Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen lassan múlik a nyirokcs...

Haramia kérdése:

Milyen lassan múlik a nyirokcsomó duzzanat?

Figyelt kérdés

Három éves kisfiamnak két hete van egy kisebb barackmagnyi duzzanat a nyaki nyirokcsomóján bal oldalon. A gyerekorvosunk két hete azt mondta, hogy mivel semmi más panasz nincs (se orrfolyás, se torokfájás, se láz) elég rá a tantum verde. Eltelt azonban most már kicsit több mint két hét mégsem látni semmi változást, vagy hogy kisebb lenne a pukli. A gyerekorvosunk pont szabin van, így nem tudtam megkérdezni tőle, hogy ez még normális-e vagy meddig várjunk, hogy elmúlik. Nem tudom, hogy elvigyem-e csak ez miatt a helyettesítésre a sok beteg közé. Akinek volt már nagyobb nyirokcsomó duzzanata a gyereknél, milyen lassan múlt el? vagy mennyi még a normális?


Köszi a válaszokat!


2014. júl. 25. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak kb. 4-5 hónapos kora óta van, elég sok a nyakán, és ő már lassan 4 éves lesz!

Ki lett vizsgáltatva, van olyan, hogy egy fertőzés után megduzzadnak és idővel elmúlnak. És ez az időszak lehet 1-2 hét, de akár több hónap vagy akár évekig is elhúzódhat. Sőt, nekem tavaly április óta vannak szintén felnőttként, én is átestem egy csomó vizsgálaton, viszont kutya bajom nincs, rendszeresen nézve van, ellenőrizve, a fiamnál is, azt mondták, nekem akár életem végéig is megmaradhatnak a nyirokcsomó duzzanatok.

Szóval ezek ellen, ha nincs gond, akkor nem lehet mit tenni. Vagy visszahúzódnak vagy nem.

Amúgy biztosan olyan nagy, mint ahogy írod? Mert az viszont nagy valóban és az teljes kivizsgálást igényel. Vagy, hogy csak akkorának tűnik, mivel egy helyen sok meg van duzzadva és az olyan, mintha 1 lenne olyan nagy, pedig több van egy helyen és azért tűnik olyan nagynak.

2014. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia,ez vmikor az én kérdésem volt kb 2-3 hét alatt múlt el,ne aggódj:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2014. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!