Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nevelő apukák/anyukák főleg...

Nevelő apukák/anyukák főleg apukák, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Ti bele szóltok a párotok gyerekeinek nevelésébe? Mit tesztek ha a gyerek nagyon pimasz,rosszindulatú és agresszív veletek?

A következő a helyzet:Nemrég költöztünk össze a párommal van egy 14 egy 6 és egy 2 éves lánya (nő uralom!!! :D ).

1 éve vagyunk együtt fél éve költöztünk össze most jegyeztem el és minden olyan lenne mint amire egész életemben vágytam ha a legnagyobb lányka nem lenne ennyire ellenséges.Tudom,hogy kamaszodik meg nehéz neki az apja nélkül,de már komolyan néha nagyon össze kell szorítanom a fogam,hogy ne vágjam pofon amiket csinál .A párom is és én is egy klinikán dolgozunk,én mint orvos ő pedig a gazdaságin van és van,hogy sokáig bent kell maradnia.Olyankor én vagyok a gyerekekkel és annyit kérek tőle,hogy adjon a nagyobbiknak egy szendvicset vagy valamit amíg én fürdetem pelenkázom a kicsit... áhh dehogy.De ez még a legkisebb baj,állandóan a tv és a net előtt ül és csínyeket keres ellenem. Csak azt nem fogja fel,hogy ami a tv-ben vicces és nincs következménye annak a való életben komoly következményei lehetnek.Egy példa: A lépcsőre erősített valami gumit nekem ,hogy leesek,csak azt nem számította bele,hogy a kicsi beteg lesz és az anyja hozza le az éjszaka közepén a szerencsén múlt,hogy nem gurultak le mind a ketten.Nem vagyok egy erőszakos ember de akkor majdnem elgurult a gyógyszer.A büntetése 2 hét szobafogság volt Ő ezt megoldotta mert suli után átment a barátaihoz amíg mi melóztunk 6-ra itthon volt,mire mi is.Lehet ez csak számomra elfogadhatatlan de én ezt nem hagynám.A párom nagyon kimerült és már mindent kipróbált ő is, lelkére beszélt, leordította, ráuszította az apját (mondjuk vele jó a kapcsolata,nem nagyon dorgálta meg a kisasszonyt),büntetés. Ahogy beszél velem arról ne is beszéljünk.Ti mit tennétek?Ha rászólok azt mondja nem vagyok senkije ne szóljak bele,de nem bírom már sokáig.Tapasztalatok,megoldások?

34/F



2013. ápr. 12. 08:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok nevelőszülő, de azért leírom, hogy mit tennék. Először is pofon semmiképpen se vágd(még ha egy ilyen durva csíny után talán meg is érdemelné), szerintem az egy ennyi idős gyereknek nagyon sértő lenne, és csak még jobban eltávolodnátok egymástól. Próbálj meg minél többet beszélgetni vele. Mondd el neki, hogy nem akarsz az apukája helyére lépni, annyit szeretnél, hogy barátok legyetek.És ha így viselkedik, akkor az anyukájának is nagyon megkeseríti az életét és ez biztos nem szeretné. Mivel mindketten szeretitek az anyukáját, közös érdek, hogy mindent megtegyetek azért, hogy ez a helyzet működjön. Próbáljatok meg minél több közös családi programot szervezni, ami neki is tetszik. Hidd el, hogy ez a helyzet csak átmenti és ha türelmes leszel, akkor előbb-utóbb el fog fogadni. Kitartás!
2013. ápr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Mikor beszélek hozzá akkor vagy azt mondja,hogy fogjam be,ha ez nem történik meg akkor jön a szobába rohanás vagy az ovis kéz a fülre és üvöltés,hogy "NEEEEEEEEEEEEEEMMMMMMMM ÉÉÉRRRRRRRDDDDDDDDDDDEEEEEEEEEKKKKKKKEEEEEEEEEEELLLLLLLLL".Ilyenkor nincs kedvem tovább próbálkozni jól hangszigeteltek a falak, de ferdén néznek rám a szomszédok ha erélyesebben rászólok.
2013. ápr. 12. 11:23
 3/28 A kérdező kommentje:

Családi program keretében voltunk Angliában 10 napot.

