Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6eves lanyom nem eszik es...

6eves lanyom nem eszik es folyton hisztizik mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
3 eves koraig mindenevo volt mostanra 4-5 etel kiveteleve semmit sem akar megenni, csak mindenert hisztizik, (a dackorszak is nagyon kemeny volt nala min.egy orat tartott a hiszti), Mar mikor eveshez kozeldunk azt sem tudom mit csinaljak, mer csak minderet sir , inkabb ordit, hisztiziknek mondanam, mar lassan nem birom idegekkel erzem gumok vannak a torkamba a sok idegessegtol( a hisztik nem csak a kaja miatt vannak, hanem barmiert kepek 30 percet orditani).Hogy tudnam valahogy rabirni hogy egeyk, s hogy ne hiszterikazzon egesz nap, legyszi segitsetek ketsegbe vagyok esve!

2014. júl. 27. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

a kaját tedd elé, és mondd meg neki, hogy 10 perce van megenni. Ami a tányéron marad, azt elveszed.


Kb. 3-szor fog csak hisztizni, mert utána annyira éhes lesz, hogy befalja az egészet tányért. Tudni fogja, hogy nem viccelsz.


Az a baj a szülőkkel, hogy nagyon a hiszti hatása alá tudnak kerülni. Vagy könyörögnek a gyereknek, vagy kiborulnak, a lényeg, hogy a gyerek hatást tud rájuk gyakorolni.


Ha valami miatt elkezd hisztizni, akkor küldd be a szobájába teljesen rideg hangon, és közöld vele, hogy majd kijöhet, ha "végzett". Hagyd, hadd bömböljön! Majd elmúlik.

Ha időközben kijön, és még mindig sír, akkor a karjánál fogva vezesd vissza! Ne legyél durva, csak határozott!


Ha elmúlt a hiszti, akkor öleld meg.

2014. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Beszélgess vele! Én még nem vagyok anya, de rendszeresen bébiszitterkedem, egy 6 éves kisfiúra vigyázok csecsemőkora óta. Az anyja egyáltalán nem bír a gyerekkel, mert türelmetlen vele. Neki se eszik meg sokmindent. Velem viszont jól kijön, mert én igyekszem mindent megbeszélni vele. Sokszor kötünk kompromisszumot. Pl. Vacsorára ha nutellas kenyeret akar csak enni, akkor megbeszélem vele, hogy előtte egyen egy kis magvas kenyeret vajjal, szalámival, sajttal és jó sok zöldséget. Utána pedig ehet nutellas kenyeret vagy csokit, édességet. Ha nincs kedve hozzá felajánlom neki a főtt kaját. Vagy hogy ha normálisan ebedel/vacsorázik akkor utána megnézhet egy 15 perces mesét vagy autózók vele vagy elmegyünk a játszótérre vagy medencézhet. És sokat dicsérerem. Ha megeszi rendesen a kajáját, akkor mindig elmondom neki, hogy milyen nagy és erős lesz, holnap az edzésen ő lesz a legügyesebb. Sokszor étkezés közben is beszelek hozzá, ő pedig ilyenkor észre se veszi, hogy milyen sokat megevett már. De a legfontosabb a türelem. Ha hisztizik akkor rá kell hagyni, én mindig megvárom amig abbahagyja. Nem kiabálok rá, nem veszekszem vele. Van hogy ramosolygok ilyenkor és elmondom neki, hogy hiszti nélkül is meg tudjuk beszélni. Sőt azt is el szoktam neki mondani, hogy hiszti közben is nagyon aranyos. Ezen mindig meglepődik vagy mérgesen néz rám. De megnyugszik és ez a lényeg. És egyébként nem hazudok neki, tényleg aranyos hiszti közben. De nem gúnyolóm ki, azt nem szabad! Nekem ezek a módszerek jönnek be, hátha neked is beválik. Egyébként akire én vigyázok kisfiú Állítólag problémás gyerek, ezért pszichológushoz akarják vinni. Mondjuk velem tölti a legtöbb idejét, ezért tudom hogy nem az. De az anyjának csak nem mondhatom azt, hogy nem a gyerekkel van a hiba, hanem ti vagytok a hülyék hozzá. A lényeg az, hogy sok türelem kell hozzá, ez a titka az egésznek!
2014. júl. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Na az ám a szép, hogy meg kell vesztegetni a gyereket azért, hogy egyen...Természetesen a jó viselkedést jutalmazni kell, na de azért mindennek van határa. Egyébként, annyiban igaza van a másodiknak, hogy mindenképp próbálj higgadt maradni. Persze sokkal könnyebb higgadtnak maradni, ha nem egész nap vagy a gyerekkel, de valóban célravezetőbb, mert ha idegeskedsz, látja, hogy elért már valamit ezért folytatni fogja :)
2014. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha eszik eszik ha nem nem majd legközelebb megeszi ha éhes lesz. Következetesnek és nyugisnak kell lenni a hisztivel meg nem kell foglalkozni majd megunja.
2014. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem utolsó, ez nem vesztegetés. Kompromisszum. Az én akaratom érvényesül, de az ő akarata sincs semmibe véve. Nem értem, hogy miért kell egy gyerekbe beleerőltetni az ételt. Ha nem kell neki, akkor nem kell. Éhen Tudtommal egy gyerek se halt igy meg. Nekem amit te leírtál az lelki kínzásnak tűnik, mármint az a része, hogy folyton 10 perce van megenni az elé tett kaját. Erről egy gyerekkori "élményem" jut eszembe. Amikor olyan 7-8 éves lehettem, akkor a nagymamám vigyázott rám, aki szintén szerette az akaratát érvényesíteni. Egy ilyen alkalommal spenótot főzött ebédre, ami nagyon szerettem. De ő tett bele összevagva főtt tojást is. Így már egyáltalán nem akartam megenni, mert nekem a kettő nem illett. Erre ő felajánlotta, hogy akkor kiszedi nekem belőle. Nekem viszont így se kellett, mivel láttam még benne sárga darabkákat. Erre ő mérges lett és addig nem állhattam fel az asztaltól, amig meg nem ettem. Mást nem kaphattam, hiába hisztiztem hogy nekem ez nem kell. 10 perc után Elkezdtem enni. A masodik kanál után kihanytam mindent, egyenesen az asztalra. Ezután már nem erőltetette. De azt a délutánt végig bőgtem, vigasztalhatatlan voltam, csak annyit mondogattam, hogy az anyukámhoz szeretnék menni. Ennek mi értelme van? Nem a gyereken kell gyakorolni a hatalmat.
2014. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem leoltani akarlak, de őszinte leszek: neveld meg!!!

