Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9-10 évesek szülei! Ez normáli...

9-10 évesek szülei! Ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés

Egyik unokaöcsém nem jött el a gyerekeim szülinapjára, mert nem volt hozzá kedve. Inkább átment a barátjához. Köpni-nyelni nem tudtam, mikor nővéremék megjöttek és közölték. Elvileg azért, mert a legutóbbi családi rendezvényen nagy leb@aszást kapott az anyjától és ezért nem volt kedve. Az összeveszés azért volt, mert egyszerűen nem tudnak viselkedni, ha mennek valahová (családba is!), akkor nem köszönnek, pofákat vágnak, bunkón beszólnak mindenkinek. Anya nem neveli őket, mivel a szülők elváltak, apa "csakazért se" úgy neveli, ahogy jó lenne, tehát anya sehogy se neveli őket, mert "felesleges", apa úgyis mást enged meg nekik. Legutóbb egyik elémállt, mikor megjöttek és a köszönés helyett megkérdezte: na, kapok már végre inni valamit???. Mondtam: igen, amint megköszöntötted a szülinapost.

Legutóbb nagymamánál is beégették valamivel az anyjukat, aki erre balhét csapott, haza akarta őket rángatni, végül maradtak, mivel karácsony volt, szeretet-ünnep, vagy mifene, de a gyerek felment tévézni és órákig le se jött.

Szóval normális ez a viselkedés ebben a korban, vagy megsértődhetek, mint vendéglátó, hogy nem fogadta el a meghívásunkat? Azért alapvető társadalmi normákra csak meg kellene tanítani, nem? Rosszul látom?


2010. jan. 15. 15:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen dolgokon átszoktam nézni! Teljesen egyetértek az egyik kommentelővel nem a te gyereked, a kamaszok meg ilyenek.
2010. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ma 15:55!

Akkora visszapofon lesz,mert "ők még gyerekek,válnak a szüleik,megérthetnéd,stb",aztán mi vagyunk a szemetek,ha nem nézzük el az elkényeztett gyereknek a visszapofázást és ugyanolyan stílusban visszaszólunk...Tapasztalat sajnos...

2010. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Elnézni nem kell, szerintem, ha velem szemben, vagy a gyerekemmel szemben tiszteletlen, vagy bunkó valaki, akkor igenis megmondhatom a véleményemet. A válaszok közt én egy olyat sem olvastam, aki szerint ez az egész rendben van, nem tudom mire célzott a pár emberrel felettem válaszoló. Mivel ilyen eseményekre ILLIK meghívni a testvér, vagy szűk család gyerekeit, én inkább csak örülnék, ha ennek ellenére nem jönne el az a gyerek, aki csak várhatóan a galibát, vagy rossz érzést okozná. Márpedig, ha annak ellenére kell elmennie a szülinapra, hogy ő nem akar, akkor várható, hogy bosszúból bunkó lesz.
2010. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
lehet azért finoman, stílusosan is bunkó az ember :)
2010. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Komolyan képes egy felnőtt lemenni egy 10 éves gyerek szintjére?Nem is csodálom,hogy olyan elb...-ak az ünnepek.


Ha a gyerek nem köszön(máshol sem,nem ezen a napon fog megtanulni,én azért köszönök neki,mert én szoktam.Van aki vissza is köszön,úgy meglepődik.ha zavarja a beszélgetést,játékot külön van ültetve,de úgy,lássa jól érezzük magunkat.Közbe rákérdezünk szeretne -e csatlakozni.A másodikra általánban szeretnének...

Én vagyok a felnőtt nekem kell okosabbnak lenni.A sógornőm ámokfutó kisfiára meg mindig úgy néztem,mindjárt viszik haza..mára tiszta rendes fiatalember lett belőle)

2010. jan. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 16. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!