Disneyland,bevásárló körutak...Ez ugy nézet ki,hogy ő végig hisztizte a 10 napot.Mikor beszéljük,hogy hova menjünk neki semmi nem tetszik aztán mi választunk és akkor megy végig a hiszti vagy el sem jön.Mert Ő egy ilyen "nyomorékkal"(ez lennék én),nem megy sehova.

2013. ápr. 12. 11:28
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, nem tudtam, hogy ennyire rossz a helyzet :( Iszonyatosan gyerekesen viselkedik.Azért a párodnak sem kellene hagyni, hogy ilyen nevekkel illessen téged. És ha a pároddal együtt beszélnétek vele? Vagy esetleg hárman az apukájával? Valószínűleg nem tudja feldolgozni a szülei válását, és azt hogy te bekerültél a családba. Nekem egy családi terápia is megfordulna a fejemben, ahol egy pszichológussal közösen beszélnétek át a helyzetet, és azt hogy lehetne rendezni, de gondolom ilyenre nem menne el. Az apukájának nincs új párja?
2013. ápr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom van neki barátnője.A klinikán(magán klinika,legjobb szakemberek) van egy fantasztikus pszichológus segítene,de hallani sem akar róla.Ha pl. ülünk a TV előtt ketten akkor oda jön mert Ő az anyukájával akar lenni,ha ketten vannak itthon akkor lese***ja a páromat,a szobában ül.HA ketten vagyunk ott és beszél hozzá a párom és én is közbe szólok akkor úgy csinál mintha meg sem hallaná.Egyébként senkivel nem viselkedik így csak velem,másokkal normális.
2013. ápr. 12. 11:58
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apukájának is van barátnője, akkor tényleg furcsa, hogy csak veled ilyen. Lehet meg kéne próbálnod neked tanácsot kérni a pszichológustól, hátha tud mondani valamit, ami segít, hogy közelebb kerülj a lányhoz, és elkezdjen elfogadni.
2013. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A felnőtt férfiakat nem szereti.Az apját leszámítva.Nem tudom honnan ered ez az ellenszenv.

Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 12. 12:26
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha az édesapa normális, és rá hallgat, lehet hogy az ő segítségét kéne kérni. Esetleg mondhatná a lánynak,h örül,h egy rendes férfi lett a pótapuka és ő semmi kivetnivalót nem talál benne. Hátha rá hallgatna. Esetleg egy normális pillanatában elmondhatnád a lánynak, hogy te semmi esetre sem akarsz az apukája helyébe lépni, és mivel már ekkora, nem szülő-gyerek, hanem baráti kapcsolatnak van értelme kettőtök között (ami szerintem igaz is, egy ekkora gyereknél.) Kérdezd meg, h pontosan mi zavarja veled kapcsolatban és mond el, hogy téged nagyon bánt, hogy nem jöttök ki jól. Kérdezd meg, h ő min változtatna, próbálj teljesen őszinte lenni. Amúgy a leírtak alapján sztem az is frusztrálja,h alig vagytok otthon, nincs túl sok idő a család kiépítésére, amikor meg otthon vagytok, gondolom főleg a kicsikkel kell foglalkozni. Elképzelhető, h a féltékenység a kistesókra is frusztrálja. Meg az is sok konfliktust okozhat, ha rábízzátok a kicsiket, végülis nem ő vállalta a gyereket, a szülők ebben néha akaratlanul elvetik a sulykot. A nagyobb gyereknek semmilyen mértékben sem feladata a kisebb nevelése/gondozása, nem ő a szülő.
2013. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Persze,hogy nem az ő dolga, de ha megkérem,hogy adjon neki enni akkor az elvárható lenne.Ha nem az ő feladata akkor az enyém mégannyira sem, mégis megteszem. Ez egy család amiből mindenkinek ki kéne vennie a részét mert így nem fog működni. Szerintem az apja élvezi ezt a helyzetet.
2013. ápr. 12. 13:52
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt van a probléma, ha az apja élvezi ezt a helyzetet, akkor ezt a lány is érzi rajt és ez adja alá a lovat.
2013. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!