Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit reggelizik a másfél év...

Mit reggelizik a másfél év körüli gyermeketek?

Figyelt kérdés
És hány kiló?A kislányom másfél éves,10,5kg de mostanában nagyon keveset eszik,persze most voltunk betegek,de már meggyógyult.Akár mit adok neki reggelire,ebédre mindenből csak pár falatot eszik.Nagyon idegesítő,h nem eszik rendesen.Tudom,a gyerekek válogatósak...de már rettegek az etetésektől,rossz nézni,hogy semmi nem kell neki.
2010. jan. 15. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam olyan 84 cm és 10,5 kiló ő is. Neki elég jó étvágya van. Reggelire szokott enni: vajas kalácsot, kakaós csigát, vajas kiflit vagy kenyeret felvágottal, pogácsát. Esetleg valami étvágygerjesztőt próbáltál már. Mindig ilyen rossz evő volt, vagy csak most?
2010. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy mostanában, úgy írtad. Akkor szerintem kicsit legyél még türelemmel.
2010. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Voltak nála ilyen időszakok,mikor jött a foga,de mostmár huzamossabb ideje tart.Pedig szinte mindenfélével próbálkoztam már,ebédre is ha az egyiket nem eszi meg,csináltam neki mást,hátha azt jobban megeszi,de nem.Akárhányszor megkérdezem tőle,h éhes-e azt mondja nem,és hiába is próbálkozok megetetni.
2010. jan. 15. 13:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, biztos nem könnyű. Szerintem próbálj meg valami étvágygerjesztőt, levegőzzetek sokat, mozogjatok, hátha az is segítene. Próbáld meg díszíteni az ételeket, hagyd, hogy maga egyen, hirtelen ennyi juott eszembe. Sok sikert!
2010. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
tápszert, 16 hónapos, 9,5 kg
2010. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

17,5 hós és reggelire szokott enni: tojásrántottát, felvágott, vajaskenyér, virsli.De nálunk is csak falatokról van szó.Kb 85cm és 12kg.

Egésznap csak iszik és iszik.

2010. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem valami nagy evő. 86 cm és 10,5 kg.

Nála a reggeli egy pohár joghurt, vagy túrókrém, ilyesmi. Utána 1-2 óra múlva eszik még valamit, vajaskenyér, bundáskenyér, rántotta, kockasajt, de ezekből nagyrész csak csipeget pár falatot. Nagyjából ennyi, amit délelőtt eszik. Ebédre sem sokat, jó, ha megeszik egy bébiétel-es adagot. Ő nagyon leveses, az meg azért nem annyira tápláló. Uzsonna egy banán, vacsorára meg megint csak csipeget.

És sajnos ő nem iszik tejet, 1 éves kora óta egyáltalán semennyit, semilyen ízesítéssel. Így maradtunk a joghurtoknál, azt viszont nagyon szereti, a natúrt is.

2010. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam jan. végén lesz másfél éves, 81 cm és 10 kg, pedig jó evő. Nekünk 9-11 hónapos kora között volt egy nem-evős korszaka, még fogyott is, de szerencsére kinőtte.

A reggeli egyébként nálunk a legrosszabb étkezés, általában alig eszik. Amit kap: kifli sonkával/sajttal, tojásrántotta, általam gyártott májkémes kifli, néha keksz (szintén házilag sütött). Mindig iszik kb. 1.5 dl tejet (ezt mindig megissza legalább).

A reggelit leszámítva jól eszik.

2010. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

31én lesz a fiam másfél éves.Reggelire vajas kenyér,májas,felvágott,virsli vagy vmi péksüti tejjel.

Tegnap volt mérve 11,1kg

2010. jan. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Másfél éves 86 cm és 11 kiló.

reggelire tükörtojás, rántotta, vajackenyér, kenőmájas, bundáskenyér, felvágott. mikor mit.

az én lányom se eszik sokat,és nem is kérni. Ne tukmáld,annál roszabb. Én nem veszel el a kaját, kinthagyom az asztalon,és egy egy falatot megeszik két rohangálás között. Ebédkor hagyom,hogy egyedül kanalazzon,olyankor meglehet tömni, eszik, és én is etetem közben.

Sétálni vidd rendszeresen, attól megjön az étvágya. én nem adok semmi étvágynövelőt, csak vitamint és gyümölcsöt.

2010. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!