Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy döntenétek? Munkahely/...

Ti hogy döntenétek? Munkahely/gyerek?!

Figyelt kérdés

2 éves kislányom bölcsibe megy,én pedig dolgozni, viszont nem tudom mi lenne a jobb.Felvázolom:Saját lakásra gyűjtünk,a baba előtt is gyűjtöttük,későbbre terveztük őt,de besikerült és egyértelmű volt,hogy megtartjuk.Igy viszont a gyűjtögetés kicsit lelassult.De az,hogy ő van mindent megváltoztatott.Ő a mindenünk,imádom őt.

Lehetőségek:


1.Vissza megyek a régi munkahelyemre,ahova már várnak.

Jó fizetés, havi 150 ezer ft nettó (ami idővel csak több lesz) + 3 havonta 100 ezer ft prémium.Viszont a munkarend horror egy kisgyerek szempontjait nézve.Hajnal 5től délután 2ig,akkor nem tudom őt reggel bölcsibe vinni. 2től-10ig,akkor nem tudok érte menni,nem fürdethetem,nem olvashatok neki mesét stb.

Illetve hajnal 5től-délután 5ig. 12 óra,ismét nem tudom elvinni és késve tudok érte menni is.Stresszes munkahely,olykor éjszakai ügyelettel.


2.Új munkahely havi kb. 90-100 ezer ft nettó.

Viszont nagyon jó munkarend.Reggel 8tól-12ig.Utána az egész délutánom szabad.

Illetve délután 3tól-6ig.Akkor meg az egész délelőttöm szabad.Nyugis munkahely,semmi stressz.


Nem tudom,hogy döntsek.A férjem szerint menjek vissza a régihez,mert ha az úját választom,sose gyűlik össze a lakásra a pénz.

Helyileg közel mindkettő,10 perc kocsival.


Ti,hogy döntenétek??!!

Minden választ,észrevételt nagyon megköszönök!!


2014. aug. 18. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lényeges kérdés szerintem, hogy férj hogy dolgozik, mennyit keres és mennyi pénz hiányzik még a lakáshoz?


Én azt hiszem elsőt választanám, apával is megcsinálhatja ezeket és mindkettőjük kapcsolata csak jobb lesz általa.

2014. aug. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Semmi baj nincs a regi munkahellyel, ha apuka vagy valaki mas meg tudja oldani a gyerek oviba vitelet/hazahozatalat. Nem kell minden szabad percet a gyerekkel toltened. Meg lesz akkor is, ha apa/mam furdeti es o mond meset enki.
2014. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg velem van a baj...Ugyan ezt mondta,a férjem és a nagyszülők is,hogy szivesen segítenek,elintézik helyettem a fürdetést,mese olvasást stb.

De nekem annyira nehéz ezt átengedni másnak.Mindig én csináltam és valahogy rosszul érzem magam,ha arra gondolok,hogy más csinálja meg.

Apa tudná reggel vinni,mert ő 8ra jár,és mama pedig érte tudna menni,mert ő meg 4 ig dolgozik.

Hát még kb. 2 millió hiányzik hozzá,ami még 2 év munka a régi helyemen kb.

Apa fizetése havi 350-400 ezer ft,attól függ mennyit dolgozik.

Várok még tanácsokat!

2014. aug. 18. 13:35
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Én a 2.at választanám, mert nem szeretnék lemaradni a gyereknek erről a pár évéről. Ha már idősebb, akkor keresnék többet fizető munkát. Azért a 8-12ig munkarend mellé elég jó a 90-100e ft nettó, esetleg nézhetnél emellé egy másik részmunkaidős állást is, ha kevés a pénz. Ha pedig nem találsz, pár év múlva még akkor is elmehetsz az 1. munkakörnek megfelelőbe. Ha az elsőt választod, én mindenképpen elmennék beszélni a régi munkahelyen lévő főnökkel, elmondani a szempontokat, és hogy 4-5 év múlva szeretnél visszamenni majd, ha lesz rá lehetőség. Lehet, hogy azt mondja, hogy kitalálhattok valamit arra, hogy normálisabb munkaidőd legyen már most, vagy nem tartja majd kizártnak későbbre sem, hogy visszavesz. Az is lehet persze, hogy nem fog neki tetszeni, de szerintem egy próbát megér, én legalábbis ezt tenném.


Az is kérdés még itt, hogy melyik munkát szeretnéd jobban, ha csak azt vesszük, hogy melyiket mennyire élvezed, emnnyire tölt fel (az én munkámm is előfordul, hogy stresszes, de még így is nagyon szeretem). Szóval melyik munka tud jobban feltölteni, mint tevékenység?

2014. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
*Ha nem az elsőt választod (elírtam)
2014. aug. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

Én is a 2.-at választanám. Persze, mindenki tudna segíteni, meg intézni a gyerek körüli teendőket, de te vagy az anyja és erről - ahogy olvasom - nehezen mondanál le. Nagy kérdés, hogy vajon a gyereknek mennyire jelentene törést, hogy alig látja az anyukáját. Ebben az életkorban még nagyon fontos az édesanya szerepe a gyerek életében, és bár ezt számtalan szakember leírta már, manapság valami oknál fogva ez mégis igen népszerűtlen állásponttá vált.

A fent vázolt munkarendet (1.) én semmiképpsem vállalnám be pici gyerek mellett...

2014. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

én a 2.-ikat választanám!

nem is kérsés!

A gyerek szempontjából a saját lakás nem boldogság de az hogy anyával lehet az már annál inkább.

Persze nem kell kútba vetni a célotokat,álmotokat de ezek az első évek visszahozhatatlanok a gyerek életében!

Véleményem szerint inkább kevesebb fizu(amivel nem kerülnétel az éh-halál szélére)mint egy stresses anya a gyereknek!


Hasonló helyzetben voltam és én a "gyerekbarát"verziót választottam!

2014. aug. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

én az elsőt választanám!!

voltam olyan hülye, hogy átmentem 5 órásra, gondoltam csak míg gyesen vagyok. kevesebb fizu és fekete...


már nagyon bánom, 5 éves a gyerekem, nem vettek vissza a 8 órás munkakörömre (ugyan annál a cégnél vagyok).

nagyon vágyam már kihívásra, kevés is az 5 óra, mert hiába végzek 2kor, nem mehetek a gyerekért 4 előtt, mert uzsi, aztán egy kicsit játszik a többiekkel, szóval nem örül nekem f4kor még.

de az a 1,5 óra meg pont semmire nem elég, inkább kitölteném munkával :)


igazából szerintem csak annyi a baj nálad, hogy még nem tudod elképzelni :) pedig amint beleszoktok ebbe a helyzetbe, nem fog rosszul esni, hogy nem te fekteted. sőt lesznek olyan napik mikor kifejezetten jó fog esni, hogy már alszik :P bár ezt rossz leírni, de van ilyen :)

nekem a férjem viszi reggel, eleinte elképzelhetetlen volt, most már annyira megszoktam, hogy nem is hiányzik :/


szóval én nem esnék bele mégegyszer a hibámba és 1es. már csak az esetleges kistesó miatt is jobb a biztos, ahol már elnézték a babádat... :)

2014. aug. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen,úgy is terveztük,hogy most még 2-3 évet dolgozok,összegyűlik a pénz a saját kis családi házunkra és akkor jöhet is a tesó. :)
2014. aug. 18. 14:27
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

"Én a 2.at választanám, mert nem szeretnék lemaradni a gyereknek erről a pár évéről"


Ugyan ezt gondoljátok akkor ugye az apára is vagy azért ő lemaradhat róla?

2014. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!