Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti engednétek 13 éves fiatokna...

Ti engednétek 13 éves fiatoknak, hogy fulbevalot tetessen a fulebe?

Figyelt kérdés
Ma azzal a baromsaggal jott a fiam haza az iskolából,hogy szeretne fulbevalot! Azt hittem hátast dobok,és azonnal nemet mondtam! Szeretnem ha megirnátok,hogy ti megengednétek,ha igen akkor miért,ha nem akkor miért nem! Aztán 2 ev múlva meg jon hogy tetkót szeretne!! Kamaszodik???
2012. márc. 20. 20:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
13%
Nem engedném,de később a tetkót sem. Megmagyaráznám neki,hogy ez nem fiúknak való,akkor sem,ha ez ma divat.
2012. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan azt kezdi. :))

Én nem tudom, hogy engedném-e, rábíznám, de nekem mindig is furcsa volt, ha egy fiú fülbevalót hord. Valószínű a fiam apja kifutna a világból ha meghallaná, hogy az ő fia fülbevalót szeretne.

De a férjem próbálja úgy nevelni a gyermekeinket, hogy egyiküknek se legyen ilyen "gondjuk".

De számomra a tetkó megint más, az a férjemnek is van, valószínű nem lenne ellene kifogásunk, de azt sem 13 évesen engednénk meg neki, hanem minimum 15 évesnek kéne lennie hozzá.

De addig még van egy kis idő...


Mi így gondolkozunk. :)

2012. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
15%
Minősíthetetlenek azok a fiú gyerekek akik fülbevalót hordanak, a legtrágyább dolog, annyira nem oda illik, hogy nagyon. Akiknek meg van azok nagyképű, pszichológiai estek.
2012. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több fiú osztálytársamnak is van az egyik fülében lyuk és fülbevaló.

Igazából ez a fülbevaló láz azért már nem most kezdődött..és még mindig jobb,mint a tetoválás vagy esetleg a fültágító.

És ha megunja akkor csak kiveszi és beforr így nem lesz neki helye ha nagyobb lesz.

Ettől függetlenül azt nem tudom,hogy én megengedném-e csak gondoltam,hogy ezt leírom. Ja és ha megengeded akkor szerintem mindenképp kössetek valami kompromisszumot is.

2012. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Én megengedném neki. A férjemet, smikor megismertem (15évesen), a bal fulében volt fülbevloja. Még tetszett is. Egy munkahelyi felvételi elbeszélgetéskor vette ki kb 27 évesen. Azota nem tette vissza. Most 36 éves.

Van egy kollégám, Ö is a harmincas éveit tapossa és mindkét fülében van fülbevaloja. Van felesége és tervezik a babát. A feleségének már van egy lánya az elözö házasságábol. Amugy a feleség a kolleganöje és persze az enyém is.

Az egyik szomszédunk, amikor megszuletett a fia, még a korházban tetetett a fiának a bal fulébe fulbevalot.

A férjemnek amugy egy buliban csinálták a lányok jégkockával eljegelve és kiégetett tűvel átszurva. Ekkor még nem ismertem.

Még mindig jobb, ha elmegy rendes helyre és ott csinálják neki.

Tetoválást nem engednék.

2012. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
Én megengedném neki. Komolyan, mi baja származhatna belőle. A lányoknál teljesen elfogadott dolog, hogy már baba korukban kilyukasztják a fülüket. Anyukának is biztos van, mégis ép elméjű ember. Akkor a fiúknál miért ódzkodnak ellene ennyire az emberek? Ha megunja, akkor kiveszi, és észre se lehet venni a helyét. Nem fültágító, hogy ottmaradjon a nyoma.
2012. márc. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Én megendgedném neki. De csak a fülbevalót. A tágítót meg a tetkót biztos nem. De a fülbevalót azért is engedném mert az rengeteg embernek van és ez igazából az ő döntése. Ez csak annyit jelent hogy kezd felnőtté válni és ezt azzal akarja megmutatni hogy nem mindenben a szülő dönt helyette. Ha nem engeded meg neki, lehet hogy mérges lesz rád és olyan rosszabb esetek is vannak amikor a gyerek saját magától elmegy és kilöveti a fülét a szülő tudta nélkül. Na az mekkora dráma lenne a családban...pedig ő figyelmeztetett hogy több életre van szüksége.
2012. márc. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Az olyan dolgokat, mint a fülbevaló, megengedném. Ami maradandó (vagy drága eltüntetni), azt nem.
2012. márc. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nem. Szánalmas meleg viselkedési forma.
2012. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan mi baja lehet egy fiúnak a fülbevalótól? Én engedném neki, mert ha tetszik neki, akkor hordhatja nyugodtan. Egy kis OFF: egyszerűen nem értem azt a két választ, hogy: "Akiknek meg van azok nagyképű, pszichológiai esetek." és "Szánalmas meleg viselkedési forma." mégis miért? Apám 51 éves és van neki egy pici karika a bal fülében, ugyanúgy mint a keresztapámnak, akkor ők most melegek meg nagyképű, pszichológiai esetek???? Nem hiszem....
2012. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!