Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit engednétek meg 6 éves...

Mit engednétek meg 6 éves fiatoknak?

Figyelt kérdés
Kisfiam most utánzós korszakát éli, ami tudom, hogy nem baj, csak nem tudom néha mit engedjek meg neki, és mi az ami már túlzás. Most egy pár napig a nagyinál nyaralt ahol ott volt a 17 éves unokaöcsém is, azóta őt isteníti folyamatosan olyan akar lenni mint ő. Uncsim olyan mint bármelyik kamasz, de emellett rendes, jó tanuló, így butaságot szerencsére nem tanul tőle. Most a fejébe vette a kisfiam, hogy ő is olyan nagy fiú lesz, nem hajlandó a lábát kitenni a házból, ha nincs nála a karórája, játéktelefon, és pénztárca. Most egy táskáért nyafog, hogy mint az unokaöcsém ő is magával vihesse mindenhova a "fontos holmijait" Sőt még uncsim egyik bőr karkötőjét is kikönyörögte. Néha én már ezt soknak érzem, a kislányoknál ez természetes, de fiúknál én még nem igazén láttam ilyet sem az oviban sem sehol. Van olyan akinek a kisfia, hasonlóan piperkőc lett? Hogyan találtátok meg az arany középutat?
2014. aug. 23. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem piperkőcség, látta a nyagytól, megtetszett neki, most egy darabig ez lesz a menő nála. Aztán szeptemberben majd mást lát a barátaitól, és azt csinálja. Így tanul, ebben semmi rossz nincs. Majd ha cigirágót követel, meg sörösüvegből akar inni, mint a nagyok, akkor aggódhatsz. Ne fújd fel a semmit.
2014. aug. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nem piperkőcség, kis koromban én is ezt csináltam. Természetes.

Egyébként a cigirágóval meg a sörösüveggel sincs szerintem baj, kiskorában ki nem játszotta el, hogy cigizik a ropival? :D Olyan akar lenni, mint a nagyok.

Majd ha jön egy új "áramlat", iskolában, barátoknál, akkor meg majd azt akarja, nyugi, lesz még olyan, hogy azt kívánod, bárcsak egy játéktelefonért / táskáért könyörögjön.

2014. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!