Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon miért csinálja ezt a 3...

Vajon miért csinálja ezt a 3 éves kislányom? Részletesen lent.

Figyelt kérdés
Múlt hét elején beteg volt, lázas. Három napig kapta a kúpot és lázat is többször mértem neki. Amióta meggyógyult, szinte ugyanazt csinálja a nagy játékbabájával, mint ami vele történt. Azt mondja, hogy beteg a baba, levetkőzteti, megméri a lázát, ad kúpot és lefekteti az ágyba. Nekem ez egy kicsit furcsa, nem értem, hogy miért csinálja ezt? Vagy ez normális?
2014. aug. 4. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális :) A gyerekek szeretik eljátszani, ami történt velük, ez a tanulási folyamat része.
2014. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát, ha a haját fonná be, vagy a körmét lakkozná ki a babájának, akkor azt mondanám, hogy rendben. De egy lázmérőzés és egy kúp az egyik gyereknek sem egy szép élmény szerintem.
2014. aug. 4. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem az élmény pozitivitásán van a hangsúly, hanem a "súlyán"- olyan dolgokat játszik el, ami számára fontos- legyen az pozitív vagy negatív töltésű.


A 4 éves kisfiam is mindig eljátssza a vonatokkal (kicsit átalakítva ízlés szerint :) az ovis veszekedéseket- ebből tudom, hogy ez rá nagy hatással volt.


Örülj neki, hogy játszik, kijátssza magából- ez egészséges és nagyon jó dolog. Nem kell beleavatkozni, teszi a dolgát- és aztán majd egy idő után átalakul a történet, vagy pozitív kicsengése is lehet- ezzel dolgozza fel a jó és rossz élményeket egyaránt.

2014. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a legjobb, amit a lányod csinálhat, és mindössze arra utal, hogy baromi jól működik a pszichéje. A gyerek kijátssza magából az élményeit - a negatívat és a pozitívat is. Nyugalom, totál normális, az én két évesem is ezt csinálta egy nagyobb betegeskedés után, én nagyon örültem neki, mindig be is szálltunk a buliba, sőt, az apukája orvos, ő hazahozta neki a fonendoszkópját és az összes egyéb kütyüjét, megtanulta, hogy mi mire való, meg hogy a doktor bácsik pont olyanok, mint apa, és nem kell tőlük tartani. Azaz a játék segítségével egy piszok rossz lázas-orrfolyós hét végén nem deficittel szálltunk ki a dolgokból, hanem tanultunk sokat.



Egy pszichológus anyuka. :))

2014. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2014. aug. 4. 15:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez így normális, sőt szükséges. A gyerekek a kellemetlen, negatív élményeket játék formájában dolgozzák fel. (Nem véletlen, hogy a bántalmazott kisgyerekeket sem faggatják, hanem egy hozzáértő pszichológus játékot kezdeményez vele, és figyeli, hogy a kisgyerek mit csinál játék közben pl. a babával. Így lehet következtetni, hogy min ment keresztül.)

Szóval ne izgulj, a kislányod teljesen természetesen viselkedik.

2014. aug. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!