Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha nem...

Rossz anya vagyok, ha nem foglalkozok egész nap (amikor ébren van) a 2 hónapos babánkkal?

Figyelt kérdés

Szoktam vele játszani, mesélni, énekelni, tornáztatni, de van, amikor csak úgy el van egyedül, és én tévézek, vagy netezek?

Ti mennyit és hogyan foglalkoztok a babátokkal?

Kérlek, ne ítéljetek el, de olyan kis tudatlannak érzem magam. :(


2012. dec. 31. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
örülj neki ha elnézeget, ne maceráld. Ha igényli, csak akkor foglalkozzál vele. Az enyém sajnos nagyon igényelte a foglalkozást, a másik meg, a kicsi ennyi idősen vagy aludt, vagy ordított.
2012. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Én is ezt csináltam, de nekem a háziorvos mondta, hogy hagyjam a gyereket nyugodtan ellenni. Ha folyton vele vagy most, megszokja, és 3 évesen is folyton a gatyaszáradban lesz, és a következő 6-7 évben főzni se fogsz tudni. Így járt a szomszédom. Nem rossz, éppen jó anya vagy. :)
2012. dec. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért aggódom, mert attól félek, hogy így nem fejlődik rendesen. Ha nem magyarázok neki mindig, ha nem játszok vele, akkor nem fogja megismerni a dolgokat. Vagy rosszul gondolom?
2012. dec. 31. 17:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, egyáltalán nem baj, ha megszokja, hogy néha el legyen egy kicsit egyedül is, ez később még bőven jól jöhet. És szerintem iszonyat aranyosak, mikor csak úgy fekszenek és fedezik fel a világot maguk körül, és nézegetik a kezüket, vagy ami épp a kezükbe kerül, és néha rugkapálnak egyet közben.:)
2012. dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam! :) Igen, tényleg nagyon cuki, amikor percekig nézi a szekrény oldalát, vagy a karnist. Párommal mindig mosolygunk, hogy mi a fenét lát ott, ami annyira leköti. :) A színes játékok nem tetszenek annyira neki, mint egy egyszerű bútor.
2012. dec. 31. 17:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi rossz nincs benne. Ha eljátszik, elnézeget akkor neki erre van szüksége. Miközben nézeget egyre több mindent fedez fel magától is. Nem sokára úgy is eljön a különféle korszak. Először majd hisztis lesz, ha nem veszed ölbe, aztán azért ha ölbeveszed aztán újra azért ha nem:D Aztán mindenért az ujjadnál fogva odarángat, hogy nézd meg. Na akkor már nem lesz választásod mész-e vagy sem:D Igazából az a dolog, hoyg a gyereknek legyen napirendje stb is nem arról szól, hogy a gyerek egyen X-szer és aludjon X-szer és percre pontosan ekkor ezt és ezt csinálja ahogyan az átlag magyar ember. Hanem arról, hogy a babához alkalmazkodjunk! tapasztaljuk ki, hogy mennyi idő telik el egy etetésnél amikor pont megfelelő neki újra kínálni, hogy mikor mennyi ideig legyen a legaktívabb a napja ahhoz, hogy ne legyen túl fáradt még az elalváshoz is.:) Ez pedig minden csecsemőnél más.

Én is hagytam, hogy magának játszon, de valamiért elég elvarázsolt voltam ebben az időszakban ezért én még olyankor is csak bámultam őt:D Mikor játszott a babytornázón is rengeteget énekeltem neki és vártam, hogy valami újat csináljon. Meg folyton videóztam meg fényképeztem:D Szóval tv helyett őt néztem akkor is. De ha egyedül feküdt és néhány méterre voltam sem kaptam ölbe. Figyeltem mit csinál és ennyi. Nem éreztem rossz anyának magamat amiatt mert nem kapkodom ki az ágyából. Volt benne rengeteg forgó-zenélő-mozgó játék meg babatükör meg minden rárögzítve a rácsra vagy a falra. Nem láttam rajta, hogy unatkozna és szüksége lenne arra, hogy gagyorásszak neki, jól el volt. Kicsit rosszul esett amikor 11 hónaposan megindult és nem engedte hogy kézenfogva segítsek neki. Mindig ellökte a kezemet. 1 éves korára már rendesen szaladt és a kis belréti dobogónkon is megtanult közlekedni. Aztán mikor már nagyon stabilan szaladt hirtelen az lett a trendi, ha kézen fogva megyünk. tehát egyszerűen ezek a dolgok a babáktól függenek. Hiába akarsz ott lenni és részt venni minden percben, van amit maga fedez fel. Amikor pedig szüksége van rád azt jelzi. Te max annyit tehetsz, hogy figyeled őt. Ennél többet nem, de ha helyette tv-t nézel sem teszel kevesebbet a gyerekedért amennyiben ő biztonságban van.

2012. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Verd ki ezt a butaságot a fejedből,hogy rossz anya lennél,mert egyáltalán nem vagy,ez a normális,amikor el van magában,akkor nincs szüksége semmire :) Ha nem érezné jól magát úgy,akkor jelezné :) Az én babám 3 hónapos és én is van,hogy netezek,vagy mosogatok,főzök,bármit csinálok abban a 20-30 percben amit egyedül eljátszik,nézelődik :) Kell neki is az,hogy egyedül legyen,és pont,hogy ettől is fejlődik. Ne aggódj semmit sem csinálsz rosszul :)
2012. dec. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyereke válogatja, hogy a nézelődés mennyire köti le. Lesz majd még bőven olyan korszak, amikor állandóan résen kell lenned :) Most ha akarsz, gyönyörködhetsz benne, de egyáltalán nem muszáj állandóan asszisztálni: ha biztonságban elvan, nyugodtan használd ki az időd.
2012. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igény szerint:). EZt jegyezd meg, nagyon fontos "jelszó" a gyereknevelésben, főleg az első időkben:). Ha igényli, foglalkozz vele, ha nem, ne légy a popójában:). Szólni fog ha igénye támadna a szórakoztatásra vagy a Hozzád bújásra:)!
2012. dec. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, dehogy. Bár egy két hónapos gyerek még nagyon sokat alszik, én kihasználnám az időt amikor dumálhatok neki. :) Alig vártam, hogy kinyissa a kis szemét. :)

Foglalkozhatsz mással is később is, csak mindig legyen szem előtt a kicsi, ez nagyon fontos!

2013. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!