Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és féléves, rá kell hagyni,...

3 és féléves, rá kell hagyni, ha képtelen másokkal együtt játszani itthon? Ne jöjjön át senki, míg ki nem növi?

Figyelt kérdés
Nagyon szereti a társaságot, de hónapok óta borzalmasan viselkedik másokkal itthon. Semmit nem akar odaadni, kölcsönadni, együtt játszani. Még azzal sem, ami kétszemélyes. Már az összes szomszéd gyerek utál átjönni, igazából már át sem jönnek, csak egy, de ma szerintem őt is elijesztette, mert odáig fajult, hogy verekedett. Pedig ő hívja be játszani. Széttépik az idegeim, hogy folyton megy a marakodás, akkor minek hívja be, ha semmivel sem játszhat? Na mondta is neki ma a kislány, hogy ő itt semmivel sem játszhat, inkább hazamegy. Aztán szalad utána, hogy jöjjön vissza. Mondom, ez nem mai, hanem hónapok óta megy, persze én mindent próbálok, hogyha már áthívja, akkor együtt játsszon. De úgy érzem most már, ez is olyan, mint a dackorszak, nem tudok mit tenni és csak fölöslegesen erőltetem magamra, majd kinövi, addig meg nem jön át senki.
2014. júl. 29. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy teljesen természetes folyamat....majd kinövi. Vekerdy szerint is ettől nem lesz önző,ez ebben a korban normális.

Kisfiam 4 éves,kezdi kinőni :) ...illetve kezdi helyén tudni kezelni a dolgokat. Nálunk most az vált be,hogy mielőtt jön valaki,akkor megkérdezem,hogy mi az amit félt,és esetleg nem szeretné,ha más játszana vele...elrak 2-3 játékot,és akkor megnyugszik. :) Ő is szokott másokhoz menni játszani? Ott hogy viselkedik?

2014. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!