Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Liberálisan nevelő anyukák,...

Liberálisan nevelő anyukák, nálatok mik az alapelvek a nevelés terén? (Csak hogy eloszlassuk, a mindent ráhagyok a gyerekre tévhiteket)

Figyelt kérdés

Ez szerintem ugyanolyan félreértés, mint az igény szerinti szoptatás=egész nap a mellemen lóg.

Nagyon zavarnak ezek az új kérdések, ahol neveletlen gyerekekről van szó, nem azokról akiket liberálisan nevelnek.

Nálam azt jelenti, hogy a régiektől eltérően nevelem, tehát nem az a lényeg, hogy én vagyok a főnök, és az van az van a mit én mondok és kész. Ne azért tiszteljen mert én vagyok a felnőtt, hanem mert példamutatással kiérdemlem.

Büntetés, és nevelés is van természetesen, de a korához és a "rosszalkodáshoz" mérten. Nem verem a gyereket, nem is csapok rá a kezére. Nem azt akarom megtanítani, hogy ha ne nyúljon a konnektorba, mert különben rácsapok a kezére, hanem hogy ne nyúljon bele, mert baja eshet. Ezért akár ezerszer is eltolom onnan a kezét és elmondom miért (természetesen a korának megfelelő magyarázatot adok, egészen kiskorban nem kell szónokolni csak megmondom, hogy nem.)

A helyesen végzett liberális nevelés szerintem jobban megdolgoztatja a szülőket, mint a nem-nevelés vagy akár a régimódi nevelés (ami számomra olyan mint egy gyógyszer ami nem a betegséget szünteti meg hanem a tüneteket.)

Lehet nem egyetérteni velem, nem mondom, hogy mindenki ez válik be, még csak azt sem, hogy csak az én módszerem a jó, csak arra kérek mindenkit, hogy ne keverjük a szezont a fazonnal (én se mondom azt, hogy a régi nevelési elvek mellett agyon lehet ütni a gyereket ha rosszat csinál)


2014. aug. 11. 11:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igaza van a 7-esnek.
2014. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Liberalizmusról beszélünk, nem anarchiáról. Attól, hogy azok a szülők akik képtelenek a gyereknevelésre ezt úgy fogalmazzák meg, hogy liberálisak, attól még nem az a liberális gyereknevelés, hogy a gyerek azt csinál amit akar.


A kérdésre válaszolva: Én liberális szülőnek tartom magam, de ez nem azt jelenti, hogy nincsenek szabályok, sőt.

Alapvetően úgy fogalmaznék, hogy van egy viszonylag tág határ, amin belül kb. azt csinál amit akar. Viszont a határok kőkemények. Tehát ha pakolászni akar, pakolásszon, majd elrakom utána. Nem szólok rá minden egyes fiók nyitásnál, hogy nem szabad.

De konnektorhoz nem nyúlhat, hiába van benne konnektorvédő...


És a kérdezővel ellentétben a komoly dolgoknál én nem is magyarázok. (Régen én is "magyarázkodás hívő" voltam, de már nem :D)

Ha (majd) kérdez, hogy miért, akkor természetesen mindent elmondok, nem lesz soha olyan, hogy "CSAK", meg "azért mert én azt mondtam", de ettől függetlenül vannak olyan helyzetek ahol egy picike gyereknek igenis _egyértelmű_ és kategórikus nemre van szüksége.


Hogy akkor mitől liberális ez a nevelés?

Azért mert a CÉL az, hogy a gyerek megkapja a neki szükséges lehető legnagyobb mértékű szabadságot. Ennyi.

Kulcs kifejezések:

-"neki szükséges": egy gyereknek nincs szüksége korlátlan szabadságra. A dackorszakukat élő gyerekek pont, hogy _keresik_ a határokat, amiket meg is kell nekik adni.

-"lehető legnagyobb": Nem egy lakatlan szigeten nő fel, hanem egy társadalomban, aminek vannak szokásai és normái amihez neki is alkalmazkodnia kell. Az ha büntetlenül beszól minden járókelőnek merthogy ő liberálisan van nevelve, az nem ez a kategória.

2014. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyetértek, annyival javítanálak ki, hogy fölöslegesen én se magyarázkodok, írtam is, hogy a korának megfelelően, ez kisebb korban kimerül egy határozott "nem"-ben.
2014. aug. 13. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!