A dackorcak és társai nem kifogás az eszetlen hisztire! Hiszti ergo bünti....Ilyenkor nem sajnálni kell, hogy jajj szegény mert sír meg nem eszik, meg kéne vele beszélni, hogy ha ezt csinálja, annak büntetés lesz a vége! Nem vagy a gyereked rabszolgája és lábtörlője akivel bármit megtehet hiszti címén!

2014. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kedves gyerekfelvigyázó! Nem én írtam az első hozzászólást, nem tudom honnan vetted...Egyébként nem fogok veled vitatkozni. Véleményem szerint vesztegetés és kész. Meggyőzni nem fogsz! Írtam,hogy kell jutalmazni, de az nem az, hogy minden alkalom után valami "jutalom"jár...
2014. júl. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a gyerekek evését mindig olyan nagy felhajtással, aggódással veszik körül - főleg az anyukák.

Nekem egy extra-extra válogatós gyerekem van. Már kicsinek is az volt, nem elrontottuk. Nagyon sokat stresszeltem rajta, aztán a dokink csak annyit mondott: anyuka, a gyerek tudja, hogy mire van szüksége. Van, hogy jópár napig csak vajaskenyeret eszik. Vagy tejbegrízt. Vagy almát. Nem erőltetek semmit. Bízz benne, mert ha túl sok energiát, felhajtást csinálsz az evésből, csak azért sem fog enni. A kulcs szó: ne akard rábírni, majd eszik ha akar....

2014. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Medvi ***** válasza:
Állítólag akit kiskorában sokat zaklatnak az evéssel, az kamaszkorában nagyobb eséllyel lesz anorexiás vagy bulímiás. Hány centi magas és mennyi a súlya? Az én 6 és fél éves lányom is nagyon rossz evő, 122cm és 19 és fél kg. Esik amennyit eszik, ő érzi, hogy mennyire van szüksége. Ha próbálom rábeszélni az evésre, azt figyeltem meg, hogy méginkább elmegy az étvágya. A hisztinél próbálj együttérezni vele ha sír, próbáld megvígasztalni, ha ez sem megy, akkor ne vegyél róla tudomást, akkor hamarabb abbahagyja. Egyébként miért szokott hisztizni?
2014. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!