Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolát kezdő gyereknél jó ha...

Iskolát kezdő gyereknél jó ha folyékonyan olvas már?

Figyelt kérdés
2014. aug. 20. 09:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
Én 5 évesen magamtól tanultam meg olvasni, írni. Az első osztályt végig unatkoztam, és ez a magatartásom rovására ment egy kicsit, de én nem bánom, a mai napig imádok olvasni.
2014. aug. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
46%
Lehet hogy megtanítják a tanítóképzőben, de nem gondolod kedves utolsó, hogy az hogy ezt az egy-két gyereket külön kell foglalkoztatni az a többiekkel való foglalkozás rovására megy, és mindez egy teljesítménykényszeres szülő miatt?
2014. aug. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
10:26, miért rögtön a szülőt kell hibáztatni? Itt is írta pár válaszoló, és én is tapasztaltam, hogy az esetek nagy részében a gyerek magától tanul meg hamarabb olvasni, nem azért, mert "teljesítménykényszeres" szülei vannak. Mit csináljon a szülő, tiltsa meg? Dugja el a mesekönyveket, és ne olvasson ő maga se, nehogy a gyerek is megkívánja az olvasást? Mellesleg ha valaha is foglalkoztál volna gyerekekkel, akkor tudnád, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, mindegyik más mennyiségű figyelmet és már jellegű foglalkozásokat igényel jobban. Ilyen alapon akkor már foglalkozzon minden gyerekkel külön tanító, nem? Szép is lenne, ha ott tartana az oktatás. A tanító feladata épp az, hogy megtalálja az egyensúlyt egy különféle fejlettségi szintű és igényű gyerekekből álló osztályban, és mindenkire annyi figyelmet fordítson, amennyit szükséges.
2014. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

Hé, na álljunk már meg! Miért kell rögtön teljesítménykényszeresnek titulálni a kérdezőt? Elmondom az esetemet: Testvérem 8 évvel idősebb nálam. Mikor óvodás voltam, sokszor láttam, hogy ő olvas, tanul, leckét ír és készül a másnapi órákra. Természetesen mindez engem borzasztóan érdekelt és 6 lóval nem lehetett visszatartani attól, hogy én is nézegessem a könyveket, kérdezgessem a betűket. Ezen kívül minden este meséltek nekem a szüleim, és mikor néztem a könyvet, mindig kérdezgettem a betűket, így szépen megtanultam írni és olvasni. Óvodai éveim végére folyékonyan olvastam és írni is tudtam már, igaz csak nyomtatott betűkkel.

Na és akkor jöjjön a lényeg: Igen, nagyon untam az első évet az iskolában, engem soha nem szólítottak fel, mivel én már úgyis tudom, soha nem lehetett sikerélményem, csak bekiabálások árán mondhattam én is választ. Rossz volt, de másodikban új tanítóm lett, aki érdekes módon tudott és akart a különböző képességű és tudású gyerekekkel foglalkozni. Innentől imádtam iskolába járni. Van tanítói diplomám is, így tudom, hogy meg lehet valósítani, hogy a már olvasni tudó gyerekek se unatkozzanak, egy pici plusz készülést igényel az egész.

2014. aug. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A lányomék osztályában a 29-ből 6 gyerek olvasott folyékonyan iskolakezdéskor. Őket differenciáltan foglalkoztatta a tanítónő, amíg a többiek olvasni tanultak, addig a lányomék szövegértési feladatlapot kaptak. Meg lehet oldani ezt a problémát...


Egyetértek azzal, hogy nem biztos, hogy a szülő tanítja olvasni a gyerket. A lányom 5 évesen, a fiam 3 és fél évesen tanult meg olvasni, egyiküket sem tantottam. Sőt amikor a lányom nagycsoportban megkért, hogy tanítsam meg írott betűkkel írni, visszautasítottam, mert bár van tanítói diplomám, ismerem az írástanítás módszertanát, ez nem az én dolgom, én az anyja vagyok.

2014. aug. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
(opsz, bocsánat a kimaradt betűkért.)
2014. aug. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Elég speciális helyzetünk van, kisfiamat visszatartották az oviban izgága természete miatt, hogy kicsit érjen tudja magát jobban kontrollálni figyelemzavara miatt.

Most szeptemberben lesz 8 éves ( évvesztes is).

Szerintem a mai világban az lenne a csoda ha egy 8!!! évesen iskolába kerülő gyermek nem tanulna meg olvasni.

Már pár éve is azt mondta a vele foglalkozó szakember akihez magánúton vittük fejlesztésre, hogy már semmi újat nem akar vele taníttatni, mert az IQ- ja nagyon jó mindamellett, hogy figyelemzavara fennáll.

Nagy izgalommal és aggódással várom az iskolakezdést, mert ugyan együttműködő, de félek hogy a tanárnénivel ráhangolódjanak egymásra.

2014. aug. 21. 09:21
 18/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, az én időmben ('96-ban kezdtem az általánost) volt lehetőség az ilyen gyerekeknél arra, hogy másodikosként kezdjék az általánost. Nekem is felajánlották, mert hatévesen, mikor oviból ballagtam, már tudtam írni, olvasni és számolni annyira, mint az elsősök a tanév végén. De én nem akartam másodikos lenni, mert ismertem azt a tanító nénit, aki az elsősöket vitte, és hozzá akartam járni, a másodikosok tanító nénije pedig egy idegen néni volt. Nem tudom, ma van-e még lehetőség erre, járjatok utána, hátha el lehet intézni.
2014. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%

Ez egy általánosított baromság, hogy rossz, hogyha tud a gyerek olvasni, mert unatkozni fog... Én tudtam olvasni, írni is, amikor iskolába mentem, soha nem unatkoztam, mivel a tanítónő jó pedagógus volt, úgy tanította ezeket, hogy azok is élvezzék, akik már ismerik, és egy pár hét-hónap után minket leültetett hátul egy külön asztalhoz, és adott nekünk külön feladatokat.


És engem sem erőltettek a szüleim, magamtól ismertem fel a betűket a könyvekben, és én kértem, hogy tanítson meg anyukám írni.

2014. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
bátyám négy évvel idősebb, s neki ki lett téve anno egy képes ABC a falra (le volt rajzolva egy asztal, alá nyomtatott nagy- és kicsi "a" betű, egy ágy, alatta az "á" betű és így tovább), ami aztán valahogy kint maradt. Négyévesen olvastam és írtam a nagybetűket, pár hónap múlva a kicsiket is. Kértem, hogy tanítsanak meg folyóírással írni, de azt mondták, majd az iskolában. 5 és fél évesen mentem iskolába. Rajtam kívül ketten tudtak olvasni, és mikor a tanító néni felírt szavakat a táblára, mindenkinek sorra egyet, nekünk nem azt írta, hogy mama, hanem azt, hogy vonat. A folyóírást pedig nekünk is meg kellett tanulni, úgyhogy nem unatkoztunk.
2014. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!