Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek hogyan alakult a...

Nektek hogyan alakult a gyermekek mozás- és beszédfejlődése? Kicsit aggódok a kislányom miatt.

Figyelt kérdés
Két éves a lányom, Nála minden később jött... Dévényes tornával sikerült eléreni, hogy 10 hónaposan kezdett forogni, majd mászni, 1,5 évesen járni, de a beszéde és finommotorikája még most is elmaradott szerintem. A mozgása elég darabos, olyan mint egy kis "tank", a keze ügyetlen, nem tud egyedül enni, morzsákat felvenni a földről, stb. 10-20 szót mond, de kb. csak én értem meg, a külvilággal még nem tud kommunikálni, csak szavakat mond, azokat is artikulálatlanul. Most megy majd bölcsibe, én meg vissza a munkahelyemre, nagyon aggódok, hogy ki fogják közösíteni, mert nem tudja magát sem megértetni, sem megvédeni, meg úgy játszani, ahogy a hasonló korú gyerekek. Szerintetek vigyem tovább vizsgálatra (korai fejleszés, neurológus, stb.)?
2014. aug. 22. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
A Dévényes mit mondott? Jártatok másnál is?
2014. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne szenzomotoros tornára vinni. Lányommal is jártunk, a mozgása és a finommotorikája is sokat fejlődött. A tornacsoportjában több olyan gyerek is volt, akik nem nagyon beszéltek, a torna a beszédfejlődésükre is nagyon jó hatással volt. Egyébként labdáztak, négykézláb másztak, ugráltak, egyensúlyoztak különböző pályákon a tornán.
2014. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A rokonságban van egy szintén ennyi idős kisfiú. Ő még beszélni sem hajlandó, egy szót sem. A kezünket is csak négy ujjal, hüvelykujj nélkül fogja. Nem eszik önállóan. Nem panaszkodnak a bölcsi miatt . Elfogadjàk őt .

Nekem furcsa, hogy nem tesznek semmit a fejlődése érdekében.

2014. aug. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen kapjon korai fejlesztést! Én a Nevelési Tanácsadót javasolnám, ahol pszichológus és gyógypedagógus is megnézni a gyermeket, esetleg a bölcsibe fejlesztéseket írnak elő neki, lehet, hogy már logopédus is kellene, de nem vagyok szakértő, az lehet, hogy az oviban is elég lenne.

A bölcsiben sokat tanulhat a többi gyerektől beszéd terén.

Az én fiam súlyos beszédhibás, az hogy az oviban nehezen értették meg és nehezen tudott kapcsolatot teremteni, az sajnos úgy nyilvánult meg nála, hogy lökdösődött, dobálta a játékokat. Így akarta magára felhívni a figyelmet. Voltunk pszichológusnál és gyógypedagógusnál is. Logopédus fog vele foglalkozni és heti kétszer fejlesztést is kap az oviban. Olyan csoportba került, ahol 1-1-5 évvel idősebbek vannak nála, ez nem baj, mert 5-6 éves gyerekek türelmesebbek, mint a 3-4 évesek. Az én fiam most 4 és fél éves, de ezen a nyáron rengeteget javult azzal, hogy kivették az orrmanduláját, ami befolyásolta a hallását is. Esetleg egy ilyen vizsgálatot is csináltathatsz, nincs-e gond a hallásával.

2014. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
korai fejlesztés kéne gyereknek,logopédushoz is elviném fél év mulva illetve kérnék időpontott az országos beszédvizsgáloba hogy nézék meg a beszédét és javasoljanak óvodát neki ahol minden fejlesztést megkaphatna.
2014. aug. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A Dévényes 5 hónapot foglalkozott Vele, ott az volt a cél, hogy a mozgása beinduljon, ami ugye meg is történt. Ő azt mondta, hogy mostmár rendben van, tényleg el is kezdett járni, de a többi dologban szerintem kicsit el van maradva. Én is úgy érzem, hogy valamit lépni kellene, legfeljebb azt mondják, hogy minden rendben, nincs tulajdonképpen vesztenivalónk. Tudom, hogy nem szabad összehasonlítani a gyerekeket, de akikkel mi kapcsolatban vagyunk, ott a két évesek már mondatokban, folyamatosan beszélnek, egyedül esznek, stb., tehát csak azt látom, hogy az átlagtól el van maradva. Lehet, hogy behozza magától, de ugye mi van, ha nem...

A korai fejlesztésről mit tudtok? Oda csak kérek egy időpontot és megnézik?

2014. aug. 23. 09:15
 7/10 anonim ***** válasza:

én nem vinném logopéduhoz, úristen. Azért egy 2 évesről van szó és van már 20 szava, akkor minek logopédus? Az én lányom nem mondott ennyi idősen semmit, elvittük a korai fejlesztőbe, és a fejlesztőházba és azt mondták, hogy KORAI. Én is aggódtam, de tök hülyét csináltam magamból. Hagyni kell még fél évet a SAJÁT tempójában haladni a kislányt. A mozgására TSMT tornát szerintem simán lehetne, na de logopédiát! Azt még ne!

Megjegyzés, az én lányom 3 évesen mondta ki az első önálló mondatát. Most 3,5 éves és pont úgy beszél, mint az a szomszéd kisfiú, aki 1,5 évesen már mondatokban beszél.

Logopédus is elküldött minket, mondván, majd 3 évesen. Nem volt rá szükség.

2014. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

javítom magam: kisfiú, aki már beszélt. (ő 4 éves múlt és pont úgy beszél mint a lányom)


a bölcsiben nem fogják kiközösíteni, ne aggódj. Én is attól aggódtam, hogy az oviban ki fogják közösíteni. Az ismerőseim körében több úgy ment óvodába, hogy egy szót sem szólt. Az egyik tanár lett, a másik könyvelő.

2014. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kisfiam 2 évesen egy szót sem mondott,de még azt sem hogy anya.aztán 2 év 4 hosan meg elkezdett 3-4 szavas mondatokban beszélni,szóval a beszedevel szerintem nem vagytok lemaradva de a mozgás miatt lehet en is elvinnem.
2014. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
most akkor mennyi idős a gyereked? mert nekem nem derült ki kedves kérdező.
2014. aug. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!