Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van más is olyan helyzetben,...

Van más is olyan helyzetben, hogy a közel 3 éves gyereke nem beszél folyékonyan?

Figyelt kérdés
Kislányom nyáron lesz 3 éves és még mindig csak szavakat mond. Teljesen el vagyok keseredve:-(. Mindent megért és megértet, mégsem beszél:-(. Aki régebben ilyen helyzetben volt, annak mikor és hogyan indult be?
2013. máj. 12. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A testvérem ilyen volt, mondjuk ő fiú. 3 évesen alig beszélt. Aztán elment óvodába, és csoda történt...Most 18 éves és azóta le sem lehet lőni.
2013. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
.
2013. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezért ne legyél elkeseredve. Ha szeretnéd megnézetni egy logopédussal, megteheted, hogy megnyugodj, játékos formában foglalkoznak vele, ott megmondják, hogy van-e valami gond, vagy hogyan tudnál célirányosan segíeni neki. Igazából, ha már szavakat mond, akkor biztos lehetsz benne, hogy fog folyékonyan beszélni. Az én fiam is el volt maradva ebben a dologban a kortársaitól, de már szépen behozta a lemaradást.

Ha már szavakat mond, akkor nem írhatod azt, hogy nem beszél, hiszen ez már beszéd. Az is lehet, hogy ezek már szómondatok. Ha pl valamire azt válaszolja, hogy "Elég." az is már szómondat, attól, hogy nem mond körmondatot, helyette, hogy "Köszönöm szépen, édes anyukám, nem kérek több paprikás krumplit." attól még az adott helyzetben tökéletes. Majd jönnek a kétszavas mondatok, bővített mondatok, stb. Az oviban jobban rászorul majd, hogy megértesse magát szavakkal is. Az nálunk is sokat segített. Én igazából foglalkoztam a gyerekemmel az "Én is tudok beszélni" c. könyvből, képek vannak benne, és van hozzá egy segédlet, ami külön megvehető, a "Megkésett beszédfejlődés terápiája", szerintem ezeket te is jól tudnád használni. Ezzel rá lehet vezetni a gyerkőcöt a mondatalkotásra, példamondatok segítségével. De tényleg ne aggodalmaskodj, és legfőképpen ne okold magad, az nem vezet jóra, nekünk is vannak rosszindulatú rokonok, tudom, milyen, mikor a gyereke kevésbé beszél jól, mint más gyerekek, de hidd el, hogy ettől még lehet a gyermeked kiváló intellektusú.

2013. máj. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! mindha az én gyerekemről írtál volna! Csak ő kisfiú! Nagyon sok szót ismer és mondd is de csak párat rak össze,és nem fecseg egész nap mint a többi 3 éves :( eléggé elvagyok keseredve miadta ,hogy mikor lesz ebből igazi beszéd. mindent ért ha akar valamit egy egy szóval közli is ,ha lát valamit egy egy szóval felhívja rá a figyelmemet , ha kérdezgetem,hogy ez mi elmondja de ennyi. pár hete ő is kérdezi,hogy : Ez mi?
2013. máj. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A fiúknál előfordul az ilyen, hogy nem beszél közel három évesen aztán ahogy érik az idegrendszer, úgy hirtelen beindul beszéd.

Viszont a lányok mások !!! Gyógypedagógiai tapasztalat, annó tanultuk a főiskolán.

Nekem a húgom nem beszélt ebben a korban, 7 évesen kisegítő iskolába került, 69-es IQ-val, és súlyos beszédhibával, ami a gyógypedagógiai foglalkozások ellenére a mai napig megmaradt.

Szóval véleményem szerint ha van lehetőséged, keress sürgősen egy logopédust. Minél korábbi, annál jobb !

2013. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó! Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatodat, de azért, mert a te húgoddal ez történt, nem igaz minden, 3 évesen nem folyékonyan beszélő lányra.

2013. máj. 13. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Rokonságba van olyan kislány aki 3,5 évesen tanult meg beszélni és most a suliba négyes ötös tanuló.Kedves kérdező! Kislányod amugy másban nincs elmaradva? Szobatisztaság megy ? Jár közösségbe?
2013. máj. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked is.


Január vége óta szobatiszta, egyedül eszik-öltözik-vetkőzik. Pár délelőttöt jár csanába, kevesen vannak, megértik így is. Orvos, védőnő szerint semmi baj, a csana vezetője szerint is csak lusta, ő évekig óvónő volt. Szeptembertől állami oviba fog járni.

2013. máj. 13. 17:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk :) Nekünk is mindenki aki ismeri azt mondja be fog indulni legyünk türelmesek és azzal segítünk neki ha nem idegeskedünk.
2013. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi neked is.


Neked is 3 éves a kislányod?

2013. máj. 13. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!