Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy a gyerek annyira...

Létezik, hogy a gyerek annyira érzi az anyja betegségét, hogy neki is megfájdul az a szerve?

Figyelt kérdés
Több lelki trauma ért mindkettőnket szűk 2 hónap alatt és már orvosoknál is voltunk,kivizsgálás alatt vagyunk. Mindkettőnknek a hasa fáj. A fiamnak régebben is előfordult már(székrekedés miatt) ,de ez nem szokványos. Most minden nap este. Nekem szintén estére tör rám erőteljesen. Nem mondom és nem mutatom neki a fájdalmamat és van,hogy már azt hiszem alszik vagy akár az éjszaka közepén is felkel,hogy fáj neki.
2014. júl. 23. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez inkább öröklötten gyengébb emésztőrendszer és hajlam a pszichoszomatikus kivetülésre. Egyébként ha azt gondolod, hogy nem mutatod, attól még mutathatod tudattalanul; hasadhoz nyúlva, arcjátékkal, görnyedt testtartással. De a másiks zobából is hallhatta, hogy esetleg valakinek elmesélted, hogy fájt a hasad.


Egyébként milyen lelki traumáról van szó, ami őt is érte?

2014. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hallottam már szimpátiás fájásról, igen, és remélem, hogy nem komoly a hasfájás oka! Jobbulást Nektek!
2014. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az egyik trauma,hogy egy idős nagynénénk meghalt. Kiskoromtól anyukámnál lakott és nekem olyan pótnagyi féle volt. Amióta megszületett a fiam imádta,mindent megengedett neki, előtte nem lehetett rászólni sem. Mellesleg egy gyermekbénulásos nő volt a végén már mindene fájt, egyetlen öröme a kisfiam volt,aki 5 éves.

A másik dolog,hogy lassan 2 hónapja elhagyott a férjem. Férjem állítása szerint ha nála van sosincs semmi baja. Ma anyukámnál fog aludni a fiam, kíváncsiak vagyunk lesz hasfájása. Nekem most is fáj, A gyerek még nem szólt.

Viszont a nagynénénk halála óta retteg,hogy elveszít valakit,akit szeret. Én táppénzen vagyok idegkimerültség és egyéb okok miatt. A gyerek fél,hogy mivel én is beteg vagyok meg fogok halni. 2 hete járunk pszichológushoz,nem csak ez miatt. Már az oviban is a dühét a társain töltötte ki(bár az óvónők szerint nincs vele különösebb probléma)most úgy gondoltam szüksége lehet rá.

2014. júl. 23. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

„A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi.”

/Müller Péter/

2014. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző: ez a kedvenc pedagógiai idézetem.:)

Kérdező: Megnéztétek a vizet otthon? És az étrendet? Tudom, hogy evidencia, de azért egy kérdést megér.

Másrészt, nekem a kislányom nagyon sokáig biztos volt benne valamiért, hogy én érzem az ő fájdalmát. Tehát fordítva is lehetett, főleg mert mindig időben egybe estek az én fájdalmaim az ő rossz hangulataival. A fiamnál is hasonló a helyzet, ő mondjuk felébred, miután én felébredek. A lányommal a mai napig egyszerre fáj a fejünk pl.

De az is lehet, hogy "megtanulta", mivel látta rajtad, hogy fáj, és ő most több törődésre vágyik a történtek miatt.

2014. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5/5 válaszoló! Mire gondolsz a vízzel kapcsolatban? Elég rossz étkű mostanában és nehezen van széklete,de a köldöke körül fáj mindig azt mondja. Nekem irritális bélszindrómám van, és minden amit a stressz okozott már.

Holnap laborba megyünk és jövőhéten az oviban a többi gyerekkel már remélem rendesen eszik,mert itthon alig eszik valamit. 5 hét ovifelújítás alatt sok minden történt velünk,majd meglátjuk mi lesz.

2014. júl. 23. 23:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ivóvíz minőségére gondoltam. Egyébként eszembe jutott, hogy amikor kicsi voltam, nekem is sokat fájt a hasam. Változtatni kellett az étrendemen, gyomorsav túltengés okozta a fájdalmat, egy csomó mindent kerülni kellett. (Valószínűleg a stressz miatt volt) Savlekötőt is kaptam.
2014. júl. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!