Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig vagytok kint és mikor...

Meddig vagytok kint és mikor alszik el a két év körüli gyereketek?

Figyelt kérdés

A kisfiam kétéves múlt múlthónapban!!

Olyan 6ig kint vagyunk bejövünk vacsizunk! Aztán megfürdetem! Az időpont attól függ mennyire nyűgös! De 7-8 között szokott fürdeni!

Aztán kakaót kap és van hogy el is alszik! 9kor legtöbbször már alszik!


Azért érdekel ki meddig van kint az ilyen korú gyerekével mert az utcánkban van két ilyen körű kisgyerek és ők még 8 után is kint vannak! Vagy csak én vagyok ilyen fura vagy azok az anyukák... Nem tudom!! A kisfiam már most édes deden alszik a kislány a szomszédban meg kint kiabál és motorozik!


2014. júl. 31. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igaz, még csak 20 hónapos a lányom, de szerintem később se lesz másként.

Este 8-negyed 9 körül jövünk fel a kutyasétáltatásból, utána fürdik egyből és fektetem le az ágyba.

Ha nagyon fáradt, már 9-kor elalszik, de sokszor még elmotyog az ágyában és fél 10 lesz belőle.

2014. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8 előtt 10-15 perccel bejövünk, azonnal fürdik, majd harap pár falatot, megissza a tejitalát és legkésőbb fél 9-kor ágyban van.
2014. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

19 hónapos a lányom.

Este 7kor jövünk be. Aztán fürdés, vacsi majd játszik még egy kicsit utána alvás. 9-fél 10 fele már szundit.

2014. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!! Gondolkoztam már rajta, hogy ki tolom egy órával és hétig leszünk kint de ennyi idő után már bele rázódott! Éjszaka párszor felkel inni és olyan 7ig alszik!

Ha nagyobb lesz biztos változni fog majd de mondjuk nővérem 8 éves fia máig így van! 8kor fürdés aztán mint akit leütöttek úgy alszik reggelig!!

2014. júl. 31. 20:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik sem "fura".

Attól is függ, hogy mennyi az alvásigénye, illetve főleg, hogy mikor kel reggel, és mennyit alszik ebéd után pl.

Minden család másképp működik.

2014. júl. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Napközben déltől olyan 2 fél3ig alszik!!


Mondjuk múltkor a játszótéren beszélgettem a kislány anyukájával és mondta hogy a gyerekei (4van) addig vannak fent ameddig ők Olyan 11 éjfélig ébren vannak és olyan 10kor kelnek mind! Mondjuk nekem ez eléggé "nem tetszett" egy kisgyerek szerintem ne legyen addig ébren és ha nem alszik el mert az anyuka még dolgát csinálja hát félóra nyugi után a gyerek elalszik ő meg tudja csinálni azt amit akar!!

Mondjuk azt már nem kérdeztem hogy iskola időben is ugyan ez e a helyzet... Na mindegy! Lehet csak nekem nem fekszik ez a sokáig kint és sokáig ébren dolog..

2014. júl. 31. 20:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem három van, a legkisebb a két éves. Mi egy nap nem mindig megyünk el délelőtt és délután is, ma pl. csak délelőtt voltunk játszótéren. (Mondjuk itthon is van hinta/csúszda, bordásfal, hintaszék, gimnasztika labda, szóval el vannak bent is ha kell. Ma megpróbáltunk rendet tenni a gyerekszobában, ez volt a délutáni program. :)

Most abba a korszakba ért, hogy nem akar elaludni, délután is nehéz sokszor és este is, pedig nincs egy szobában a nagyokkal. Mindenfélét kitalál, hogy még nem adott puszit, meg hogy szomjas, az előbb levette a pelenkáját, amiben egy pici pisi volt, hogy adjak rá másikat, stb. Remélem ez volt az utolsó. Elvileg 8 és fél 9 között vannak ágyban, néha nem sikerül, vagy ha programunk van, ahonnan később érünk haza.

Iskola időben máshogy lesz, akkor 8-kor alvás. De ha van ovi/iskola, akkor jobban ki is fáradnak, teljesen más a leterheltség.

2014. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Így van, minden család másképpen működik. Nálunk fél 7kor van vacsi és 8kor fürdik a lányunk. Kertes házban lakunk, akár kint is van addig. 9 kor fekszik, rögtön el is alszik, vagy ritkán fél 10ig molyol. Éjszaka nem kel fel, fél 8-8 között kel. Délután 2-3 órát alszik, így nem álmos még 7kor.


Egyébként nem rég óta van így. Pár hónapja szigorúan 7kor fürdettük és fél 8kor ment aludni, de változott az igénye. 2 éves lett a héten.

2014. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!!! :)


Utolsó utólag is boldog szülinapot a picúrnak!! :)

2014. júl. 31. 21:44
 10/12 anonim ***** válasza:

ennyi felkiáltójelet már rég láttam egy rakáson :D


enyém mikor 2 éves volt borzasztó későn aludt el, így későn is kelt, délután is későn aludt el, teljesen el volt csúszva :)

sokszor a kertben csináltam a vacsit és ott is ettünk így csak f9 fele jöttünk be, mikor már sötétedett. augusztus fele persze már 8 körülre jött mikor kezdett korábban sötétedni, de akkor is 10kor aludt el ha a fejem tetejére álltam :)

aztán 2,5 évesen elhagyta a délutáni alvást, na akkor helyre billent minden, azóta f9kor az ágyban van :)

így idén is 7-f8 fele jövünk be

2014. júl. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!