Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ruha szükséges két...

Mennyi ruha szükséges két kisgyereknek?

Figyelt kérdés
Kérlek írjátok meg nekem, hogy miből mennyi hány darab ruha szükséges két óvodás korú kislánynak, akik egy méretet hordanak 116-ost, az egyik négy és fél éves, a másik három és fél éves. Mennyi a legszükségesebb? Óvodába járáshoz illetve váltó ruhának. Milyen ruhadarabokat vennétek?

2014. aug. 8. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit nálunk oviba kértek állandóra: min. 1 váltás melegítőnadrág (v. leggings, rövidnadrág) minden nap. 2-3 váltás kisgatya. 2-3 váltás póló. 1 vékony, 1 vastag pulóver. 1 benti cipő, 1 kinti cipő.

Lepisilik magukat, leeszik-leisszák a felsőt.

A legszükségesebb annyi, hogy minden nap kapjanak tiszta alsót, zoknit, pólót, legyen akkor is legalább egy váltás, ha már hűvös van és nehezen száradnak a ruhák. A legjobb a réteges öltözködés, vékony-vastag holmiból is legyen. Pólók, hosszú ujjú pólók, melegítőfelsők, kardigán, mellény, széldzseki. Később harisnya, meleg cipő, kabát. Minden esetben a praktikumot nézd, hogy a gyerek önállóan is tudjon egy-egy darabot felvenni. Legyen lezser, kényelmes, pamut.

Nálunk az óvónénik külön kérték, hogy ne farmer, ne csicsás ruhácska pántos lakkcipővel legyen, hanem egyszerű, kényelmes öltözék. Az oviban játszani, festeni, szaladgálni fognak, a "szép" ruhát tartogassuk az ünnepekre.

Fiam van, de kislánynak is helyes melegítőt vinnék pólóval, vagy leggingst kisruhával, rövidnadrágot.

2014. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a fiam is 116-ost hord.most vadászok neki hosszú ujjú pólókra,mert azokat kinőtte.nadrágból még elég a 110-es,abból van neki három farmer,két vászon nadrág,de oviba nem ezekben jár,ezek kimenősek.Melegítője van benti hat darab,kinti három darab.a bentiből és a kintiből is egy az ovis zsákban van.rövid ujjú pólója nagyon sok van,szerintem olyan 20 darab körül.most is vettem a kedvenc batmanes pólójából kettőt féláron a tescoban,ezekre mindig vadászok.alsógatya (csak boxert hajlandó felvenni) kb 15 darab,zokni 20 körül,ebben van vegyesen nyári kis boka alatt érő és boka feletti is.van egy esőkabátja,rövidnadrág olyan tíz darab körül,kapucnis pulcsi 3 (a többit kinőtte,ebből is kell még vennem),átmeneti kabát két darab.táli kabát és sínadrág egy darab.egy hótaposó,egy bakancs,két félcipő,egy magasabb szárú cipő,két szandi,kab 5 harisnya,de akarok venni most jégeralsókat neki.


szerintem a lányokat jóval könnyebb öltöztetni,főleg télen.leggings tunikával,arra csak fel kell húzni a bélelt nadrágot vagy sínadrágot

2014. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

fiamnak sok ruhája van, télen kicsit kevesebb mert akkor nem koszolja annyira össze magát.

sok pólója van, ez kell oviban is és itthon is mert leeszi magát :)

kb. 30 :D én csak hétvégén mosok, meg úgy összejött.

naciból most van 15db kb. meg 2 hosszú, télre majd még kell 3-4 hosszú meg 5-6 db. pulcsi


csak azért mert ovisok szerintem nem kell több ruha, 1-2 váltó póló-nadrág elég

2014. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!