így...

Más 3 év körüli gyerek is így kiszalad az útra? Hogyan tudnék rá hatni?

Figyelt kérdés
Fiam pár hónap múlva már 3 éves, de elég sokszor szófogadatlan és ez sajnos a saját épségét is veszélyezteti. Ma pl. futóbiciklivel voltunk, folyamatosan szóltam, hogy álljunk meg a kereszteződésnél, és egy ideig szót is fogadott, de egyszer beindult, hiába kiabáltam, nem értem utol és simán átrobogott a kereszteződésen. Azt nem láttam, hogy körbenézett-e, de nem hinném. Még jó, hogy nem jött autó. Már próbáltam a lelkére beszélni, büntetni, de időről időre előfordul, hogy én rántom vissza. Vagy egyszerűen csak kitépi magát a kezemből és kiszalad az útra. Szerintetek mit tehetnék? Van valakinek hasonló tapasztalata? Amúgy nagyon értelmes, mindent meg lehet beszélni vele, csak néha "bekattan" és akkor se lát, se hall.
2014. júl. 23. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszer megcsinálta ezt ugyanekkora fiam a motorral. Én elvettem tőle, hazáig nem ülhetett rá (márpedig nagyon messze voltunk), csak jött mellettem. Előtte százszor elmondtam én is. Megmondtam neki, hogy a büntetése ezúttal az lesz, hogy egy darabig nincs motor, meg futóbicikli, és ez a kisebbik rossz, mert el is üthette volna az autó. Kb. 1 hétre vettem el, és bevált. Azóta nem volt ilyen gondunk, szépen közlekedik.
2014. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor elveszem a járművet és azonnal hazamegyünk. Hiába kérlel, nem érdekel, aznap már nincs futóbicikli.

Másrészt, amig nem 100% megbizható, addig ne hagyd elrohanni! Én azért is elveszem a járművet, ha nagyon lehagy a gyerek és ha kiabálok, hogy várjon meg, akkor nem vár, hanem megy tovább. Ilyenkor utánaszaladok és már veszem is el tőle. Szoktam az egyenesekben (kereszteződésektől még messze) tesztelni, hogy megáll-e.

2014. júl. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

most elgondolkoztam, de szerintem ha ennyi idősen még ilyet csinálni akkor ott helyben lekevertem volna neki egyet, pedig nem ütöm, nem ütöttem, de ez tényleg túl veszélyes.

és elvenném a járgányt, sőt szerintem míg megbízhatőan nem tudja használni, addig vissza sem adnám, csak kisebb távokra

2014. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Eddig sajnos a megvonás nem jött be (más téren sem). Most valószínűleg hosszabb időre felejti el majd a járgányokat, más választásom nemigen van. A legrosszabb az egészben, hogy biztos vagyok benne, hogy direkt csinálja, dacból, ha épp rájön az ellenkezhetnék. :( Amúgy nem szoktam ennyire előre engedni, általában mellette futok, vagy ha túl gyorsan megy, megállítom, csak most sok cuccom volt és olyan hirtelen indult be, hogy esélyem sem volt. És persze az is nehezíti a dolgokat, ha az egyik pillanatról a másikra megy át kisangyalból kisördögbe. A pofonon amúgy már többször elgondolkodtam, amikor ennyire durva dolgokat csinált (csinált még jópár mást is...), de megfogadtam, hogy arcra soha. Ha a fenekére húzok, azon meg csak röhög. Na mindegy, majdcsak lesz valahogy.
2014. júl. 24. 17:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon ellene vagyok a fizikai fegyelmezésnek, de itt szerintem egy jól irányzott pofon belefér. Igen, az arcra. Szerintem nem fájna neki jobban, mintha legközelebb egy autó csapná el. Pont az a lényeg, hogy ez már nem egy nemakarom dacoskodás vagy csíny, a saját életét veszélyezteti (és másokét is, mellesleg. Mert mi van, ha egy autó félrerántja a kormányt és nekimegy valaminek... nem festem az ördögöt a falra, nem írom tovább. De szerintem elég nehezen számolnál el a lelkiismereteddel, és a későbbiekben ő is a sajátjával.)


Ne megvonással büntesd, mert mindig lesz valami, amivel elfoglalhatja magát. Büntetésbe kell küldeni, mondjuk 5-10 percre. Az alatt nem csinálhat semmit, ülnie kell egy helyben.

Ismered a Szuperdada módszerét? Ha nem, szívesen leírom.

