Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák-Apukák! Mit tegyek,...

Anyukák-Apukák! Mit tegyek, hogy ne finnyáskodjon a kislányom, és megegye a főtt ételt?

Figyelt kérdés

Komolyan titkon már az őrületbe kerget a finnyásságával. 8 éves, de ez így megy már évek óta. Van amikor túl sós, van amikor nem elég sós, van amikor hagyma van benne, van amikor éppen ezt nem szereti, címszavakkal elutasítja a főtt ételt. Szendvicset megenne bármennyit is akár, de a főtt kajában talán a krumplis tészta amit megeszik szó nélkül, de minden mással állandóan van valami baja, a lényeg hogy ne keljen megennie. Vér vételre rendszeresen járunk, egy kicsit vérszegény, de szed rá orvos által ajánlott vitamint. Az iskolában se eszi meg az ebédet, maximum a levest szokta megenni, a tízórait meg az uzsonnát(amik szendvicsek) is megeszi. Nem tudom mit tehetnék, nem szeretném ha a nem evés, vagyis nem rendes táplálkozás miatt lenne beteg. Már a háziorvos is "megijesztette" ez miatt, hogy ne finnyáskodjon. Én már próbáltam türelmesen, próbáltam erőteljesen, ez nálunk már napi program, az "étel harc".

Kérem aki hasonló cipőben járt, és sikerült megoldania, lásson már el pár tanáccsal, hogy mit tehetnék?!



2014. aug. 20. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

A gyereknek NEM kell FÖTT étel, ha szenvicseket eszik meg egyéb nyers ételeket, akkor add neki azokat.

Az összes élelmiszer (a húst kivéve) ugyanúgy fogyasztható nyersen is és semmiovel nem kevésbé tápláló vagy kevésbé egeszséges. (Söt sok zöldségféle nyersen sokkal több vitamint tartalmaz, mint fözve).

Engedd, hogy kenyeret/péksüteményeket, felvágottakat (lehetöleg olyat, ami húsból van és nem szója, krumpli meg hasonlók), zöldségféléket, gyümölcsöket egyen, ami ízlik neki.


Azt nem tudom, miért van az a téveszeme forrgalmoba, hogy az embernek KELL a fött étel - a fött ételeknek csak annyi az elönye, hogy változatosabban lehet elkészíteni, meg - amennyiben teletömik liszttel meg zsiradékkal -, akkor jobban laktat.


Ha a gyereket nem erölteted, akkor sokkal elöbb eszébe fog jutni, hogy idövel megpróbáljon olyat is enni, amit éppen föztél, ha viszont gyözköditek, akkor egyre jobban nö benne az ellenállás.


Adj neki azt, amit eszik - szendvicsek, nyers saláták, stb, nektek meg fözz, ahogy szoktátok.

2014. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

8 éves - tehát nem kicsi már! - vigyázz nagyon jól tudják, hogy az ételbevitele az egyetlen dolog, amit ŐK kontrolálni tudnak ebben a korban.... ezt azért mondom mert sokszor anorexiához- bulémiához vezet(het) a túlzott kontroll a szülők részéről.

lehet valami más dolog is áll a háttérben, amit esetleg nem is sejtesz...és csak a finnyásságára fogod!

biztos van kedvenc étele- főtt étele!?

kérd meg hogy mondja meg melyek azok ...ha kell együtt készítsétek el...

és beszélgess vele sokat! nagyon sokaT! DE ne csak az ételekről...

Tervezz esetleg vele egy ANYa-Lánya estét minden héten 1x - amikor elmentek a helyi vendéglőbe...vagy bármilyen kajáldás helyre...és valami egyéb közös programot is beiktatsz akkorra, hogy NE csak az ételen legyen a hangsúly!

Ez jót tenne a kapcsolatotoknak is! :)

2014. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Azt még nem próbáltad, hogy ha a felkínált kaját nem kéri, akkor csak a következő étkezésnél ehet? 8 évesnek nagy baja már nem lesz, ha 1-2 étkezés kimarad. A harmadikra lehet, hogy az éhség győz a válogatósság felett.


De egyúttal gyermekpszichológust is érdemes felkeresni, mert ebben én is látok egyfajta szembeszegülést, önmarcangolást. Lehet, hogy lelki háttere van.

Nincs körülötte most valamilyen stresszhelyzet? Pároddal kiegyensúlyozott a kapcsolatotok? Lányod tanulmányai?

2014. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Ez a baj, hogy napoi program.


