Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az alábbi esetben mamának...

Az alábbi esetben mamának vagy nekem mint anyának volt igaza?

Figyelt kérdés
Történt, hogy 2,5éves Kisfiam el akart menni mamával megnézni a szökőkutat. El is engedtem, mint máskor is. De ugy nézett ki az idő, hogy bármikor leszakadhat az ég sok esővel! Megkértem mamát,hogy csak ide menjenek a közelbe. Erre ő elvitte az állomásra mert a gyerek vonatot akart nézni. Már fel is hívtam mamát mert nagyonsokáig voltak. Mikor megérkeztek már eléggé felhúztam magam mert nem ezt beszéltük meg. Közöltem mamával, hogy nagyon mérges vagyok ezért. Ha megáznak akkor a gyerek megfázik én meg jöhetek táppénzre! Meg még azt mondtam, hogyha a gyerek azt fogja mondani ugorjon a kút a akkor mama ugrik? Nem ez volt az első eset, hogy nem az volt amire megkértem. Kiváncsi lennék más véleményére,mert a mama vérig yértődött.

2014. aug. 10. 09:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
A mama is anya, mimimum egy gyereket felnevelt mar. Igazán megbízhatnal az ítélőképességeben. A vonat nézést a kútba ugrás hoz hasonlítani igen nagy butaság ra vall. Minimum egy bocsánatkérés tőled a mamanak.
2014. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem meg a mamának kéne bocsánatot kérni az anyukától, hisz ha bármi történik velük hirtelen azt se tudta volna hol keresse őket. Illett volna telefonon megkérdezni hogy elmehetnek-e.
2014. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Én sem szeretem, ha más történik, mint amit megbeszélünk, mert ilyenkor olyan érzésem van, hogy le van tojva amit mondok/kérek, nem egy jó érzés, szóval megértelek...

De lehet hogy ezt egy picit túlreagáltad, nem? Ne mérgelődj ezen tovább, nem történt semmi baj, de mondjuk esernyőt vihettek volna.

2014. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Feltételezem, hogy a mama gyermeke -gondolom az apuka- is túlélte a gyermekkorát, evidens, hogy felnőttként képes megoldani egy problémát anyuka nelkul. Ha anyuka ennyire paramami, akkor kösse magára a gyereket es el ne engedje egy percre sem.m
2014. aug. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem túlreagálod, valószínűleg meg tudta ítélni a mama, hogy meddig mehet, én megbíznék a nagymamákban, hisz ő sem akar rosszat az unokájának, miért ne lehetne vonatot nézni ha az unoka épp arra kíváncsi? Milyen messze van az állomás? Meg az esőtől sem kell azért ennyire rettegni, főleg nyáron mikor meleg van.
2014. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
azt megértem, hogy idegesít ha megkéred valamire, ő meg abszolút figyelmen kívül hagyja ezt. De ebben az esetben igazán nem történt semmi extra, egy megázástól meg ne parázz már ennyire.
2014. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt kicsit túlreagáltad. :)

Kérd meg a mamát,hogy legközelebb tartsa a szavát,de inkább örülj,hogy ilyen sok mindent megtesz a kisfiadért.

2014. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

Én csak apósra nem bíznám a gyerekeket,mert ő aztán tényleg megengedne nekik,amiben akár saját magukban is kárt okoznak,de a mamákra bármikor!Itt a háttérben akad egy kis feszültség,azért reagálod így le! Nem vagytok túlzottan jóban az biztos!

Ilyen időben megfázni nagyon nehéz egy kis esőtől,de de nem áztak ell,tehát a mama tudta,hogy mit csinál!Anya vagy és tudod,hogy a gyerekek sok mindent akarnak és ha van időd,akkor te is megengeded,hogy elsétáljatok oda,ahova a gyerek akar.A mamának ezek szerint volt és kész.Örökké a 10 méteres körzetbe nem lehet a gyerek.Felfedező egyéniség és kell a változatosság!

2014. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem érzem ezt olyan nagy horderejű problémának, aminek te gondolod. A mama is felnőtt ember, nem kell azert ot is gyerekszerepbe tenni. Vagy te azt szert és, hogy semmilyen döntést ne hozzon az unokájával kapcsolatban? Ezek nem nagy dolgok, es egy picit azert lehet a gyereknek is engedni olykor. Egy kis esőtől sem lesz baja, nem cukorból van. Lazits egy picit, nem szabad mindent Ennyire halálosan komolyan venni.... Ha a napurendjet boritana del szánt szándékkal, azert moroghatnal jogosan..
2014. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát nekem tuti h nem tetszene ha nem úgy van ahogy megbeszéltük, mert persze most mindenki azzal jön h jaaaj nem történt semmi, de igenis történhetett volna...

Sztem nem reagálod túl, sztem úgy kellett volna lenni ahogy megbeszéltétek!

Mama mindent úgy csinál ahofy a gyerek kéri ... nem a legjobb....

2014. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!