Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kibírhatatlanul hisztis...

Kibírhatatlanul hisztis gyerek kitöréseit hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
3éves a lányom és 6hetes a kisöcsi.Amúgy is nagyon hisztis és akaratos volt a lányom,de amióta megszületett a tesó egyszerűen kibírhatatlan.egyszerűen kifordult magából és nem lehet kibírni amit művel.teljesen kiborító és már nem tudom mit tegyek vele.ha eszébe jut és valami nem tetszik neki 1órát üvölt vagy örjöng.Mindenért ordít,állandóan hisztizik valamiért.nem tudom mi tévő legyek,már mindent megpróbáltunk de semmi nem segített.Szerintetek mit csináljak vele??
2014. júl. 31. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem amikor otthon van apa vagy más segítség, akkor annak passzold le öcsit és kettesben menj el vele sétálni/fagyizni vagy amiben örömét leli.

Amúgy is nehéz természete lehetett, és most nehéz feladattal kell megbirkóznia, ez minden gyereknek nehéz, ha jön a kis tesó, még a "könnyebben kezelhetőnek" is.

2014. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Még jó idejig ez lesz!

A figyelmed akarja felhívni magára, féltékeny!

Nagyon sok közös programot szervezzetek, hogy érezze fontos neked!

2014. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na most frankon! 2 db ertelmes valasz erkezett a kerdesre, mind a ketto agyonra lepontozva...nem ertem!!!
2014. júl. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Esténként, fürdés után részesítsd kellemes testmasszázsban.
2014. aug. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Én nem pontoztam le senkit.

Tényleg mindent próbáltunk már,de sikertelenül.komolyan mondom,sokszor úgy érzem megbolondulok...ez egy téboly..és fogalmam sincs mit tegyek..borzalmas érzés :-(

2014. aug. 1. 08:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a tipikus testvérféltékenység a lányod részéről. "Eddig anya szeretete csak az enyém volt, most már osztoznom kell anya szeretetén, sőt... mi van ha anya engem már nem is szeret annyira? Hiszen az öcsivel sokkal többet foglalkozik, mint velem. Ordítani és rosszalkodni fogok, hogy anya ugyanúgy figyeljen rám, mint előtte." Kb. ez játszódik most le a kislányodban, ezért rengeteg pozitív megerősítésre van szüksége. Mondd el neki, hogy az öcsi még nagyon pici, nem tud gondoskodni magáról, ezért neked kell. Meséld el a kislánynak, hogy ő is volt ilyen pici és őt is pont ugyanilyen szeretettel gondoztad. Vond be a kislányt a babázásba. Bízz rá "komoly" feladatokat, amitől azt érzi a lány, hogy ő is fontos és kiveszi a részét a pici körüli teendőkben. Pl. bízd rá, hogy adjon neked pelenkát, amikor tisztába teszed a kicsit, vagy ha viszed a kicsit fürdeni, kérd meg, hogy ő is legyen ott és adja oda a fürdetőt, vagy törölközőt, ilyesmik, amiket rá lehet bízni. Hidd el, örömmel fog segíteni, és mindenki meg fog könnyebbülni.
2014. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!