Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi ruha szükséges?

Piroska és a farkas kérdése:

Mennyi ruha szükséges?

Figyelt kérdés
Kismamák, akik márc végére-április elejére várjátok a babátokat, mégis mennyi ruhát és milyet szereztek be addig? Konkrétan az érdekelne, h pl egy 0-s vagy 0-3 hónapos korig jó bodyból hány db, rövidujjú, hosszúujjú, egyéb ruha... fogalmam sincs, hogy miből mennyi szükséges. Igazából azt szeretném, ha az első 3 hónap ruhácskája meglenne úgy, h ne kelljen elmenni vásárolni ezügyben. / megyek majd börzére, és tervezem, h nagyobb méretekből is bevásárolok, de az indulást illetően tanácstalan vagyok :)
2014. jan. 21. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon nehéz megmondani. Mi például nagy babára készültünk, 35 hetesen 3 kg-ra becsülték és mivel az apukája is nagy súllyal született, így azt mondták, hogy akár 4 kg-s is lehet a baba, így 50-es ruhákat egyáltalán nem vettünk. A végén 49 cm-vel és 3 kg-val született... Úgyhogy vennünk kellett kisebb ruhákat is,, mert annyira elveszett a nagyobbakban. Igazából azt lődd be, hogy milyen gyakran szeretnél mosni. Nálunk nagyon ritkán volt baleset, így napi egy body és rugdalózó elég volt, de mivel nem akartam túl gyakran mosni, mert fél adaggal nem szívesen indítom be a mosógépet, így volt bőven ruhánk, meg rengeteget kaptunk is. Ami még nehezíti a helyzetet, hogy a ruhák számozása katasztrófális. Most például egy 68-as bodyban (éppen jó még a fiamnak) és egy 56-os rugdalózóban van (ez még mindig nagy egy kicsit neki). Ha hetente mosol, akkor elég 10-10 db body, rugdalózó. A párosítást pedig próbáld úgy, hogy rövidujjú bodyhoz hosszúujjú rugdalózó és fordítva, nálunk legalábbis ez bevált. Nadrágból, pulcsiból nekünk nem sok kellett, mi azt csak akkor használtuk, ha kimentünk, és a rugdalózó felé ráadtuk, de azt persze nem mostam minden használat után. Ami még kellhet az a kis kesztyű, sapka (nah ebből se egyszerű eltalálni a méretet).
2014. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Beírod hogy tavaszi kelengyelista. Túl sok nem kell, eleinte 56/62 én 50 nem vettem. Body rugi 5-6 db hosszú rövid, ruhapelus 8-10.. A többiből 2-3db elég.
2014. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Májusra vagyok ugyan kiírva,meg már van egy lányom,de azért írok,hátha hasznos lesz.

Az én lányom nagyon bukós volt,naponta 3szor is át kellett öltöztetni,annyi tejet visszabüfizett.Mondjuk én mostam 2 -3 naponta ha szükség volt rá,nem problémázok rajta.

56os body,rövid, hosszú 4-4 db,56os rugi 4-5 db,meg ha szeretnél adhatsz bodyra kis nadrágot,felsőt,ha nem akarod mindig rugiba öltöztetni.Kell egy kocsikabát,én abból 62 es méretet vennék.62 es rövid ujjú bodyt,és hosszú ujjút is vennék 4-4 db-ot,62 es rugiból már vennék ujjatlant is,mert az még jó lesz a babádra májusban,nyár elején.Nekünk a kezdő ruhatárban volt kis kantáros nadrág,ha megyünk vhova,legyen vmi "ünneplős" is.

2014. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!