Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen és mennyi ruha szüksége...

Milyen és mennyi ruha szükséges egy újszülött fogadására?

Figyelt kérdés
Miből mennyi darabotok volt, amikor jött a Picúr? Hol szereztétek be őket?
2012. dec. 17. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! főleg attól függ, melyik hónapban érkezik:)

5-6 db-nál semmiből nem vennék többet, mert azonnal kinövik. én bodykat mindig a t*scoban vettem, a legegyszerűbb sima fehér, ált. több darab van egy csomagban, és sokszor akciós is (és jól domestosozható:). a zoknijukat viszont nem szerettem (bordás, volt fehér és zöld, azt hiszem két- vagy három db-os csomag)

2012. dec. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Remélhetőleg a kilencedik hónapban jön majd. A barátok azt mondták, hogy ne vegyek majd ruhákat, mert nekik dögivel van, majd kapunk. De mi van, ha erre készülök, és nem kapok majd annyit, amennyire szükség van. Vagy ha sokkal többet?
2012. dec. 17. 07:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
OFF A melyik hónap kérdés egyértelműen az év hónapjára vonatkozott.... Más kell egy nyári babanak, mint egy télinek.
2012. dec. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Erre jo megoldasom van. Surgesd meg oket kicsit. Nem tudom, hol tartasz a terhesseggel, de kerdezd meg, hogy megis mennyi az a ruha, amennyit adni akarnak, mert te most tervezed, hogy mesz boltba es veszel. Meg ki kell mosnod, ki kell vasalnod, nem szeretned akkorra hagyni, mikor mar nagy lesz a ahasad, mert nem fersz oda a vasaloallvanyhoz, meg egyebkent is, akkor mar faradt leszel...stb.

Na erre remelhetoleg kicsit csipkedik magukat es megmutatjak neked a valasztekot.

Akarmikor is szuletik meg, egy ujszulottnek retegesebben kell oltoznie, nyaron is jobban kell odafigyelni..azt mondjak, egy reteggel tobb kell ra, mint rad.

Nagyon pici bodykbol pl tenyleg csak parat vegyel, arra az esetre, ha kicsi babad lesz. (2.5 kilo) Ha 3.5 kilos babad lesz, mint nekem volt, az mar nem kicsi, akkor a legkisebb meret nem is kell. Mondjuk ez a hosszatol is fugg. Sokszor jartam ugy, hogy ra volt irva, hogy mondjuk 62-es, lanyom meg kozel se volt akkora, megis kicsi volt.

En kulfoldon lakom itt mas a szamozas, az a 62-es rugi magyarbol volt, ajandek.

Itt ugy irjak ra, hogy 3-6, 9-12, stb..Es olzan egy eves koraig tenyleg ugy is notte ki a ruhakat, ahogy ra volt irva.

Nem kell mindig passzentos ruha ra, eloszor valszeg kcsit nagy lesz ra, s majd eszreveszed, mikor notte ki.

Arra, hogy mennyi ruha kell ra, pedig egyszeru a keplet.

Gondold at, hogy egy nap, hanyszor akarod atoltoztetni. Ezt ugy ertem, hogy lenne e egy pizsije, amit csak este hord es azt reggelente levenned, vagy csak minden este furdesnel csereled a ruhajat normal esetben...en utobbit csinaltam. Kigondolod, hogy 1 hetre valot, vagy 2 hetre valot szeretnel venni. Szamolni kell a balesetekkel. (pelenka nem jol zar, lecsorizza a ruhajat...stb) Egy napra szerintem 3 ruhat szamolj, ha heti egyszer mosol.

1 hetre elegendot szamolj.

Minden napra body, rugi...kabe ennyi az oltozetuk kezdetben. Ha setalni viszed, nem kell kirittyenteni, ugyis bebugyulálod, nem latjak a ruhajat.

Ruhavalasztasnal tanacsom: Kezdetben csupa feher, max varrott minta legyen rajta, vasalt minta ne (nehezebb vasalni), es feher, mert konnyebb mosni. Azonkivul barmilyen nemu babara jo.

Ne halmozz tul sok ruhat fel, mert tenyleg hamar kinovik (max 3 honapig hord egy ruhat)

Most tettem rendbe a padlason a ruhakat, olyan 12-18 rugija volt lanyomnak korszakonkent...nyari baba, de itt a nyar kicsit huvosebb.

2012. dec. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kempingek mennyi pénze van rá! Akinek kevés, az mindenböl vesz 3-4 darabot, és mossa minden este!

Lányom nagyon sokat bukott, minden szopi iztán kakilt, ami olyan híg volt, kifolyt! Szóval napi 4-5 garnitúra ruha kellett!!!

3 naponta mostam, 20 garnitúra ruhája volt, és így is pont mire leszáradtak a ruhák, elfogyott a szekrényből a tiszta!

20 body tescoban 2000ft kb. 5 db csomagban. 10.000 volt.

Rugik, 1500 Ft, kínai piacon vettem, vagy Turiban 30.000ft

2 kardigán 3000ft Tesco

1 overál 2500ft. Kínai

2 sapka 2000ft Tesco

2 nadrág 2500Tesco


50.000 Ft volt a kezdő ruhatár, senkitől semmit nem kaptunk!

Február végén született a lányom, 0-3 hó méretű ruháját vettem, május végéig kitartottak, majd június elején vettem a nyári ruhatárat!

2012. dec. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vasvirág ***** válasza:
100%

A vaterán megveszel 2-3 babaruhacsomagot pár ezer forintért és el van látva jó pár hónapra! Akár újakat is kifoghatsz benne és ha mázlid van, 1ft-ért megszerezheted!

Hihetetlenül olcsók! Egy 3000ft-os rugi helyet, vehetsz egy zsákkal!

2012. dec. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ragaszkodsz az új ruhához,én is a vaterát ajánlom. Egy kezdő csomagot,ami akár fél éves koráig jó megvehetsz 5-10 ezer forintért. Arra figyelj,h lehetőleg minden darab legyen fényképezve,az eladó értékelése 98% feletti legyen. Én is szoktam venni,ilyenkor azt is megnézem,h magánember legyen az eladó ne kereskedő.
2012. dec. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is a használt ruhát ajánlom, mi nem a Vaterán, hanem egyéb netes webshopban vesszük a ruhákat, de tökéletesek és 200-400 Ft/ darab. Van, ami drágább, de összességében nem haladjuk meg az 500 Ft/ db. árat.

Már szidom magam minden Tescoban kidobott forintért...:)

2012. dec. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!