Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden gyerek ilyen? Ugye ez...

Minden gyerek ilyen? Ugye ez nevelés kérdése? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 évesem, szóval ő még csak úgy van, vagyis nem bánt senkit, a játszón is inkább csak felfedez, kaicsozik, homokozik.

DE.

Egyik nap egy 3 év körüli akarta bottal ütni.

Ma egy kb 5 év körüli gyerek a feje felé rúgott 2-3-szor, amíg ő csak ült a földön és nyugiban kavicsozott.

Egy másik 5-6 körüli nem akarta tovább engedni arra amerre menni akart, elé állt, majd hátat fordított neki és felé rúgott.

Miért csinálják ezt egy sokkal kisebb gyerekkel? A szülők nem nevelik meg a gyereket, h ilyet nem csinálunk?

Mi lett vna, ha ma pl az a gyerek fejbe rúgja????

Megkapja anyukától, h jajj nem szabad? Mert ugye én nem rángathatom meg azt a gyereket, h mit csinál / mit csinált a fiammal.

(A mai egyébként nem is magyar volt, hanem szlovák, úh nem is tudtam vna mondani semmit, szerencse, h az apja mondott neki vmit és elmentek onnan).

Nem akarom, h a szoknyámon üljön és bákász legyen, de azt sem, h esetleg bántsák, vmi baja legyen.

Ti mit tennétek? Mit tesztek, ha bántják a gyereketeket? Ez hogyan működik? :(


2014. aug. 10. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:

az én fiam 17 hónapos, járunk játszóterekre, de még nem voltam ilyen helyzetbe szerencsére.

mondjuk én mindenhova követem, még kicsinek tartom ahhoz, hogy leüljek egy padra és onnan figyeljem, ahogy bóklászik erre arra. főleg azért mert ő is szeret kavicsozni, és néha meg is szeretné kóstolni...ugyanígy a homokot is :) na meg simán a hinta alá szaladna. szóval én még a popójába vagyok mindig. akkor lesz ez majd rosszabb, amikor nagyobb lesz, és már nem igényli, hogy ott legyek a nyomában, mert akkor nem tudom majd hogyan fogom megvédeni. nyilván más gyerekét nem lehet kioktatni.

nevelés kérdése is, úgy gondolom. akinek van kisebb tesója, az lehet hogy nem bántja a kicsit, de ez se törvényszerű.

2014. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 5 éves, és egy 1 éves.

Ez nem csak nevelés, személyiség kérdése is, s ne ítélkezz, mert lehet a te gyerekes is ilyen lesz, annak ellenére hogy másra próbálod tanítani!


Egy hete, az 1 évesemhez oda ment egy 1,5 éves kislány, s megfogta a fiam haját, két kézzel, s elkezdte rángatni, szó szerint megtépte! Azt hittem meg akarja simogatni, erre nem számítottam.

Az anyja jött, hogy bocsánat bocsánat, mostanság vetekszik a lánya, hiába mondja neki nem szabad, csak csinálja, s mégegyszer megtépte a fiam mikor nem láttam, mert a naggyal voltam, a kicsi meg a homokozóban.

De a héten meg a kicsit hintáztatom, a nagy játszott, s egy 3 év körüli gyereket hátba dobott, mert az nem akart vele játszani.

Szóltam neki ilyet nem szabad, de csak arra felé dobálta a labdát, na akkor az Anyuka kikelt magából hogy a játszótér másik felén játszon, haggya őket békén, s ment a kislányához hogy jól vagy, nem fáj...

A lányom csodálom hogy eltalálta a kislányt, annyira béna labdajátekokban, nem hiszem hogy fájhat ott neki, ... Na de oda hívtam a lányom, elmondtam neki ezt ne csinálja, s játszott mást.

Na de utánna meg a fiamra 1 percre nem figyeltem, hát azt látom, a fiam es bilibe pancsol.

Az anyuka, akinek a lányát a lányom megdobta, bele pisilt a bilibe, amit a játszótéren az egyik pad mellett hagytak tele a pisivel!

Akkor meg én szólhattam volna, hogy na ez mit keres itt!?

Van hogy a lányomat nem akarják bevonni játékba, vagy a nagyobbak kigúnyolják, de volt hogy megharapta egy fiú....

Ez van, az életbe is ez lesz! Lesz aki alá tesz, s lesz aki segíti.


Szóval mindenkinek vannak olyan dolgai, ami a másiknak szemet szúr, de ezzel tudni kell együtt élni!

