Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolát kezdő gyereknél jó ha...

Iskolát kezdő gyereknél jó ha folyékonyan olvas már?

Figyelt kérdés
2014. aug. 20. 09:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
Nem értem a kérdést. Miért ne lenne jó?
2014. aug. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj de sztem nem,mert akkor nem fogja érdekelni a tanóra illetve nem fog úgy tudni bekapcsolódni a játékokba ahogy a többiek,hiszen már ő ezeket fogja tudni.....
2014. aug. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
nem
2014. aug. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Felesleges volt megtanítani. Annyit értetek el
2014. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

folytatom

hogy nem lesz neki érdekes az iskola, unatkozni fog. Megfosztjátok a társakkal való közös öröm élményektől.

2014. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Erősen függ attól, hogy magától tanult meg vagy célzottan tanítva lett.

Én anno valahogy magamtól tanultam meg olvasni, a szüleim se tudják, hogy hogyan csináltam. Valószínű, hogy sokat kérdezgettem a betűket és utána összekombináltam magamban. Legalábbis 3 évesen nagy csendben egy könyv felett találtak. Amikor kérdezték, hogy mit csinálok, mondtam, hogy olvastam. Kérésre valóban felolvastam a szöveget, idővel vált folyékonnyá az olvasás.

Direkt nem tanítottak, de ha kérdeztem, mindenre válaszoltak.


Tény, hogy az első osztályt végigunatkoztam, mert nem igazán tudtak újat mutatni.

2014. aug. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

én amikor kicsivoltam és faggatam anyát, milyen az a betű, anya azt mondta, majd az iskolában megtudod

szándékosan nem tanított

és lám, azóta szépkiejtési, és versmondó versenyekre is jártam

semmivel nem több egy gyerek, ha suli előtt tanítják olvasni

én sem helyeslem

2014. aug. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
*milyen az "A" betű
2014. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
Egy jó tanító óráján az a gyerek se unatkozik, aki már előrébb tart a társainál. Oviban a vegyes csoportokban se unatkoznak a nagyobbak a kicsik mellett. Nem egy gyerek van a világon, aki már tud olvasni, amikor iskolába kerül. A tanítóképzőben arra is megtanítják a tanítókat, hogyan kösse le ezeket a gyerekeket.
2014. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%
Ez tanárfüggő.Csak a testvéreim és az én példámat tudom felhozni.Mikor a nővérem(első gyerek) ment iskolába,azt mondták,hogy nem kell megtanítani a gyerekeket olvasni,mert azért van az iskola,hogy majd megtanulja.Anyukám ennek ellenére megtanította,és nagyon jól tette,mert az osztály nagy része is tudott,és a tanár nem azoknak az ütemében haladt,akiket nem tanítottak meg a szüleik,hanem akiket igen.Azok a gyerekek akik nem tudtak,ezért nagyon lemaradtak a tanulásban,és kész szenvedés volt nekik megtanulni.Én másik iskolába jártam,én is valamilyen szintem tudtam olvasni,de nem tökéletesen.Egy gyerek volt az osztályomban aki tudott rendesen,ő lett a tanár mindene,a többieknek meg esélyük sem volt olyan megbecsülést kivívni mint annak az egynek,iába igyekeztek,mert ugye az első benyomás.Még odébb vann,hogy az én első gyermekem iskolába menjen,de én meg fogom tanítani.
2014. aug. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!