Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én járok idegbetegként...

Csak én járok idegbetegként sétálni, vagy más is hasonló helyzetben van?

Figyelt kérdés

2 éves lesz a lányom, nemrég kezdődött nála a dackorszak, bár nem durva szerencsére.

Otthon nincs is vele különösebb baj, viszont az utcán minden alkalommal előfordul, hogy már csak azért sem akar jönni, leáll szöszmötölni, vagy földbe gyökerezett lábbal áll és röhög rajtam mikor hívom, vagy direkt elindul a másik irányba.

Otthon teljesen jól elvagyunk, a lépcsőházban és az utcán meg rengetegszer kell erélyesen rászólnom, sokszor már baromira ideges vagyok miatta és közben ég a fejem, hogy a szomszédok, környékbeliek engem csak ilyen idegbetegen látnak/hallanak.

Tudom, hogy ez életkori sajátosság, de egyedül nevelem segítség nélkül és már iszonyatosan unom ezt a csigalassúság tempójú életmódot.

Tényleg idegbeteg lennék, vagy más anyukák is éreznek hasonlóképp?

Sose látok magam körül hasonlóan kiabáló anyukát, csak magamat :(


2014. aug. 25. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert biztos messze lakunk egymástól.:))

Én is idegbeteg vagyok amikor 3 éves ikrekkel "sétálok". Csak én az ellenkezőjéért. Rohannak, előreszaladnak, ezerrel tekerik a bicajt, én meg ordítozok utánnuk, és közben a frász kerülget.

Mit nem adnék ha néha szöszmötölnének....:)

2014. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20 hónapos lányom van. Ő is ilyen típusú, úgyhogy éppen ezért ül babakocsiban. Nem veszem őt ki, csak már akkor amikor az utcánkba érünk és nyugodtan sétálhat, rohangálhat, szöszmötölhet. Mert 5 perc alatt otthon vagyunk. Ja amúgy sétáló utcában lakunk, macskaköves, autónak behajtani tilos.
2014. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak sétálni mentek, és nincs különösebb célod, vagy elintézni valód, akkor had menjen lassan. Tudom, hogy mit érzel, de mikor kezd felmenni a pulzusod, akkor próbáld kicsit kívülről nézni a dolgokat. Rájössz, hogy teljesen mindegy, hogy ott ácsorogtok, vagy 200 méterrel odébb. Engedd el ezt a dolgot, ne akard ilyen szempontból irányítani őt. Ha látja, hogy ideges vagy, és ekkora hatással van rád a viselkedése, az csak erőt ad neki a folytatáshoz. Ha nem zavarna, csak sétálnál az ő tempójában, arra figyelnél csak, hogy ne legyen veszélyben, nem lenne alapja szembe helyezkedni veled. Ha nagyon haladni kell, vond oda a figyelmét, mintha találnál valami érdekeset, stb.
2014. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én cukinak látom és csak nézem közbe amikor szöszmötöl mindent megmutat,köveket meg csigákat gyüjt. Szerintem aranyosak ahogy felfedeznek. De van amikor már rászolok. Mondjuk akkor amikor tele van a kezem vagy sietünk. De többnyire engem nem zavar. Kiabálni se szoktam. 2 éves múlt.
2014. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekünk a séta egyben kutyasétáltatás is és a kutyánk attól nem fog elfáradni, ha fél óránként haladunk 1 métert... :(
2014. aug. 25. 22:36
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
a lanyod az idegesseged ellen sztrajkol. zavrja, erzi, h feszult vagy, ezert juszt is lelassit, megall messzebb es meg a kepedbe is rohog. valaszd el vhogy a setat aa kutyasetaltatastol, mert ez igy erthetoen stresszes. igy viszont a lanyod tovabbra is sztrakkolni fog a siettetes ellen. nem tudtok tiszta (ahol nincs kaki, mert a gazdik felszedik) futtatoba jarniharmasban?
2014. aug. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Itt nincs futtató, van ellenben mező a közelben, csak míg oda eljutni nekem 6-7 perc, addig vele egy évezred.

Boltba, postára elindulni meg kész rémálom, viszont ha nem engedem, hogy a saját lábán jöjjön, akkor meg sosem fárad el, meg úgy neki sem olyan érdekes.

2014. aug. 25. 22:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Vidd el babakocsival a mezore, es ott amig a kutya kiszaladgalja magat, a kicsi is elszoszmotolhet.
2014. aug. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobb az pelenkás korától fogva példaértékűen közlekedett. Semmi hiszti pedig nem volt egyszerű természet, fel sem merült, hogy ha átmegyünk az úton akkor ő nem száll le a motorról és nem fogja a kezem. Mint a kisangyal, kérni se kellett soha. El is voltam telve, hogy na igen, éééén aztán tudok gyereket nevelni, bezzeg mások....


Fel se merült bennem, hogy a kicsivel aki már a babakocsiban látta maga előtt a jó példát majd másképp lesz. Na ahogy kiszabadult a babakocsiból mint a süket kerge kecske megvadult. Az addig szépen sétáló kislány a zebra közepén kapott földön fetrengős hisztirohamot és alig bírtam felvakarni egyik kezemben a kismotorral, másikban a bevásárlószatyorral, közben persze váltott a lámpa, hogy majd 2x2 sávban meginduljanak az autók. Egy gyomorgörcs volt bárhová is menni vele mert mindig balhés üvöltős műsort adtunk. Vagy a gyerek üvöltött vagy én, vagy mind a ketten. Könyörögni kellett hogy megfogja a kezem ha átmegyünk az úton, de mire átértünk abból is hisztis tekergés lett, mintha egy vergődő óriáspolippal birkóztam volna.

2014. aug. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is sokszor úgy mentem sétálni,hogy azt mondtam,hogy nyugtató kell a sétához.Én két évesemnél úgy csináltam,hogy vittem a babakocsit.Ha nem fogadott szót,elszaladgált,kirántotta a kezét,akkor ment is a babakocsiba,és nem szállhatott ki.Így is jó pár hónap volt,mire megtanult közlekedni.Most már öt éves,nagyon megbízható,soha nem szalad ki az útra,zebrán is mindig mondja,hogy csak felnőtt kezét fogva szabad átmenni.Járdán is figyel,mert sok a biciklis,ha biciklist lát megáll.Szóval nagyon normálisan közlekedik.
2014. aug. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!