Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezdjek hozzá az...

Hogyan kezdjek hozzá az önálló evés tanításához?

Figyelt kérdés
22 hónapos a fiam és még nem eszik egyedül, a kezével természetesen tudna, de lusta és minden más érdekli, kanállal eddig nemigen próbálkozott, pedig menne neki. Tudom, az én hibám is. Nagyon kicsi a korkülönbség a tesója és közte (nincs egy év, ő 10 hónapos) - sajnos kevés energia, idő jut az etetésre - 2x5 étkezés az már 10xmegtömni az éhes szájakat. Hogy kezdjek hozzá?

2014. aug. 22. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyomd a kezébe a kanalat vagy a villát és igen is szánd rá az időt. A kicsit eteted, addig a nagy eszik egyedül.

Közben tudsz segíteni a nagynak is persze, azért nem kell éhenhalnia.

Ún. "kétkanalas" módszer, egy kanállal ő eszik, egy másikkal pedig te segítesz neki.

A végén pedig takarítasz, de nem sokáig kell, pár hét és megtanulja.

2014. aug. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a kezével tudna egyedül enni, akkor hol a gond? Adj neki darabos dolgokat is a tányérba. Meg egy sütis villát, aztán szurkálja csak fel rá, akár a kezével is. Kit zavar? Amúgy van olyan kaja, amit kanállal nehezebb megenni.


Nekem mindkét gyerekem az első hozzátáplálási falattól kezdve egyedül evett (igény szerinti hozzátáplálás), nem mondom, eleinte a kaja 80%-a nem a szájukba ment, de tök gyorsan tök ügyesek lettek. És még élvezték is.

2014. aug. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nem megy másképp, csak ha időt hagysz neki és nem stresszelsz a maszatoláson.

Leteszed elé az ételt, kezébe adod a kanalat és nem segítesz. Egy idő után elkezd majd egyedül enni, eleinte tiszta kaja lesz minden, de ne foglalkozz vele, ez hamar lemegy ahogy ügyesedik.


Nálunk is volt ezzel gond, nekem egyszerűbb és gyorsabb volt megetetni őket, de aztán rá kellett, hogy jöjjek, hogy maszat nélkül nem fog úgysem menni. Két kicsi mellett feszített a napirend, tudom, de muszáj lesz erre időt szánni.

2014. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!