Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6-éves a lányom. Ugyérzem...

6-éves a lányom. Ugyérzem elrontottam. Hogyan változtassam meg? Vádolom magamat, és tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
3-4 éves koráig "angyali" viselkedése volt.Csendesen rászóltam és szót fogadott. Most már az sem elég ha "csak" kiabálok.Ordibálnom kell ahoz hogy halgasson rám. pl.: maradjon csendben mig telefonálok,ne szedje ki az evöeszközöket játszani,ne ugráljon mert a szomszéd lakó már alszik stb. Beismerem igen kivagyok idegileg és lelkileg is családi okok miatt.( az apuka sokat dolgozik de nagyon jó a kapcsolatunk). Innen vissza csinálhatom valahogyan? Most is a sirás kerget,mert imádom a lányomat.

2014. ápr. 27. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Próbáld ki azt,hogy teljesen nyugodtan, leggugolsz az "ő szintjére", hogy érezze, egy szinten vagytok, és teljesen nyugodtan, higgadtan elmondod neki a közlendődet. Hátha beválik.
2014. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor kihasználtam az alkalmakat amikor nyugodt voltam.Jól elbeszélgettünk egyet értett velem. Perceg elteltével ismét egyik ágyról ugrott a másikra sikitozva... Ép ésszel felfogom hogy velem van a baj..
2014. ápr. 27. 14:25
 3/15 A kérdező kommentje:
Probáltam már xanaxot hónapokig szedtem,majd utána természetes nyugtatókat is hogy ne kiabáljak vele.De még is önkivületi állapodba tudok kerülni :(((
2014. ápr. 27. 14:27
 4/15 anonim ***** válasza:
Citromfű teának elvileg nyugtató hatása van. Esetleg apuka nem tud hatni a leányzóra? Nálunk húgom akkr őrül be, mikor az apja otthon van. Akkor anyukám is tiszta ideg, mert hallgatja a hisztiket.
2014. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Probáltam a citrom füvet is,de nem jó.Ha apa itthon van akkor még nehezebb hatni a lányomra.Mert örömében "kifordul" magából.Mint mindig amikor örül pl. ha gyerekek között vagyunk,vagy ha vendégeink vannak.
2014. ápr. 27. 14:40
 6/15 anonim ***** válasza:
Sajnálom, akkor tényleg nem lehet egyszerű. :(
2014. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem hinnem, hogy a te hibad. Ennyi idosen mar kene, hogy legyen benne annyi empatia es erettseg, hogy felfogja, hogy masokra is tekintettel kell lennie, nem csinalhatja mindig azt, amit szeretne. Persze vannak olyanok, akik felnottkent sem igazan ertik, miert nem ervenyesulhet mindig az o akaratuk. Remeljuk o nem ilyen lesz.

Talan csak o kicsit lassabban fejlodik ilyen teren. Ha idegen kornyezetben sem lehet ra hatni, akkor az iskolaval is varni kene.

2014. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az ovonénik tanàcsàval vàrunk egy évet.Mégha későn érő is akkor sem szabadna kikészűlnöm ennyire.De talàn ez màr nem ebbe a téma körbe tartozik...
2014. ápr. 27. 19:11
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Bedrogozva akarsz komonikálni a gyerekkel és csodálod ha szélsőséges talán az önkivületben örjöngő anyára reagál így... keres orvost
2014. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szedj magnéziumot, az is nyugtat, de emelt dózisban...
2014. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!