Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy 2 évesem...

Mit tehetnék, hogy 2 évesem ne szokjon le teljesen az apjáról?

Figyelt kérdés
Két fiunk van, 4 és 2 évesek. A nagyobbik nem szereti az apját (ő mondja), nem jó a kapcsolat köztük. Persze ennek megvan az oka, elég akaratos kisfiú és sokszor kikapott már a férjemtől, persze rá is szolgált. Most a picin is látom elkezdődni ugyanazt a folyamatot. Pár hónapja még imádta az apját, most meg ha hívja őt a férjem, nem megy vele, szinte mintha tartana tőle, bújik hozzám, pedig még egyszer sem kapott ki tőle (én szoktam néha fegyelmezni), a férjem nagyon szereti, kedvesen bánik vele. Nem értem, mi a baj. Régen még apa fürdette, adott neki cumisüvegből tápszert, megetette, pelust cserélt neki, most már mindent én csinálok, teljesen rám van ragadva, másnak alig enged valamit. A férjem minden este itthon van és hétvégén is, igaz, időnként itthon dolgozik, akkor nem lehet zavarni. Nagyon szomorú vagyok. Az már csak a kisebbik gondom, hogy rettentően lefáraszt a két gyerkőccel kapcsolatos összes tennivaló, a férjem segítene, de nem sokat tud, mert mindkét fiunk hozzám jön, ha éhes, szomjas, fürödni, játszani csak velem akarnak, csak én mesélhetek, én vihetem őket aludni, a pici mindig ott akar lenni, ahol én vagyok (általában a nagy is), ha átmegyek egy másik szobába vagy akárhova, követnek. Van valakinek hasonló helyzetről tapasztalata?
2014. júl. 29. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért, de engem is érdekelnek a válaszok. Nálunk ugyanez a helyzet a 2,5éves kislányunkkal.
2014. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fiam 3 éves. Most épp nagyon anyás ő is, de ez változó.
2014. júl. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem akarlak megbántani, kedves Kérdező, de nagyon furcsa, ahogyan a férjedről írsz. Többször kikapott már Tőle a nagyobbik gyermeked, ez számomra annyira elfogadhatatlan. Nem kell egyfolytában tutujgatni azt a gyereket, de ilyen neveléssel mire számít a férjed? Azért van abban valami, hogy a 2 évesed is kezd elfordulni az apjától. A férjednek nagyon el kellene gondolkodnia azon, hogy hogyan nyerje vissza a gyermekei bizalmát. Nekem egy másfél éves nagyon eleven fiam van, minden pillanatban résen kell lennünk, a férjem nagyon határozottan tudja kezelni a csínytevéseit, mégis el nem tudnám képzelni, hogy fél év múlva eltávolodjon az apjától. Imádják egymást. Persze soha nem kap ki, máshogyan próbáljuk meggyőzni eddig sikeresen. Hasznos lenne, ha nemcsak Te egyedül gondolkodnál a kérdéseden, amit feltettél+hanem bevonnád a párod is, mert mindketten ludasok vagytok abban, hogy a gyermekeid eltávolodtak az apjuktól.
2014. júl. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az enyém még csak egyéves, de ez nem életkori dolog?

Gondolom, az apja nem agyba-főbe verte, hanem párszor kapott a fenekére. Ezzel én sem értek egyet, de emiatt nem fordul el egy gyerek az apjától. A négyévesek pont feleségül akarják venni az anyjukat, és sokszor alig várják, hogy meghaljon az apjuk. Durván hangzik, de normális lelki folyamat. A kicsi meg, gondolom, utánozza a nagyot.

2014. júl. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Szerintem térjünk vissza erre a kérdésre 1-2 év múlva, kíváncsi leszek a tapasztalataidra, amikor már bőven benne lesztek a dackorszakban. Ezt most minden rosszindulat nélkül mondom. 2 éves koráig a nagyobbik fiam egy kis tündér volt, azóta viszont nagyon nehéz vele, a szép szóból, magyarázatból nem ért, úgy csinál, mintha meg sem hallaná. Ha nem úgy van valami, ahogy ő szeretné, direkt rosszalkodik, és nyíltan szembeszegül velünk.
2014. júl. 30. 08:17
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, én is ilyesmire gondoltam. Hiszen a kicsinek semmi oka nincs (eddig még), hogy féljen az apja szigorától. Szerintem a férjemet is bántja a dolog, de nem beszél róla. Annyira rossz látni, amikor próbál kedveskedni, játszani a gyerekekkel, azok pedig elutasítóan viselkednek. Fog ez vajon jó irányba változni?
2014. júl. 30. 08:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Távolról csak egy kósza elképzelés alapján tudok véleményt mondani. De a férjednek valami gondja, problémája lehet, ami miatt emészti magát. Munkahelyi, vagy egészségi, vagy valami hasonló. Ez a belső vívódás, feszültség nem látszik különösebben, de a gyerekek nagyon érzékeny érzelmi lények, és rá tudnak hangolódni az emberre.

