Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Folyton nekem hisztizik, nem...

Folyton nekem hisztizik, nem tudom lerázni. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőmben semmiféle elszántság nincs. Alárendeli magát minden embernek, hagyja, hogy csicskáztassák és beszólogassanak neki, majd ezt követően nekiáll bőgni. Van, hogy órákon át sír, de mindez csak hiszti. A legkisebb probléma hatására is összerogy, másoktól várja a megoldást. Képtelen távolságtartó maradni azzal, aki ártani akar neki. Mikor zokog, olyanokat mondogat, hogy "elege van", meg "nem bírja tovább"... Közben semmi tragikus nem történt. Minden hisztijével engem traktál, pedig nekem is teher, hogy folyamatosan az ő hülyeségeit kell hallgatnom. Nem azért vagyok, hogy segítsek az ő mondvacsinált problémáin. Egy ideje már képtelen vagyok melléállni, egyszerűen már nem tudom megvédeni! Néhányszor már mondtam neki, hogy ha nem változtat a viselkedésén de sürgősen, akkor egyedül marad, ám úgy , nem nagyon érdekelte. Semmi tartás nincs benne, bárki előtt képes meghunyázkodni, épp ezért aggódom, mi lesz, ha már kénytelen vagyok magára hagyni. Felvágja az ereit, vagy mi? Mit tegyek?
2012. dec. 10. 16:13
 1/1 anonim válasza:
Egyik ismerősöm is ilyen, "barátnőm" nek mondja magát, tehát nem tudja, hogy nem vagyok az, és ne bízzon bennem, mert kibírhatatlan, persze már elkezdte megemberelni magát, mert állandóan veszekszek vele, persze a többiek őt védik. Szóval ameddig ő bőg, én mosolygok, hogy milyen jó egyeseknek, hogy a legnagyobb problémája, hogy velem vitatkozott... Nos, szerintem bónkoskodj vele, ha nem veszi a lapot, és nem kérdi meg h van e valami bajod vele, akkor szerintem kicsit lökött a lányka, de ha sírvafakad akkor meg lelki baja van. Én a(z) (egyre kopő, és fényét vesztő) "büszkeségem" miatt nem sírok mások elött, meg nem szeretem ha vigasztalnak. Ha ő szereti, h mikor sír rá figyel mindenki, lehet hogy így hívja fel magára a figyelmet. És ha siránkozik mert sok baja van, sorolj fel neki párat a sajátjaid közül, (lehetőleg a súlyosabbakat mondd) és hátha észreveszi, hogy az ő problémái nem is olyan félelmetesen nagyok mint amilyennek hitte. ;D
2012. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!