Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves lányom újabban csak...

4,5 éves lányom újabban csak feketével rajzol?

Figyelt kérdés

2 hónapja szinte sohasem rajzol színes képeket, még a szivárványt is feketére színezi. Előtte minden szép színes volt. Magukkal a rajzokkal viszont nincs gond, állatokat, virágokat, hercegnőt meg mindenféle szép, aranyos dolgot rajzol. Megkérdeztem, miért nem használja a színeseket, erre azt mondta, azért, mert neki a fekete tetszik. Próbálok emlékezni, hogy történt-e valami 2 hónapja, de semmi olyan nem jut eszembe. Nem volt semmi különös.

Ma egyébként volt velem ruhákat vásárolni, és a boltban is a fekete ruhák tetszettek neki.

Most aggódnom kéne? Jelent ez valamit?


2014. aug. 7. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

ha egyébként boldog,kiegyensúlyozott,akkor nincs mitől féli:)

Szerintem ez csak egy ilyen korszak nála.Lehet,hogy csak most fedezte fel ezt a színt és még újdonság neki:)

2014. aug. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lányomnak volt egy időszaka, amikor festett egy tök szép színes képet, aztán az egészet átmázolta sötétbarnával meg feketével. A mai napig nem tudom, miért. Aztán véget ért ez a korszak. Szerintem a lányodnál is vége lesz, légy még egy kis türelemmel.
2014. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia. Ez nem jelent semmit. 14 éves vagyok, én utálok színezni, persze imádok rajzolni és minden évben 5-ös vagyok belőle de inkább csak grafittal szeretek rajzolni mert nagyon tetszik. Van hogy volt egy rajzom grafittal, de úgy gondoltam kiszínezem... és teljesen elrontottam vele az egész rajzot... Teljesen átlagos vagyok. Sportolok, Tanulok. Szerintem a kislányod is teljesen normális. Óvodában is csak tollal rajzoltam és nagyon tetszett mindenkinek és még most is tetszik mindenkinek a rajzaim. Én ilyen idős koromban pont így rajzoltam csak én autókat, házakat, geometriai alakzatokat... Persze ez csak az én véleményem. Remélem segítettem.
2014. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ha pedig a fekete ruhák tetszenek neki akkor ilyen az ízlése. A fekete is egy szín, nem kell megvetni...
2014. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyerekek nem tulajdonítanak nagy jelentőséget a színek. Egyszerűen az alapján döntenek ami tetszik nekik. A feketével sokkal élesebb képeket lehet rajzolni, ezt a gyerek is látja és valószínűleg tetszik neki.
2014. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom 5öshöz, a feketével sokkal kontrasztosabb képeket lehet rajzolni én biztos vagyok benne, hogy ez tetszik neki. A fekete "gyászossága" nagyrészt kultúrális eredetű; persze nem teljesen, de egy 4,5 éves kétlem, hogy ilyen módon fejezné ki a problémáit. Akkor inkább olyanokat rajzolna... szomorú embereket, vagy ilyesmi, de a színeket ilyenkor még nem nagyon kötik össze hangulatokkal (szerintem)....
2014. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!