Mi lenne, ha leszállnál a témáról? Nem fog belehalni, ha nem eszik főtt kaját. Miért olyan istentelenül fontos ez? Csak megutáltatod vele az evést.


Nekem is megmondták, mikor-mit-mennyit egyek, kötelezően, de nem telt bele fél év, és kb. semmit nem ettem - 20 éves voltam akkor. Szorongtam, akárhányszor le kellett ülni velük enni, aztán anorexiás lettem, csak mert a hlye mostohám ilyen szinten irányítani akart.

Azóta is utálok társaságban enni, kb. csak csipegetek, és iszonyú szorongás jön rám - pedig előtte, amíg nem témáztak ezen imádtam a hasam. Most szabályosan rosszul vagyok, ha enni kell.

2014. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsò válaszírò!Sajnálom ami veled történt nagyon megérintett amit írtá. Én azért is írtam itt mert nem szeretném ha mondjuk ilyen előfordulna ezért kértem ki mások tanácsát, és köszönöm a te válaszod is azt hiszem megfogadom és tényleg ráhagyom a dolgot, nekem mindennél fontosabb a kislányom, nem szeretném ha szorongana. Amikor már délután 2-3 òra és nem eszik mert amit főztem nem jò és épp minden ami a hütőben van szintén nem jò, egy kicsit elkap a pulykameéreg, de ennek ellenére eszembe nem jutott belekényszeríteni.
2014. aug. 21. 00:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Ott rontotátok el hogy harcoltok vele, nem szabad

leültök enni elé rakod az ételt mindenki tök nyugiba eszik körülöte, ha nyavajogni kezd 1 szer megérdezed hogy biztos nem kéri e és elveszed előle a kaját, ezután bármilyen hisztit vág ki még csak rá se néztek ha kiéhezik hidd el enni fog

2014. aug. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
én sem harcolnék vele. a hideg élelmet próbálnám minél vitamindúsabban elkészíteni, sok zöldség, utána sok gyümölcs.szendvicsbe sokszor sütnék,rántanék húst magam, tennék bele savanyúságot,stb. a főtt étellel nem is próbálkoznék,nem is hoznám fel. viszont azt lehet megpróbálnám,h. amikor főtt étel otthon a menü,kiteszem elé,mert ugye egyszerre ülünk le enni,egyformát erszik mindenki. de nem szólnék egy szót sem,nem egrecíroztatnám. ha nem kéri,nem nyúl hozzá,de nem tenném szóvá. ha mindenki megette (őt kivéve,elpakolnék,egészségére mindenkinek,mehet amerre lát. ha ez így menne 2-3 hétig, és nem lenne nyomás alatt,hátha magától megkóstolná.
2014. aug. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
ez a kiéhezik enni fog az én fiamnál nem jött be soha mert inkább nem evett egésznap és az amugy is sovány gyerek lefogyott ,inkább azt ehett amit szeret ,szalonát,párizsit,tarját,sonkát,sajtos tésztát,rántott hust,igy legalább eszik rendesen és nem fogy le ,iskolában is az ebédet megkostolja ,amugy ha szendvicset eszik egyen szedvicset ,amugy hány kg kislányod ?
2014. aug. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
134centi és 28 kg. Igy ránézésre senki meg nem mondaná hogy ilyen rossz evő, magas is és stram testalkatúnak tűnik, de nagy súllyal is született. Köszönöm a válaszokat, azt hiszem tényleg hagyom hogy azt egyen amit szeretne, csak s suliba félek hogy semmit se fog enni, ott volt már nem egyszer hogy semmit nem evett mert még a szenyò is halkrémes volt. Azòta csomagolok neki szendvicseket, azt ha nem is mind de megeszi legalább. Tényleg köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 21. 10:06
 10/11 anonim ***** válasza:

A magasság/súly alapján semmi okod idegeskedni, a gyerek teljesen normálsian fejlödik.


Ha szendvicsféléket, stb megeszi, akkor egy azt - lehet, hogy éppen erre van szüksége a szervezetének, vagy a fött ételben van valami, ami neki nem tesz jót.

Az iskolába is csomagolj neki ilyesmiket, de célszerü elöre megkérdezni, hogy ö mit szeretne a lehetöségeken belül. (Mert ha te pl májkrémet csomagolsz, ö meg éppen azt nem szereti, vagy inkább szalámit vagy tojaskrémet enne, akkor úgysem eszi meg.)

2014. aug. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!