Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar főtt ételt...

Miért nem akar főtt ételt enni a 2 éves kisfiam? Ez átmeneti időszak lehet?

Figyelt kérdés
Nem kér semmit csak pirítós kenyeret vagy kiflit.Már jó pár hete ezt csinálja.Mindenre azt mondja, hogy fúj.Múltkor csak ránézett a milánóira és elkezdett öklendezni.Nem eszik semmilyen húst, de tojás az jöhet.Viszont nyersen egy csomó zöldséget eszik.Régebben mindent megevett.Félek,hogy nem kapja meg a fontos tápanyagokat a szervezete.Tanácstalan vagyok...
2010. jan. 10. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kenyeret, tojást és zöldségeket eszik, akkor tápanyaghiány nem alakulhat ki nála. Vannak a gyerekeknek ilyen korszakaik, majd elmúlik, és megint megeszik mást is, ne aggódj! Még mindig jobb verzió, mint amit az unokaöcsikém csinált 2 évesen, mert ő meg hónapokig szinte csak a húst volt hajlandó megenni, semmi mást, még a kenyeret sem. Aztán neki is jött egy ilyen zöldségevős időszak. Szerintem a gyerekek mindig azt kívánják, amire a szervezetüknek épp szüksége van a fejlődéshez. Amúgy a nyerskosztban sokkal több tápanyag van, mint a főttben.
2010. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló szinte szóról szóra leírta, amit már épp készültem megfogalmazni! :) Ne aggódj, nemsokára kívánni fog mást is, egyébként nem eszik rosszul most sem!
2010. jan. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor te jobb helyzetben vagy, mint én, mert az én lassan 3 éves kislányom csak a krumplit és a tésztát eszi meg, de azt is hús és zöldség nélkül, hidegen meg csak a kenyeret, a kenőmájast, meg a parizert. No meg az édességeket. A gyümölcsökből meg a banánt. Én már feladtam, majd abbahagyja valamikor. Ezt is meg lehet unni egyszer. De nem vagyunk egyedül, úgy hallom másoktól is, hogy ez a korszak erről szól.
2010. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!