Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennétek 1 napos kirándulás...

Ti mennétek 1 napos kirándulásokra, ha a gyerek nem nagyon bírja az autót?

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 éves lesz, az ősszel vettünk autót. Tavasszal kezdtünk kirándulgatni, amikor kiderült, h nem bírja az autót, rosszul van hosszabb úton. De az is kiderült, h akkor is ezt használja fel, ha már unja az utat, és azt akarja h megálljunk, akkor mondja h rosszul van. Megállunk, persze semmi baja. Viszont 2 út végén hányt is szegénykém. Így sokszor nehéz eldönteni, h unatkozik vagy tényleg rosszul van. Viszont ha megérkezünk, nagyon jól érzi magát, imád kirándulni, rengeteg élménye lett már így, amiket azóta is emleget. Visszafele nincs gond, mert alszik. Én mindig megfogadom, h soha többé nem megyünk sehova, mert rosszul van. Ő viszont szeretne menni, ígéri, h nem lesz rosszul, ki fogja bírni.
2014. júl. 28. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Hosszabb út előtt adj neki kúpot hányinger ellen!
2014. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

dedalonetta kúp indulás előtt

+ indulás előtt 2 órával ne egyen, és csak nagyon keveset igyon, az is ha lehet csak víz legyen, és ne tej

+húzzátok le picit az ablakot nála, hadd menjen az arcába friss levegő (nem nagy huzat)

Nálunk ezek beváltak mindig, 3 gyerekből 2 hányós


De mi soha nem megyünk 1,5 óránál hosszabb autóútra.

2014. júl. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak ezért ne maradjatok otthon :) Én végighánytam a gyerekkorom. Dedalontól bekábultam,azt nem szerettem..lehúzott ablak, nézzek messze,ne lefelé -kicsit segített. Végül annyit lehetett csinálni, hogy 20 percenként meg kellett állni sétálni velem.
2014. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem bírja mar a kupot, akkor létezik szájon át bevethető tabletta is, nem tudom milyen es mekkora, de gyerekeknek valo is van. En is gondolkoztam hogy veszek, mert az en lanyom is autóban hányós. Kérdezz utána a patikában.
2014. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A deadalonetta kúp használ, de ekkora lányomnak képtelenség volt beadni, így maradt a tabletta ami elvileg 6 éves kortól van, a dokinkkal egyeztettem és ő azt mondta, hogy felet kaphat. Homoepatiasban a cocculine van erre próbáltuk azt is.

Egyébként az én gyerekeim sem bírják hosszan az autó útat, szerencsére csak a lányom hányós.

Semmiképpen ne engedd olvasni, könyvezni, attól tutira rosszul lesz, és lehetőleg ne kanyagrós útat válasszatok.

Idvel megfogja szokni az autózást, kitartást, addig rövid út, ill gyakori pihenő. Mi egyébként mindig énekelnünk.

2014. júl. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Daedalonetta kúp vagy fél Daedalon nálunk is bevált-hosszabb út esetén 20 perc után el is aludtak tőle : )

Fél órával az indulás előtt vegye be.Könyvet, esetleg telefont, tabletet ne nézzen út közben,egyáltalán ne is nézzen lefelé, ha megoldható, mert akkor is rosszul lesz.Körforgalomnál próbáld megtanítani neki, hogy fölfelé nézzen-az enyémek mindig körforgalom után hánytak-mióta az eget nézik nincs gond.Valaki írta már ,hogy utazás előtt csak víz,kíméletes ennivaló, esetleg ropi-útközben se nagyon egyen.Mindezek ellenére legyen nálad komplett váltás ruha-én a kocsiba teszek mindig egy "hányótálat"-műanyag tál,frissítőkendőt,üveg vizet is, hiszen nem mindig lehet azonnal megállni.Mondjuk hálistennek amióta daedalonozunk erre nincs szükség, de az ördög nem alszik.3 gyerekemből 2 hányós.Kellemes kirándulásokat!

2014. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, eszembe jutott, van még egy homeópátiás bogyó is hányingerre: COCCULINE a neve
2014. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

1× adtam neki kúpot, de utána indulás előtt ki is kakilta :( Eddig B6-ot adtam neki, de az semmire sem jó.

Könyvet, ilyeneket direkt nem viszünk, mert tudom, h attól rosszul lehet, bár az unalmát meg pont az kötné le, mert imádja nézegetni, de tilos. De e nélkül is sajna sokszor lefele néz, én nem tudom h miért, pedig mondjuk neki, h ne nézzen csak messze egyenesen.

Még 1 kérdés:

Ha rosszul van az autóban, akkor biztos rosszul van a buszon is? Jövőre esetleg görög nyaralást terveznék, de vajon azt hogy bírná? A leghosszabb buszútja 25 perc, amit kibír, élvezi, de ennyit autóval is kibír rosszullét nélkül.

2014. júl. 29. 21:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a buszon még jobban hányna. Az jobban ráz és nem áll meg akármikor.
2014. júl. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!