Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bolcsi után hisztis délutánok?

Bolcsi után hisztis délutánok?

Figyelt kérdés
Fiam minden alkalommal miután hazaért olyan duhrohamokat vag le, hogy komolyan megvisel már lelkileg. Azt látom, hogy nagyon fáradt, ingerlékeny, semmi sem jo neki. Így a közös együtt töltött idő a tulelesrol szól... Teljesen kivagyok miatta. Furdetni is alig lehet mert vegig üvölt. A bolcsiben agyon dicsérik, hogy milyen aranyos egesz nap, hétvégén is kevesebb a hiszti. Szeretetben neveljük es nem értjük a párommal, hogy miért nekunk jut az összes dühkitörés.. A nagyszuloknel sem volt gond vele.. Fel 6 -ra er haza a bolcsibol, nem tudjuk kirabban elhozni a meló miatt. Fekressem agyba mar hétkor este?
2014. aug. 28. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szerintem ez teljesen normális. a bölcsiben nagy a nyüzsi egész nap, rengeteg inger éri, mindenért meg kell harcolni, stb.

mikor már fáradt, kimerült, csak akkor ér haza. legyél hozzá türelmes, egy felnőttnek is nagyon kimerítő f6ra hazaérni, nehogy egy kicsinek.

majd ahogy érik az idegrendszere úgy lesz jobb

2014. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A lányunk akkor ilyen, amikor nagyon elfárad a sok programtól. Ő nem bölcsis, de amikor délelőtt nagyon sokáig vagyunk kinnt, vagy sok helyre megyünk, akkor nagyon kimerül. Először azt hittem azért hisztizik, hogy nem akar még bejönni, aztán rájöttem, hogy épp az a baja, hogy túl sok volt neki. Ilyenkor alig tudom megebédeltetni, úgy esik be az ágyba és 3 órát alszik. Egy lazább napon sokkal nehezebb elaltatni és csak másfél, max. 2 órát alszik.

Sajnos nem tudom a ti esetetekben hogy lehet megoldani, ha senki nem tudja hamarabb elhozni, de szerintem a te fiad is a fáradtság miatt csinálja. Én is sokkal jobban elfáradtam a munkahelyemen, amikor fél 6-ig voltam bennt, mint amikor csak 4-ig.

2014. aug. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Elfaradt es emiatt frusztralt.


Nyugodtan lefektetheted 7 kor, nem ertem ez miert kerdes. A lanyom meg elsos iskolas koraban is 7kor fekudt le, most 4.-be megy es fel nyolckor van lampaoltas.

2014. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azert nem akartam 7 kir letenni mert akkor összesen masfel orat vagyunk egyutt a napból. olyan lelkiismeret furdalasom van, de kell az a rohadt penz ... Az vigasztal, hogy örömmel megy reggel es nagyon beindult a beszéde miota jar. Talan egyszer megszokja
2014. aug. 28. 13:47
 5/13 anonim ***** válasza:

Elég későn hozzátok el a bölcsiből. Fél 6? Hát én ilyet még nem hallottam, bár tudom, hogy a munka miatt megoldhatatlan, de nem lett volna helyesebb 6 órás munkát vállalni? Ebbe a legtöbb munkaadó beleszokott menni. Igazából hétköznap szinte semmit nem vagytok együtt, a bölcsiben van otthon, és ez szörnyű, hogy nem veletek van. Bocsi, de most te neveled,vagy a bölcsőde?


az én sogórnőm nem bírta otthon és beadta a bölcsődébe a gyerekét. Elmondanám, hogy az égvilágon semmi baj nem volt azzal a kislánnyal, csak annyi, hogy a sógornőm nem bírta az otthonlétet. Beadta és hát ő is elég későn járt el érte. (azért írom, hogy járt, mert ő nem dolgozott sokáig, húzta az időt. ) Ez számomra megbocsáthatatlan bűn volt, na de mindegy. Az a gyerek úgy megváltozott, hogy az csak na, kezelhetetlen lett, neki is úgymond dührohamai voltak, amit a sógornőm még nehezebben viselt, mint anno az otthonlétet. Aztán fogta és kivette hamarabb és akkor már jobb lett a helyzet. Nem változott meg tőle a nő, de mivel hamarabb hozza haza és együtt tudnak lenni, tehát van hétköznap is anya és apa, ezért a kislány is jobban viselkedett. De ennek már pár éve. Azóta minden ok, most már iskolás a lány és jó tanuló, de nem nagyon kötődik az anyjához. :(

2014. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

bocsi, ha nehogy félreérthető legyek, hamarabb hozta haza. mert most már iskolás.


és ha 7kor lefekteted, akkor hétköznap tulképpen nincs is gyereked. Ez aztán a megoldás. gratulálok

2014. aug. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Figyelj kedves utolso válaszoló, Szerinted a buntudatkeltes segít?! Egyebkent nem fel hatkor hozom haza, hanem fel hatra Érünk haza es egy óra az út hazáig. Szerinted viccből van ez így? Nagyon orulok, hogy valakinek sikerul 6 oras melót talalnia, de attol tartok, hogy kedves hazánkban ez a többségnek nincs így...
2014. aug. 28. 14:25
 8/13 anonim ***** válasza:

en nem itelnem el a kerdezot azert mert csak igy tudjak megoldani, nem ismerjuk a korulmenyeket.


En azt gondolom jobb a kiegyensulyozott egy ora egyutt mint a total hisztis harom.


Ha ugy latod hogy faradt akkor korabban kell lefektetni, mas megoldas nincs.

2014. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nem mindenki tudja megoldani a csökkentett munkaidőt.


Én azt javasolnám, hogy este 7-8 körül már fürödjetek le, feküdjetek az ágyba, és ott esetleg még lehet mesét nézni, olvasni neki. Akkor már nyugalomban lesz, pihenni fog.

2014. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak titeket. Én is azt mondom, hogy valószínű, hogy fáradt. Nem tudom, hogy reggel hánykor kelted. Napközben sok inger éri és a ti hiányotok nagyon megviselheti. Szerintem fektesd le korábban, hogy aludjon, pihenjen, had érjen, remélem megoldódik minden. Az idegrendszer éréséhez sok, és pihentető alvás szükséges.Hétégén pedig legyen tartalmas az együttlétetek otthon. Szoktak így viselkedni akkor is mikor "büntetni" akarják a szülőket a távol töltött idő miatt, de ez nem tudatos náluk:)))Ezért van az, hogy minden happy máshol és másnak, csak nektek nem. Kitartás, át fogja vészelni.:)))
2014. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!