Oviban nem leszel mindig ott, s na ott se ki sem fogja megvédeni, most kell neki megtanulnia ezeket, hogy nem mindenki jó, s barátságos

2014. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

teljesen egyetértek az előttem szólóval. nekem 16 hónaposom van, s bár idegenek közé játszótérre nem járunk (vidéken nincs is játszó),viszont az utcánkban legalább 15 kisgyermek van, 10 hónapostól a 7 évesig. többször is előfordult már,h. a lányomat a szomszéd 4 évese letépte a kismotorról, s szó szerint földhöz vágta, elütötték biciklivel, fellökték, megdobták labdával, a kisebbek megkaparintották a haját, mikor meg akarta ölelni őket, s jól megtépték... stb. pedig minden szülő arra tanítja a gyerekét,h. ne bántson senkit. minden ilyen vagy hasonló alkalommal tépik a szájukat,h. nem szabad. én is ezt teszem. mégis van,h. odamegy a 10 hónaposhoz és fejbecsapja a homokozólapáttal,vagy kismotorral rágurul (többször is,felszólítás után is!!!) a nagyobbak lábára! ilyenkor nincs mit tenni,elveszem a motort,de nehogy azt hidd,h. legközelebb nem csinálja meg!

de ilyenek a gyerekek. a legtöbbször nem avatkozom közbe,nem megyek oda tutujgatni, remélem ezzel azt érem el,h. megtanulja kezelni maga is a konfliktusait. ha oda jön hozzám sírva,elmagyarázom neki,h. pistike buta volt, de most az anyukája elmagyarázta neki,h. ezt miért nem szabad és megpróbálja megígérni,h. nem tesz többet ilyet. mást nem tehetek és nem is jó beleavatkozni mélyebben.

van egy agresszív kisfiú egy másik utcában,gyakran jön át a mieinkhez. minden ok nélkül,odacsap,szítja az indulatokat a gyerekek közt,árulkodik,hát szörnyű. az anyja nincs is kint vele az utcán,mikor játszik. nah ott már a többi szülő is közbelép és a gyerekeknek is azt mondják,ha bence megüt,üss vissza. ilyen is van,de azért meg kell tudni különböztetni a szitukat.

2014. aug. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez sajnos életkori sajtosság 2-3 éves korban megjelenik,van akinél előbb,másnál később.Legkésőbb ha közösségbe kerül.Még nem tudják kezelni az indulataikat.

De hagyni nem szabad,viszont nem is abnormális az amit leírsz,

2014. aug. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Akkor majd ezen is túl leszünk egyszer és ő is vagy ilyen lesz, vagy nem. :)))

Csak olyan rossz érzés ez, de hát tudjátok... :)

2014. aug. 11. 09:15
 6/9 anonim ***** válasza:

De nyugodtan itelkezz , ez nevelés kerdese es az hogy sok anyuka ki visz a játszótere a gyereket hogy ott tombolja ki magát ne otthon neki keljen vele foglalkozni ...

A játszó tér az a hely lenne ahol a gyerekek közösen bujocskaznak , cicáznak , hintáznak , csuzdaznak , felváltva vita nélkül , de ehhez kellenének azok a szülök akik meg mutatják nekik ezt ...

A legtöbb szülő le ül a padra bámul a semmibe es azt nézi hogy kivel tudna pletykálni , szegény kölykök meg rohangálnak indulatosan fel le fogalmuk nincs hogy mit kezdjenek magukkal hat elő tör az ősi ösztön ( az állat ) az erő fitogtatás ,es nem a gyerek a hibás hanem a szülök akik nem tanítják meg a gyereket a mit hol ? es kivel lehet -re ! Úgy hogy kedves kérdező igazad van es nyugodtan szólj rá a gyerek szüleire hogy foglalkozzon a gyerekkel attól hogy játszó téren van , mert a gyereke láthatóan unatkozik es nem tudja magát lekötni ....

2014. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én 1.5 évesem is ilyen,hogy néha odamegy,pofoz,ütöget,pedig megyek utána,rászólok..

És nem ezt látja itthon,nem így nevelem!

2014. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En is hozzaszolnek a temahoz, a 6 os valaszolonak (de nem csak neki) teljesen igaza van abban hogy vannak egyes szulok akik kiviszik a gyereket tombolni es ok ulnek a padon es pletykalnak, en pedig ha megyek a 2 evesemmel es egyutt homokozunk vagy felsegitem kulonbozo jatekokra akkor csak latom hogy bamulnak ez az az erzesem hogy azt gondoljak hogy ok jol csinaljak mert hagyjak onallosulni a gyerekuket....
2014. aug. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

maximálisan igaza van a 6-nak és én is olyan vagyok mint a 8-as,szinte ufónak érzem magam a játszótereken mert felsegítem a csúzdára a 1,5 évesem vagy mert tanítom mászókázni a 4 évesem,a többi anyuka meg csak néz a padról,hogy mi a sz@rt csinálok!

No nem arért megyek utánnuk mert féltem őket vagy mert nem bízok bennük de egyszerűen azt gondolom,hogy ők még most a "tanuló" korszakban vannak amihez én kellek.Ha úgy látom jól el vannak pla homokozóban akkor leülök én is egyet szusszantok,iszok de ez pár perc!

2014. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!