2014. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Képzeld, egyszer a fiam úgy eliramodott a futóbiciklivel, hogy teljes gőzzel futva nem értem utol (igaz kis lejtő volt, és hátránnyal indultam), hiába ordítottam neki, hogy álljon meg, semmi, aztán hátranézett, és láttam, hogy röhög rajtam. Hát mit mondjak, elöntötte az agyamat a lila köd, gondoltam, ha most elkapom, mindenki előtt elverem, nem érdekel semmi...majd a következő pillanatban egy hatalmasat bukott a bringával. Persze megütötte magát rendesen, én meg akkor utolértem, esküszöm, még mindig bennem volt az indulat, és nem tudtam, hogy vigasztaljam, vagy megüssem.:) Aztán győzött az eszem, és megsimogattam a sebét, ölbe vettem, és nagyon leszidtam, kiabáltam is vele. Akkor tudta, hogy ez most nagyon komoly. Járgányait elkoboztam, sokára kapta vissza, és séta közben hetekig végig mindenhol fognia kellett a kezem. Én mindig emlékeztettem, hogy miért. Ez bejött, "szerencsés" véletlen, de ha nem esik el, biztos megütöm. :) Hatásos lett volna, mert nem szokott kikapni.
2014. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! Párszor tényleg elönt a lila köd (engem is főleg akkor, ha az én "nyomoromon" próbál szórakozni a gyerek), de dühből félnék arcra ütni, mert egyrészt lehet, hogy túl erős lenne, másrészt attól is tartok, hogy az oviban majd ő is így próbálja levezetni a mérgét vagy megoldani a helyzeteket. De ha ismét előfordul ilyen veszélyes helyzet, elvek ide-vagy oda, szerintem már nem fogom magam visszafogni.


Olvastam a szuperdadát, nálunk büntetőlépcső van, de az csak itthon működik, ha elmegyünk sétálni akkor nem. Ha nagyon csúnyán viselkedik még hidegvizes arcon fröcskölés és az ezzel való fenyegetés működik. (Nem éppen Jo Frost módszer:) Ezt nagyon utálja. Tehát itthon tudom kezelni, ha épp rájön a dac. Viszont út közbeni fegyelmezésre örülnék pár ötletnek. Eddig a rögtön hazamegyünk ha nagyon rosszat csinál ill. nem mehet a járgánnyal módszereket használtam. Van még valami jó tippetek, mert ha amúgy is épp hazafelé tartunk, akkor a rögtön hazamenés nem túl fenyegető. Szoktam még fenyegetni az esti mese megvonásával, vagy tévézés megvonásával is, de ha épp nem vagyunk otthon, ez valahogy távoli és hiába váltom be, nem is igen használ.


Egyelőre elvettem tőle a biciklit 1 hétre, és mindig amikor ki akar menni elmondom milyen csúnyán viselkedett. Már párszor bocsánatot kért, és megígérte, hogy soha többet nem csinál ilyet, de nyilván nem hiszek neki...

2014. júl. 25. 14:18
 8/9 anonim ***** válasza:

de elmagyaráztam már neki, hogy mi lenne ha elütné az autó? felfogja miért baj ha ezt teszi?

vagy csak annyit tud, hogy rossz?

mert enyém 3 évesen már pontosan tudta... mondjuk enyém 3 évesen kórházba került, nagyon nagy fájdalmai voltak, lebénult, így azért nálunk jobban volt szemléltetve, hogy mi is az a fájdalom (nem baleset volt).

2,5 évesen volt olyan, hogy röhögve szaladt előlem, én akkor azt csináltam, hogy kikocsikáztunk a közeli nagy mezőre és ott "idomítottam". lehet nagyon vacakul használt, de bevált. mondtam neki, hogy meddig mehet el, mondjuk a piros virágos bokorig, ha tovább ment akkor megfogtam és ment be az autó pár percre, aztán elölről... ha jól csinálta akkor megdícsértem vagy jutalmaztam 1-1 gumicukorral :)

nagyon hamar rájött, hogy jobb ha szótfogad :)

aztán jött a betegsége, utána teljesen megváltozott, nagyon félt, hogy megsérül és újra olyan fájdalmat kell átélnie, így 3 éves kora után már semmi meredeket nem vállalt be :(

2014. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miután hazamentetek, ültesd a büntilépcsőre. Út közben is azt mondd, hogy ha nem fejezi be, akkor a büntilépcsőre kell ülnie, amint hazaértek.
2014. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!