Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónaposom végre ki tudja...

16 hónaposom végre ki tudja fújni az orrát! Persze nem a leghatékonyabban, de fújja. Vajon elfelejthetjük már az orrszi-porszit? Nektek mikor fújta a gyerek először az orrát?

Figyelt kérdés

2014. szept. 4. 09:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

4-5 éves korokig nem tudják elég hatékonyan kifújni az orukat.

Lányom most múlt 4, de pl tavasszal meg volt fázva, annyira fújta, hogy teljesen belefeszült, és mégis elég sokat kiszedett még az orszi, és megfigyeltem azt is, hogy ha egy náthánál nem szívom, akkor sokkal tovább tart a köhögés. Egyébként fülorrgégész mondta, hogy 4-5 éves korig kell az orrszívás! Fiam 25 hónapos ő csak játékból probálgatja még az orrfújást.

2014. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

4,5 éves fiamnak füll orr gégész javasota,hogy amíg csak lehet orrszívózzam mert sokkal hatékonyabb!A mélyebb arcüregegből is kiszívja amit ő egy sima orrfújással nem tud!ha meg nincs megfelelelően kitakarítva nagyon súlyos,komoly promlémák,szövődmények lehetnek belőlle!

Leírom én,hogy szoktam neki szívni fül orr gégész tanácsára!

-befújok tengervízes orrsprével

-Áll a gyermek(bocs,hogy ezt leírom de a hajam égnek állt mikor egy barátnőmnél láttam,hogy a 3 éves lányának fekve szívja,nemtudom,ez olyan mintha nekünk fekve kéne kifújjni

-Majd leszívom úgy hogy az ellenkező orrlukat mindíg befogom, és itt jön a jelentős rész:akkor is szívom még legalább fél percig amikor már(látszólag)nem jön semmi,na utánna jön még a mélyebbről lévő cucc.

-ha durvább,sürű sárgás-zöldes a váladék akkor befújok még doki által felírt neomicines kevert orrsprével


Nállunk ez mindíg beválik,múltkor 3 nap alatt rendbejött a fiam!

2014. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
azt én is érzem,h. állva jobban menne,de mivel nem hagyja,ezért lehetetlen állva lefogni. konkrétan meg kell erőszakolni a gyereket egy orrszívás miatt,ez pedig csak fekve megy :( ezért reménykedem,h. elhagyhatjuk,de ezek szerint nem,.
2014. szept. 4. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!