Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én gyerekem "problémam...

Csak az én gyerekem "problémamentes", vagy azért van még hasonló?

Figyelt kérdés

A lányom most lesz 3,5 éves, rendkívül jó természetű gyerek. Nem mondom, hogy nincsenek hisztik, vagy jelenetek, de korántsem mindennaposak, és elviselhetőek.

A bölcsiben (most megy majd oviba) is mindig csak jót mondanak róla.

A környezetünkben elég sok egészen más természetű gyerek van, nem tudom, mennyire általános ez a nyugis természet? :)


2014. aug. 1. 20:12
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
57%
tedd össze a két kezed és gyorsan rebegj el egy imát hogy ilyen gyerekkel áldott meg a Jóistenke!
2014. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
39%
Azért ilyen, mert nem kényeztetted el, mint a legtöbb szülö.
2014. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
42%

Utolsonal a pont!


Ez nem csak szemelyiseg kerdese, hanem neveltetese is.

2014. aug. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
48%

Az én kisfiam is hasonló. Nem mondom, hogy leteszem és ott marad, de kell néha a csínytevés is. Alapjában véve szófogadó, nyugodt, barátságos, vidám gyerek.

Egy másik kérdésnél megkaptam, hogy azért, mert ilyen a természete.

2014. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
77%

A lányom ugyan erősen próbálgatja a határait, mégis azt mondom rá, hogy nagyon jó természete van.

Én nagyon örülök neki, hogy nem olyan típus, akit ha letesznek egy sarokba, ott marad órákig és csendben eljátszik magának.

Szeretem, hogy ilyen cserfes, kíváncsi, mozgékony, hiszen így felnőttként is talpraesettebb lesz, mint a "mulyább" társai.

2014. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
35%

Az enyem csak masfel eves, o is bolcsis. De egy aldott jo gyerek. Masoktol en is sokat hallom h kezelhetetlen rossz a gyerek stb. Nem alszik, nem eszik. Nalunk alom a neveles. Es igen nem csak azert ilyen mert osszetehetem a ket kezem h ilyennek szuletett. Hanem rengeteg munka is van benne. Nem hagyunk engedni a szavunkbol. Nincs ures "fenyegetes" pl ha nem eszed meg, nincs jatek. Ez csak egy egyszeru pelda volt.

Mai napig ha aludni kellkszik az agyaba es elalszik, asztalnal eszik, kezen fogva kozlekedunk, boltban nincs hiszti. Koszon ha mondom neki ,. Neveljuk, tanitjuk. Es ez nem vasszigort jelent, csak nem nyaljuk ki mindenet h aztan a fejunkre nojjon es eges legyen meg egy setara is elindulni vele.

2014. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem csak természet kérdése, hanem neveltetésé is! Szóval gratulálhatsz magadnak :)
2014. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
57%
A miénk is nagyon jó természetű kisfiú,2 éves, barátságos, kedves, érzékeny fiúcska. Vannak hisztik, hiszen a dackorszakban, de már magától megy a szobájába, ha nem tudja magát fékezni. A nap nagy részében nyugis, szófogadó, eszik, alszik probléma nélkül, szeretek vele itthon lenni. Szerintem vannak ilyen gyerekek még :) Az tény, hogy igyekeztem vele következetes lenni!
2014. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
68%

6-os, míg másfél éves volt a lányom, én így így beszéltem.

Várd ki a végét, még csak most jön a dackorszak...

Amúgy ne bánjátok, ha vannak hisztik, hiszen a szakemberek is mind azt mondják, a dackorszak kell az egészséges személyiségfejlődéshez.

Lehet, hogy könnyebb az élet egy olyan gyerekkel, aki sosem ellenkezik, de meg is nézheti magát felnőttkorában az ilyen, hogy mi lesz belőle.

2014. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
54%

Nem irigykedni kel. :-) és lenézni azt aki tud nevelni. Főleg nem olyannal, hogy azért lesz olyan felnőttnek amilyen, mert megtanították a szülei viselkedni. És ez nem azt jelenti, hogy az a gyerek a sarokban ül és csendben van egész nap, vagy nem mond ellent soha. De ha a szülő szól, akkor a gyerek hallgat rá. Ebből is látszik, mint az utolsó kommentelő is, hogy lövése sincs a kettő közötti különbségekről. Nem csak fekete és fehér van. :-)

Mindegy is, aki akarja érti aki nem, az lepontoz, mint a többi válaszadót is akinek a gyereke jól viselkedik. :-)

2014. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!