Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » -Anya, nézd! Láttad? Figyeld,...

-Anya, nézd! Láttad? Figyeld, anya! .. Nálatok is ez megy egész nap?

Figyelt kérdés
4 évesemről van szó. Ovi szünet van, unatkozik és nézőközönségnek akar egész nap. Szívesen játszom vele, focizunk, festünk, vízibombázunk, szóval benne vagyok mindenben, amit kitalál. De néha jó lenne egy fél óra nyugi, amíg eljátszik, de nem. Megállás nélkül "utasít, mozgat", egy gondolatom nem lehet és egy szót sem tudok váltani az apjával vagy a tesójával, ha haza ugranak napközben. Tesó már nagy, kamasz. Minden mozdulatát néznem kell, megmondja, mire mit mondjak... Ha nem figyelek, rögtön belekezd valamibe, amit nem szabad és akkor muszály rá figyelnem, rászólnom. Ha megnéz egy mesét, akkor arra az időre elvan, de ezt a főzésre szoktam felhasználni, nem nézethetek vele órákig mesét, hogy ellegyen. Ha kettesben megyünk valahová, szófogadó, amíg rá figyelek, de ha valami vagy valaki eltereli a figyelmem, akkor előadja a neveletlen kisördögöt, én meg hiába szólok rá, nagyon ciki, inkàbb abbahagyom mielőbb a vásárlást vagy a beszélgetést.... Szóval ha folyamatosan csak rá figyelek, akkor egy tündér, ha nem, akkor egy kis ördög. Van erre valami megoldásotok? :-( :-)
2014. aug. 1. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Es ez pont igy fog meg evekig menni.


Egyebkent egy negy evessel mar lehet ertelmesen beszelni, hogy anya nem mindig er ra csak es kizarolag vele foglalkozni. Probald befogni a nagytesot is, legalabb fel napokra, hogy jatsszon vele. Amugy siman csak unatkozik szegeny gyerek, nincsenek ott az ovistarsai, es figyelemre van szuksege. Ez van...

2014. aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gyerekem nincs, de a húgom pontosan ilyen (volt).


Nem azt mondom, hogy rosszul csinálod, amit csinálsz, de azért egy kicsit mégis. Idejében tudatosítani kéne a gyerekkel, hogy nem körülötte forog a világ, és nem ugráltathatja a nagyobbakat úgy, ahogy ő akarja.


Beszéld meg vele előre, hogy neked most dolgod van, játsszon el magának / készítsen valamit (torony, rajz, házikó, bármi) és majd utána megnézed.


Ha valami fontos dolgod van, ő pedig nekiáll hisztizni, akkor kemény dolog, de bünti. Büntiszék, büntilépcső, vagy bármi (mint a Szuperdada). Persze ez nem arra módszer, hogy sose kelljen figyelni a gyerekre, de tanulja meg, hogy nem mindig ő az első, és lehet valami fontos dolgod, ami miatt éppen nem tudsz vele foglalkozni. Egy 4 éves gyereknek már le kell tudni kötnie magát.

2014. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen,csak nálam egy 6 éves,és egy 2 éves csinálja :D
2014. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen :-). Kislányom is 4 éves és egész nap ez megy. Rendesen kb. 3/4 éve beszél, így örülök neki, mert nem nagyon hittem, hogy örüljek, amíg nem beszél, mert visszasírom :-).
2014. aug. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ez van, ebből kell gazdálkodni :-D Hát köszönöm mindenkinek, próbálok ebből finoman lefaragni egy keveset. Azért az megnyugtat, hogy ez sokaknál megy így, nem a bénaanyu No1 vagyok :-D
2014. aug. 1. 18:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én 5 éves fiamról írtál volna.... Pontosan ugyan ezt csinálja mint amiket leírtál.Átérzem a helyzetedet.Nálunk 1 hónap múlva megszületik a Kistesó,remélem akkor majd javul a helyzet. :)
2014. aug. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én 4 éves fiam is ilyen, de egy ideje már próbálom leszoktatni erről. Persze, hogy rosszalkodni, hisztizni kezd, ha más dolgom van, de most már muszáj megértenie, hogy nem tudok mindig vele foglalkozni (sőt sajnos elég kevés időm van rá). A nagymamáktól kapok is elég kritikát, hogy miért szoktattam rá, hogy vele játszok. Igazuk is van, de hát első gyerek... A kisebbikkel a nagyobbik miatt nem volt sosem időm játszani, talán ezért is ő nagyon jól elvan egyedül, jobban feltalálja magát.
2014. aug. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ugyanez van nálunk is,lassan öt éves a fiam.Estére hulla vagyok,mert 12-13 órán át ez van.Jobban elfáradok,mintha dolgoznék.pedig foglalkozok vele,minden nap elmegyünk biciklizni,játszótérre.Társasozunk,legozunk,csavargunk a városban,de tényleg csak addig van nyugton,míg mesét néz.ezt én is a házimunkára használom fel.
2014. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!