Ha nyűgös vagyok, a gyerekeim is nyűgösek. Ha vidám vagyok, és felszabadult, akkor rájuk is átragad, és móka-kacagás az életünk.

Nem mondom, hogy színészkedés a férjed közeledése a gyerekek felé, de nem ösztönösen, nem belülről fakadóan őszinte, és ezt a gyerek megérzi. Nagyon jó radarjuk van!

Ha megoldódik a férjed problémája, szeretni fognak vele lenni a gyerekek!

2014. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, van igazság abban, amit írtál. Viszont ma kicsit javulni láttam a helyzetet, a pici többször kereste az apja társaságát, az ölébe ült stb. Talán azért volt az utóbbi időben a szokásosnál is anyásabb, mert beteg volt, és mostanra gyógyult meg.

A másik gond az lehet, hogy a férjem nem szokott a kicsivel kettesben lenni, a nagyobbikkal is csak ritkán. Ha én a közelben vagyok, a kicsi nem nagyon barátkozik senkivel, a kertbe is csak velem hajlandó kimenni. Ha én bent vagyok a házban, inkább nem megy ki egész nap, pedig szeret kint játszani.

2014. aug. 1. 23:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Szinte válaszoltál is a saját kérdésedre.

Többet kellene a gyerekeknek az apjukkal lenni, illetve többet kellene foglalkoznia velük.


Nálunk is volt ilyen probléma. A kislányom mindig anyás volt, én vagyok vele mindig, szinte mindenben én gondozom, mert egyrészt a férjem a munkája miatt nagyon elfoglalt, másrészt sokkal kevesebb tûrelme, empátiája van, mint nekem, mert sajnos ilyen típus. Pl. soha eszébe nem jutna, hogy kivigye a játszótérre...csak olyan programra viszi, ami neki is jó. Csak a gyerek kedvéért nem.


Szóval amikor két és fél éves volt, akkor elutaztunk együtt. A lányom meg a férjem sokszor nagyon ôsszeférhetetlenek voltak, a lányom is csúnyán beszélt az apjáról, és a férjem, mint vmi hülye gyerek, erre nem reagált jól. Ő is beszólt. Néha olyan elegem volt belőlük. Mindkettővel beszélnem kellett kûlön, hogy így nem lehet viselkedni stb. Nyilván a lányomnak furcsa volt, hogy az apjával is folyamatosan együtt vagyunk. Ez szomorú volt! Aztán a szaunázást csak úgy tudtuk megoldani, hogy egyikőnk a gyerekkel maradt. Engem nagyon nehezen engedett el, még sírt is, hogy az apjával kell maradnia. De aztán jól el voltak együtt. Elmúlt pár nap alatt ez a rossz hangulat.

Most már egy jó ideje nagyon rajong az apjáért (négy éves lesz), de azért most is én vagyok az első. Hát meg is érdemlem, illetve úgy mondanám, hogy ki is érdemlem, hiszen minden nap én fürdetem, én megyek, ha hív, játszom vele stb. A férjem jó, ha havonta egyszer fürdet. Az egyéb gondozási teendőket is én látom el. Pedig annyiszor mondtam már, hogy hamar elrepülnek ezek az évek, aztán már csak azt veszi észre, hogy a nagylány becsapja az orra előtt a fürdőszoba ajtót. Hát ez van.

2014. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a korábbi válaszokat!

Egy év múltán sokat javult a helyzet. A kulcs tényleg az volt, hogy a gyerekek nélkülem is töltsenek időt az apjukkal. A nagyobbik fiam még mindig nehéz eset, de már nagyon régóta nem kapott ki, most már szavakkal is kezelhetőbb. A kicsi pedig egyre jobban ragaszkodik az apjához is, talán ez az anyás időszak csak egy korszak volt, ami lassan elmúlni látszik. És az is jót tett, hogy voltak olyan délutánok, amikor a nagyobbikkal volt programom, és a kicsire az apja vigyázott. Jól elvoltak együtt, és ez a férjemnek is jótt tett szerintem :) Azt veszem észre, hogy most már egyre szívesebben vállalja, hogy vigyáz a kicsire nélkülem.

2015. júl. 13. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!